Cambler

Exploring połączenie depresja - kostnej

Nowe badania stwierdzi, że lek przeciwdepresyjny wykorzystanie podwaja ryzyko złamań. Inne badania wskazują na związki między depresją i utraty masy kostnej.

Większość z nas może odhaczyć głównych czynników ryzyka osteoporozy: wiek, płeć, rasę, wywiad rodzinny, palenie tytoniu, brak aktywności, niska masa ciała, i niewystarczające wapnia i witaminy D. Depresja nie jest na liście, ale niektóre dane wskazują, że powinien być. W szczególności, badanie w 22 stycznia 2007, Archives of Internal Medicine odkryli, że osoby w wieku 50 lat, którzy regularnie wziął powszechnie przepisanych leków przeciwdepresyjnych znanych jako selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) miał podwójną stawkę złamań, jak ludzie, nie stosując takie leki. Inne badania wskazują samej depresji jako źródło zmiany endokrynologiczne, które mogą uszkodzić kości.

Czy zagrożenie pochodzi od depresji, leki stosowane, aby go leczyć, czy coś innego, to jest problem, że naukowcy i lekarze zwracają większą uwagę. Konsekwencje dla kobiet, zwłaszcza starszych kobiet, są ogromne: Aż jedna kobieta na 10 cierpi na depresję, a ponad 30 milionów kobiet w wieku 50 i powyżej mają osteoporozy lub są narażone na to. Identyfikacji depresji jako czynnika ryzyka może poprawić diagnostykę i leczenie tej wyniszczającej choroby potencjalnie.

Nawiązywanie połączenia

Pomysł, że osteoporoza i depresja może być związana sięga co najmniej do 1980 roku, kiedy w badaniach obserwacyjnych stwierdzono, że depresja to reakcja emocjonalna, aby żyć z bólem i niepełnosprawnością osteoporozy. Ale w 1990, depresja zaczęła się wyłaniać jako możliwą przyczynę utraty masy kostnej, a nie wynik. Naukowcy przebadali kobiety, które nie miały objawów osteoporozy, a nawet wiedzieć nie mieli choroby. Korzystanie z nowych technologii, zakładają mniejszą gęstość mineralną kości (BMD) - czynnikiem ryzyka osteoporozy i złamań - w tych, którzy byli w depresji. Ponadto, związek znaleziono w obu młodszych kobiet (jeśli taka strata kości jest rzadkością) i kobiet minionym okresie menopauzy.

Kontrolowane badanie na 17 października 1996, New England Journal of Medicine z udziałem większości kobiet przed menopauzą stwierdzono, że osoby z historii dużej depresji miał gęstość kości, które były od 10% do 15% niższe w biodrze i 6,5% niższa w kręgosłupie niż osoby bez depresji, niezależnie od poziomu aktywności fizycznej. Depresji kobiety miały również wyższy poziom kortyzolu, a stres hormon znany powodować utratę masy kostnej.

Od tego czasu, wiele badań wykazało podobny stosunek, więc śledczy szukali hormonów i substancji chemicznych w mózgu, które mogą być zaangażowane zarówno w depresji i utraty masy kostnej. Na przykład, badacze izraelscy współpracujący z modelu zwierzęcego depresji stwierdzono, że spadek aktywuje współczulny układ nerwowy i wywołuje uwalnianie noradrenaliny, który oddziałuje z komórkami szpiku budowlanych. (Współczulny układ nerwowy łączy mózgu narządów wewnętrznych i kośćca.) Co więcej, okazało się, że imipramina, jeden starszego grupy leków zwanych trójpierścieniowe antydepresanty odwróconych depresję i utraty masy kostnej wywołanej depresji. Ustalenia te zostały opublikowane w Proceedings of the National Academy of Sciences listopada 2006 roku.

Narodowy Instytut Zdrowia Psychicznego (NIMH) badania utraty masy kostnej u kobiet przed menopauzą i bez dużej depresji wykazały, że ci, którzy byli w depresji miał niekorzystne poziomy cytokin, które specjalnie dotyczą masy kostnej. (Cytokin przekaźników chemicznych, które oddziałują z immunologicznych nerwowego i endokrynnych systemów). Badania wykazały również, połączenia mózgu kości obejmujące inne substancje, w tym hormonu leptyny. Dr Giovanni Cizza, który kierował studium NIMH i badała depresji i utraty masy kostnej od kilku lat, mówi, że te odkrycia zwiastować nową dyscyplinę, którą nazywa "neuropsychoendocrinology regulacji kości."

Depresja może być czynnikiem ryzyka osteoporozy w inny sposób: "Jeśli jesteś bardzo przygnębiony, może nie być dbanie o siebie - nie jeść prawo, na przykład - i jesteś bardziej narażone na utratę masy kostnej," mówi dr. Jessica Goren, kliniczne farmaceuty psychiatryczny w Harvard szkoła medyczna-związany Cambridge Health Alliance. Ona uważa, że ​​pacjenci z depresją potrzebują bardziej agresywne doradztwo dotyczące osteoporozy ", ponieważ niezależnie od tego, czy depresja jest niezależnym czynnikiem, styl życia."

Co z lekami przeciwdepresyjnymi?

Ustalenia na temat depresji i kości straty podnieść kolejne pytanie: Czy wszyscy ludzie w depresji na ryzyko osteoporozy i złamań, lub tylko te biorące leki przeciwdepresyjne? Jeżeli tak, to leki przeciwdepresyjne? A jeśli niektóre leki przeciwdepresyjne są problemem, albo część problemu, jest to, ponieważ mogą one zwiększać ryzyko upadku, zwłaszcza u osób starszych - albo dlatego, że efekty biologiczne, które osłabiają kości? Dostępne badania pokazują niespójne wyniki i nie zawsze uwzględnia wszystkie potencjalnie istotnych czynników.

Na przykład, archiwa badań Internal Medicine z 2007 r. wspomniano powyżej, podczas gdy na ogół dobrze zaprojektowany, posiada kilka istotnych wad. Jako część długoterminowego badania osteoporozy u dorosłych żyjących społeczności, autorzy po 5008 losowo wybranych kobiet i mężczyzn w wieku 50 i powyżej, aby zobaczyć, kto doświadczył złamania kruchość (te, które pojawiają się z minimalnym lub bez urazu) w ciągu pięciu lat Okres. Okazało się, że osoby biorące SSRI - w tym citalopram (Celexa), fluoksetyna (Prozac), fluwoksamina (Luvox), paroksetyna (Paxil) i sertralina (Zoloft) - miał dwa razy ryzyko takich złamań, zwiększone szanse spadają, a nieco niższe BMD biodra, w porównaniu z osobami nie biorąc leki przeciwdepresyjne. Ale tylko 137 z 5000 plus, przedmiotów trwało SSRI regularnie, a użytkownicy SSRI były bardziej prawdopodobne biorąc również kortykosteroidy i leki przeciwdrgawkowe - leki, które również związane z niższą BMD. Co więcej, kobiety biorące SSRI miały wyższy wskaźnik zażycia estrogenu, i nie wiadomo, czy i kiedy przerwać estrogen przed wejściem do studia. To jest problem, ponieważ utrata kości przyspiesza w roku po zatrzymaniu estrogen.

Pomimo tych braków, ustalenia pokrywają dalszych badań, zwłaszcza, że ​​SSRI są tak powszechnie przepisywany: "Z pewnością, gdyby nie było skojarzenie z złamania, to zmienić stosunek ryzyka do korzyści", mówi endokrynolog dr Karen K. Miller.

Wskazania dużej depresji

 • Trwałe smutek

 • Poczucie bezwartościowości, beznadziejności, lub nadmierne poczucie winy

 • Niezdolność do cieszyć się rzeczy, które zazwyczaj korzystają

 • Bezsenność lub (rzadziej) oversleeping

 • Dramatyczne zmiany apetytu prowadzące do utraty wagi lub zysku

 • Skrajne trudności z koncentracją, pamiętając, i podejmowania decyzji

 • Pobudzenie, niepokój i drażliwość

 • Bóle głowy, ból i zaburzenia trawienia, które nie reagują na leczenie

 • Myśli o śmierci lub samobójstwie, lub plany samobójcze lub próby

Co teraz?

To może być długi czas przed osteoporoza depresja Połączenie jest w pełni zbadane i wyjaśnione. W międzyczasie, oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać, jeśli już z rozpoznaniem depresji i obawiasz się o swoje zdrowie kości:

 • Jeśli przyjmujesz leków przeciwdepresyjnych, nie przestawaj z obawy o ewentualny link do osteoporozy. Depresja to poważna choroba, która może mieć poważne konsekwencje emocjonalne i fizyczne, w tym samobójstwa i choroby serca, jeśli jest nieleczona. Ty i twój lekarz musi rozważyć swoje indywidualne ryzyko przed dokonaniem zmian w leczeniu.

 • Mówić do lekarza o uzyskanie badanie gęstości kości, sugeruje dr Miller. Jeśli wyniki są w normie, to może być pocieszające. Jeśli jest niska gęstość kości, ty i twój lekarz omówić sposoby, aby zmniejszyć ryzyko dla utraty masy kostnej.

 • Na pewno jeśli cierpi poważnej depresji (patrz "Wskazania dużej depresji"), leki przeciwdepresyjne są ważną częścią leczenia. Mogą one pomóc Ci poczuć się lepiej i pozwala pełniej uczestniczyć w psychoterapii i innych czynności. Ale uczucie smutku z powodu utraty lub osobistego życia - bolesne przypadku śmierci bliskiej ci osoby, rozwodu, utraty pracy lub innych poważnych zdenerwowany - nie zawsze wymagają leczenia przeciwdepresyjnego. Rozmowa z doradcą lub terapeutą może być za mało, aby pomóc poprzez tych trudnych czasach. Regularne ćwiczenia - 30 minut dziennie, przez większość dni w tygodniu - poprawia nastrój i rodzaj obciążonych (takich jak chodzenie, podnoszenie ciężarów i aerobiku) może pomóc chronić kości, jak również.

 • Sprawdź, czy masz odpowiednią wapnia (1000-1200 mg / dobę) i witaminy D (800-1,000 IU / dzień). Witamina D jest niezbędna dla zdrowia kości, i wiele kobiet, zwłaszcza w strefach północnych, nie mam dość tego. Jeśli jesteś w grupie ryzyka osteoporozy i zmiany stylu życia nie są wystarczające, może być kandydatem do leczenia farmakologicznego. Wszystkie leki mają skutki uboczne, więc ty i twój lekarz musi rozważyć opcje w świetle profilu ryzyka osobistego.