Cambler

W czasopismach: badanie pokazuje, że nowy typ osteoporozy leku zmniejsza ryzyko złamań

Kobiety po menopauzie, które już miały złamania osteoporotyczne są zazwyczaj zaleca się przyjmowanie leku na osteoporozę. Prawie wszystkie te leki są antyresorpcyjne - to znaczy, że działa poprzez spowolnienie fazy rozkładu (resorpcji) normalnego obrotu kostnego. Najczęściej przepisywanych antiresorptives doustne bisfosfoniany - alendronian (Fosamax), ryzedronian (Actonel) i ibandronian (Boniva) - które są podejmowane codziennie, co tydzień lub co miesiąc. Bisfosfoniany wszystkim poprawy gęstości mineralnej kości (BMD) i zmniejszyć ryzyko złamania, ale wiele kobiet nie lubią biorąc je z powodu działań niepożądanych, w tym trudności w przełykaniu, zgaga i niestrawność. Wkrótce mogą mieć inną opcję - nowy rodzaj narkotyku podjęte w inny sposób.

Wyniki z dużym, sponsorowanych przez przemysł kontrolowanym badaniu opublikowanym 11 sierpnia 2009, na stronie internetowej New England Journal of Medicine wskazują, że lek o nazwie denosumab, znacznie zmniejsza ryzyko kręgosłupa, biodra i innych złamań (w porównaniu placebo) u kobiet z osteoporozą. Denosumab celuje białko niezbędne do rozwoju i proliferacji osteoklastów, komórek, które rozkładają kość. Białko to znane jako RANKL, na aktywator receptora czynnika jądrowego kappaB ligandu. Denosumabu przeciwdziała aktywności RANKL, zapobiegając powstawaniu osteoklastów. (Bisfosfoniany blokować aktywność osteoklastów, ale nie ich powstawania.)

Naukowcy z redukcją oceny Złamanie denosumabu w osteoporozie co sześć miesięcy próby losowo 7868 kobiet po menopauzie z osteoporozą, w wieku od 60 do 90, do denosumabu lub placebo dwa razy w roku podjętej przez wstrzyknięcie do trzech lat. Żadna z kobiet przyjmowało inne leki osteoporoza, a wszystkie otrzymane codziennie wapnia i witaminy D. radiologiczne kręgosłupa zostały podjęte w ciągu roku, aby sprawdzić, złamań kręgów, oraz sprawozdania innych złamanych kości zostały potwierdzone z obrazowaniem lub zgłoś radiologa. BMD zmierzono na początku badania, a następnie co roku w biodrze i po 36 miesiącach w kręgosłupie lędźwiowym. Wyniki wykazały, że złamania kręgów wystąpiły u 2,3% kobiet przyjmujących denosumab, w porównaniu z 7,2% w grupie placebo - 68% redukcji. Lek obniżył również ryzyko złamania szyjki kości udowej o 40%.

Stawka poważnych zdarzeń niepożądanych była podobna w grupach denosumabu i placebo. Nie było przypadków martwicy kości szczęki (problem postrzegana głównie u osób przyjmujących bisfosfoniany, który miałem komplikuje problemy zdrowotne), ani czy były jakieś nietypowe złamania uda, które zostały powiązane z długotrwałego stosowania Fosamax. Problemy z bisfosfonianów nie pojawiają się, dopóki nie był używany przez kilka lat, więc naukowcy w dalszym ciągu monitorować chętnych denosumabu za długofalowe skutki.

Z powodów, które nie są do końca jasne, wyprysk i zapalenie tkanki łącznej (poważne zakażenie skóry) występowały częściej w chętnych denosumabu. RANKL odgrywa ważną rolę w układzie odpornościowym, a tam pewne obawy, że hamowanie to może zwiększyć ryzyko infekcji i ewentualnie raka.

Nie było żadnych head-to-head próby złamania ryzyka porównujące różne leki osteoporoza, więc trudno powiedzieć dokładnie, jak denosumab stosy. Wstępne dowody wskazują, że może być prawie tak skuteczne jak bisfosfoniany najlepsze wyniki, kwas zoledronowy (Reclast), który podaje się dożylnie raz w roku w celu uniknięcia złamań u kobiet z osteoporozą.

Amgen, ekspres denosumabu i sponsorem tego procesu, szuka FDA zatwierdzenie dla leku do leczenia lub zapobiegania osteoporozie u kobiet po menopauzie. Powołując się na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa długoterminowego, komitet doradczy FDA zatwierdziła denosumab tylko w leczeniu osteoporozy, a nie zapobieganie.