Cambler

Przemijające osteoporozy

Pytanie:

Jestem biegaczem długodystansowych. I były ból biodra w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. RM wykazało obrzęk szpiku kostnego w głowie kości udowej. Radiolog zasugerował również, może to być przejściowy osteoporoza. Co to oznacza i jakie zabiegi są dostępne? Jestem szczególnie zainteresowany czas gojenia.

Odpowiedź:

Przemijające osteoporozy jest rzadką chorobą, w której kości stają się czasowo rozcieńczać. Te najczęściej dotknięte są kobiety w okresie późnej ciąży i mężczyzn w średnim wieku.

Transient osteoporozę może wystąpić po urazie. Jednak najczęściej konkretnej przyczyny nie może zostać zidentyfikowany. Leczenie zachowawcze i obejmuje przeciwbólowe i pobyt off nogi. Lekarz doradzi, jak stopniowo zwiększać ciężar mając na dotkniętych nogi.

Żadne inne leczenie jest znany jako skuteczny, chociaż niektórzy lekarze zalecają osteoporozy leki (takie jak kalcytonina i alendronian) lub operacji (procedura zwana rdzeń dekompresji). Ogólny sukces z nich jest niepewna.

Przemijające osteoporozy odchodzi na własną rękę w ciągu trzech do 18 miesięcy. Jednak stres złamania mogą skomplikować tę chorobę, jeśli wspólne nie jest zabezpieczony przed pełnym łożyska wagi.

Myślę, że to ważne, że radiolog Myślałem, że "może" mieć przejściowe osteoporozy. Ponieważ jest to tak rzadkie, że to możliwe, że to nie jest przyczyna bólu biodra. Zapalenie ścięgna, zapalenie kaletki, uraz chrząstki lub uraz mięśni - co może być związane z niedostatecznego wypoczynku między tras - są najczęstsze przyczyny bólu biodra wśród biegaczy długodystansowych.

Jeśli masz przejściowe osteoporozy, regularne RTG stawu biodrowego powinien pokazać osteopenii (obniżona gęstość kości), w głowie kości udowej. Powtórzyć obrazy MRI w ciągu kilku miesięcy (lub skan kości ) mogą być przydatne w celu sprawdzenia diagnozy.

"Obrzęk szpiku kostnego" jest wspólne znalezienie MRI. Uraz (taki jak "stłuczenie kości") może powodować podobne wyniki MRI. Jest możliwe, że biegi długodystansowe może spowodować zaburzenia MRI. Jednak małe badania opublikowane w 2004 roku okazało się, że MRI wykonano przed i po maratonie nie wykazały żadnych nieprawidłowości.

Polecam przeglądając wyniki swojej MRI i innych testów miałeś ze swoimi lekarzami, aby określić prawdopodobieństwo od posiadania przemijające osteoporozy. Następnie można podjąć decyzję w sprawie planu leczenia, w tym jak długo odpoczywać biodra.