Cambler

Leki zwiększają ryzyko osteoporozy

Leki na dwóch powszechnych chorób mogą zwiększać ryzyko złamań kości i kruche, nowe badania sprawozdania. Jednym badaniu oceniano cukrzyca pioglitazonu narkotyków i rozyglitazonu. Ludzie, którzy używali jednego z tych leków, przez co najmniej rok były ponad dwukrotnie większe prawdopodobieństwo złamań kości. Te pęknięcia występowały w małym wpływie, na przykład w postaci prostej upadku. Inne badania włączono młodych kobiet, które miały fenytoina, lek na padaczkę. Stracili gęstość kości osiem razy tak szybko, jak inne młode kobiety. Reuters Health zgłaszane na cukrzycę leki 29 kwietnia. Badanie było w Archives of Internal Medicine. HealthDay Aktualności pisał o leki na padaczkę 28 kwietnia. Badanie było w czasopiśmie Neurology.

Jaka jest reakcja lekarza?

Być może słyszeliście wiele o osteoporozie. Jest to choroba, w której kości złamania łatwiej niż powinny. Wszystkie kości są porowate. Oznacza to, że zawiera małe otwory. Ale ktoś z osteoporozą kości są bardziej porowate (mniej gęste) niż normalnie.

Możesz także słyszałem wiele o leki, które w leczeniu osteoporozy. Leki należą alendronian (Fosamax), risedronian (Actonel) i ibandronianu (Boniva). Reklamy telewizyjne i medialne na wydruk tych leków są trudne do miss.

Ale czy kiedykolwiek słyszał leków wywołujących osteoporozę? Najczęstsze z nich to:

 • Steroidy (lub) kortykosteroidy, takie jak prednizon

 • Heparyna, cieńsze krwi

 • Zastąpienie hormonu tarczycy (gdy dawka jest zbyt wysoka)

 • Leki przeciwdrgawkowe (leki na padaczkę )

Dwa nowe badania dostarczają ważnych i przydatnych informacji na temat osteoporozy polekowego.

Pierwsze badanie łączy starszego leku anty-napadu, fenytoina (Dilantin), do utraty masy kostnej. Badacze w Nowym Jorku zapisał 93 kobiet w wieku od 18 do 40 lat. Każdy z nich wziął jedną z czterech leków anty-napadowych.

Gęstość mineralną kości (BMD) Testy przeprowadzono na początku leczenia i rok później. Kobiety przyjmujące fenytoinę miał znaczący (2,6%) spadek gęstości kości w biodrze. Jeżeli ta kwota utraty kości nadal z roku na rok, to może umieścić te kobiety na poważne ryzyko złamań.

Inne leki przeciwdrgawkowe nie były związane z utratą masy kostnej.

Fenytoina dawna ujęte w wykazie leków, które mogą przyczynić się do osteoporozy. Jest to jednak jedno z pierwszych badań w celu zmierzenia jego wpływ na gęstość kości u młodych mężczyzn.

Drugie badanie łączy dwa popularne leki na cukrzycę do zwiększonego ryzyka złamania kości. Naukowcy w Szwajcarii w porównaniu 1020 ludzi, którzy mieli złamania z ponad 3700 inaczej podobnych ludzi, którzy nie mają złamania. Tych z złamania były znacznie bardziej narażone na przyjmujących pioglitazon (Actos) lub rozyglitazonu (Avandia).

Inne czynniki również zwiększają ryzyko osteoporozy. Naukowcy regulować ich numery do konta dla tych czynników. Ale ludzie, którzy brali pioglitazon lub rosiglitazon wciąż miał dwóch do trzech razy wyższe ryzyko złamania biodra lub innych niż te, które nie biorąc leki. Im dłużej ludzie brali te leki, większe jest ryzyko złamania.

Te dwa badania są ważne przypomnienia, że ​​lek może mieć długoterminowe skutki uboczne. Efekty te są doceniane tylko dobrze po lek został zatwierdzony.

Jednak nie sądzę, ludzie powinni przestać brać te leki. Korzyści mogą przeważyć ryzyko utraty masy kostnej. Ponieważ wiemy, że leki te mogą przyczynić się do osteoporozy, być może będziemy w stanie podjąć środki w celu zapobiegania jej.

Te nowe odkrycia dodać do tych z innym niedawnym badaniu. Badanie to związane typ diuretyk (pigułka woda) do utraty kości w biodrze. "diuretyki pętlowe" (w tym powszechnie zalecanej furosemid narkotyków lub Lasix) są stosowane w leczeniu obrzęków i wysokie ciśnienie krwi. Na początku tego miesiąca, naukowcy stwierdzili, że diuretyki pętlowe przyczyniają się do utraty masy kostnej, ponieważ zachęcają one utratę wapnia z moczem.

Jakie zmiany mogę zrobić teraz?

Możesz zmniejszyć ryzyko osteoporozy. Wśród najważniejszych sposobów są:

 • Regularnie ćwiczyć. Obciążonych działań (takich jak chodzenie lub tenis) są szczególnie ważne dla zwiększenia wytrzymałości kości.

 • Wybierz żywności, które są bogate w wapń i witaminę D. mleczne, łosoś, sok pomarańczowy wzbogacony są dobrym źródłem wapnia. Żywność o wysokiej zawartości witaminy D obejmują łosoś, makrela, tuńczyk i wzbogacone produkty mleczne.

 • Rozważyć biorąc suplementy. Wapnia (1000 mg dziennie) i witaminy D (400 do 800 szt / dzień) są łatwe do znalezienia i nie kosztuje wiele. Możesz kupić te tabletki bez recepty. Lekarz może pomóc zdecydować, czy ich podjęcia jest dobry pomysł.

 • Umiarkowane spożycie alkoholu. Rozsądna granica to nie więcej niż dwa drinki dziennie dla mężczyzn i nie więcej niż jeden drink dziennie dla kobiet.

 • Zostaną sprawdzone Twój gęstość mineralną kości. Narodowa Fundacja Osteoporozy zaleca badania dla wszystkich kobiet w wieku powyżej 64 i mężczyzn powyżej 69 roku życia. Badanie jest zalecane wcześniej, jeśli masz zwiększone ryzyko osteoporozy lub jeśli pacjent miał złamania od przyczyny niskiego wpływu, takie jak prosty upadku. Możesz korzystać z czynników ryzyka, aby obliczyć ryzyko posiadania powodu złamania osteoporoza.

 • Jeśli gęstość mineralna kości jest niska, należy poprosić lekarza o odwracalnych przyczyn. Mogą to być choroby tarczycy, brak witaminy D lub niski poziom testosteronu. Rozważ osteoporozy leków w celu powstrzymania lub cofnąć utratę tkanki kostnej.

 • Przeglądu leków biorą się z lekarzem lub farmaceutą. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz już osteoporozy. Ważne jest również, jeśli masz osteopenii. Oznacza to, że masz niską gęstość kości, ale nie tak poważne jak osteoporoza. Zażycie leku związanego z utratą masy kostnej, porozmawiać z lekarzem na temat innych możliwości leczenia.

Czego mogę się spodziewać patrząc w przyszłość?

Można oczekiwać, aby usłyszeć więcej o sposobach zapobiegania osteoporozie polekowego. Naukowcy będą kontynuować pracę, aby odpowiedzieć na te pytania:

 • Czy trzeba zatrzymać lek, aby zapobiec utracie masy kostnej polekowego?

 • Czy istnieją bezpieczniejsze alternatywy tych leków?

 • To standardowe leki na osteoporozę skuteczny w polekowego osteoporozy?

To jasne, że niektóre leki mogą osłabiać kości. Ale to nie jest wcale oczywiste, że zidentyfikowaliśmy wszystkich leków, które mogą to zrobić. Poszukaj innych badaniach nowych leków, które mogą łączą ich wykorzystania do zmniejszenia gęstości kości, złamania lub obu.