Cambler

Objawy i przyczyny osteoporozy

Co powoduje osteoporozę?

Utraty masy kostnej występuje, gdy komórki tworzące kości (osteoblasty) nie może nadążyć z komórek, które są od jedzenia w kości (osteoklastów). Istnieje wiele powodów, podstawowe dla osteoporozy, dowiedzieć się o nich więcej ›

Ból karku

Ból szyi jest każdy rodzaj bólu lub dyskomfortu w całej okolicy szyi, który składa się z odcinka szyjnego kręgosłupa, mięśni, więzadeł, ścięgien, nerwów i naczyń krwionośnych. Większość ludzi doświadcza ból szyi w pewnym momencie w ich życiu, i to zazwyczaj nie jest powodem do niepokoju.

Ból szyi może być wynikiem drobnych problemów, takich jak spanie w niewygodnej pozycji, lub może to być spowodowane bardziej poważnych problemów, takich jak zapalenie stawów lub chorobą zwyrodnieniową dysku. Każda z tych struktur w szyjce lub może stać się podrażniona, w odpowiedzi na stan zapalny w wielu różnych chorobach.

W zależności od przyczyny, ból szyi może trwać krótko, lub też może być przewlekłym, zdefiniowane jako trwający dłużej niż trzy miesiące. Twój ból szyi może poczuć się jak tępy ból lub może być ostre i wstrząsów w określonym obszarze. Chociaż większość przypadków ból szyi znikają same w ciągu kilku dni do kilku tygodni z podstawowych środków do pielęgnacji siebie, ból szyi może również utrzymywać i prowadzić do bardziej poważnych problemów, takich jak uszkodzenie nerwów.

Dowiedz się więcej o bólu szyi ›

Górnej części pleców

Bólu górnej części pleców jest dowolny typ bólu lub dyskomfortu całej tylnej powierzchni górnej części klatki piersiowej i brzucha. Górnej części pleców obejmuje łopatki i gdzie klatka piersiowa łączy się z klatki piersiowej (obwód klatki piersiowej) kręgosłupa. Górna część pleców jest również określana jako środkowej pleców lub klatki piersiowej kręgosłupa.

Większość ludzi doświadcza bólu pleców w pewnym momencie w ich życiu. Jednak górna część pleców ból nie jest tak powszechne jak ból w dole pleców, co jest najczęstszą przyczyną niepełnosprawności związanych z pracą i absencji w pracy, zgodnie z Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i udaru mózgu. Górnej części pleców nie jest tak powszechne, ponieważ kręgosłup piersiowy nie porusza jak kręgosłup w dolnej części pleców i szyi.

Dowiedz się więcej o górnej ból pleców ›