Cambler

Chirurgia bariatryczna jest dla Ciebie?

Od czasu do czasu, przyjaciel lub kolega zapyta mnie, co myślę o chirurgii bariatrycznej. Dawniej często nazywany "zszywania żołądka," procedura zrobić teraz jest bardziej prawdopodobne, bypass żołądka lub chirurgii lap-band. Zbyt często osoby z prośbą o tym wyraźnie nie są odpowiednimi kandydatami do tej metody chirurgicznej, co może prowadzić do znacznej utraty wagi. Istnieje błędne wyobrażenia o tym, co jest i co będzie jak życie później.

Myślę, że nie ma możliwości, aby odpowiednio przygotować kogoś do powagi tego typu operacji i zmian w życiu, że będzie.

Mit

Największym mitem jest to, że chirurgii bariatrycznej będzie to łatwe, aby schudnąć i utrzymać ją. Przykłady gwiazd udanego odchudzania, Carnie Wilson i Al Roker, idą ogłoszenie, jak może wyglądać po operacji. To sprawia, że ​​chirurgia bariatryczna wydawać się operacji plastycznej lub bardziej zaangażowanych zabieg kosmetyczny.

Ale prawda jest taka, że ​​ta praca jest o wiele bardziej poważne niż Tummy Tuck. Jest to poważna operacja, czasem cięcia jelit i przestawienie go. A co nie widać za uśmiechy tych, którzy mieli to zrobić są duże zmiany, aby miały one w diecie i stylu życia.

Rzeczywistość

Rzeczywistość o chirurgii bariatrycznej jest to, że Twoje życie nigdy nie będzie takie same. Będzie ograniczona do jedzenia małych porcji ze względu na mały rozmiar żołądka po operacji. Również może mieć biegunkę i trudności z przystosowaniem ważnych składników odżywczych. Oprócz małej, ale wciąż dotyczącej ryzyka zgonu, ryzyko zabiegu obejmują potencjalnie poważnych zakażeń w jamie brzusznej, trudności w gojeniu się ran oraz przepuklin.

Chirurgia bariatryczna obejmuje dwa główne typy. Każdy typ w zasadzie polega na zmniejszenie rozmiarów żołądka. Lap-band jest najprostszy rodzaj zabiegu, który w niektórych przypadkach jest odwracalna. Jednak może to być mniej skuteczne w zakresie odchudzania. bypass żołądka operacja polega na zmniejszenie rozmiarów żołądka można wykorzystać i przekierowywanie część jelita.

Kto jest odpowiednia?

Prawda jest taka, chirurgii bariatrycznej powinien być stosowany tylko w wybranych przypadkach. Narodowy Instytut Zdrowia stworzył wytyczne dla chirurgii bariatrycznej na podstawie dostępnych dowodów badania. Większość dostawców ubezpieczeń poniższych wskazówek przed zatwierdzeniem płatności dla tej operacji.

Chirurgia bariatryczna powinno być ograniczone do osób, które:

 • Są chorobliwie lub znacząco otyłością (wskaźnik masy ciała lub BMI większe niż 40)

 • Są umiarkowanie otyłych, z BMI pomiędzy 35 i 40, z więcej niż jednej choroby wysokiego ryzyka, takich jak ciężką cukrzycą lub złym stanie ogólnym

 • Są między 16 i 65 rokiem życia

 • Masz dopuszczalnego ryzyka operacyjnego

 • Są psychicznie stabilny z realistycznymi oczekiwaniami

 • Zobowiązujemy się do długotrwałych zmian w stylu życia

 • Mieć wspierającą rodzinę i środowisko społeczne

 • Nie mają aktywnego alkoholu lub substancji nadużycie problemu

 • Nie masz aktywną schizofrenię lub nieleczoną ciężką depresję

 • Udokumentowane niepowodzenie schudnąć długoterminowych metodami nonsurgical - oznacza to zazwyczaj dowód że jesteś zapisany w programie do włączenia diety i ćwiczeń fizycznych

 • Są dobrze poinformowani i motywację

 • Są w stanie uczestniczyć w terapii, obserwacji i dieta

Czy to działa?

Definicja sukcesu w badaniach chirurgii bariatrycznej jest utrata masy 50% nadmiaru tkanki tłuszczowej. Kto dostaje najwięcej korzyści? Osoby z cukrzycą i otyłością.

Niektóre badania wskazują, że ludzie, którzy są nieco mniej otyli, ale mają wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu lub cukrzycy mogą korzystać z zabiegu bardziej niż ludzie o podobnej masie, które nie mają żadnej z tych problemów zdrowotnych. Trwają dodatkowe badania, aby ustalić, kto, jeśli ktoś jest kandydatem chirurgiczne gdy BMI jest nie większa niż 40 osób.

Streszczenie

Więc mój zwykle krótka odpowiedź na pytania znajomych, że operacja jest dość poważny sposób traktować otyłość z uwagi na jego ryzyko. Ogólnie rzecz biorąc, jestem bardziej prawdopodobne, polecam, jeśli ktoś ma cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi lub bardzo wysoki poziom cholesterolu, oprócz tego, że jest otyły.

Nawet wtedy, ważne jest, aby upewnić się, że rozumieją aspekty zmienia życie tego zabiegu. Zawsze polecam, że każdy potencjalny kandydat chirurgiczne porozmawiać z kimś, kto miał operację.

Po drugie, należy wykonać ocenę ryzyka z pomocą lekarzem. Twoje zdrowie jest zagrożone tyle przez swoją wagę, aby warto ryzykować swoje życie teraz potencjalnie dodać lat do życia w przyszłości?