Cambler

Rodzaje objawów zawału serca: ból pleców

Ból z powrotem jest to wspólny problem, który dotyka jedną czwartą populacji USA w ciągu trzech miesięcy czasu (źródło: NIAMS ). Ból pleców jest często związane z wysiłku od podnoszenia ciężkich lub złej postawy, ale ból pleców może być również objawem zawału serca.

Dlaczego atak serca wpływa na moje plecy?

Najczęstszą przyczyną ataku serca (zawał serca) jest zakrzep, który składa się w tętnicy i blokuje przepływ krwi do mięśnia sercowego. To często powoduje bolesne ciśnienie, skurcze lub uczucie ściskania w klatce piersiowej. Dyskomfort może przenosić się z klatki piersiowej na plecach. Możesz także czuć ból pleców, lub bóle lub dyskomfort w dowolnym miejscu w górnej części ciała, bez żadnego bólu w klatce piersiowej u wszystkich. Jest to bardziej prawdopodobne, jeśli jesteś kobietą.

Co jeszcze może być przyczyną mojego bólu pleców?

Ludzie często zakładają, że ich ból pleców jest spowodowany przesadza działalności, takich jak trening siłowy, ogrodnictwo, lub pracy, która wymaga dużo kopania, podnoszenia lub skręcania. Jednakże, istnieje wiele przyczyn pleców. Na szczęście, większość przyczyny nie są tak poważne, jak atak serca. Inne przyczyny to:

 • Powrót skurcze mięśni, zwichnięcie lub szczepu z powodu nadużywania lub obrażeń

 • Choroba zwyrodnieniowa jest podział dysku z twoich płyt, które kręgosłupa poduszce kręgosłupa.

 • Przepuklina (wybrzuszony lub pęknięty) tarczowe między kośćmi pleców (kręgosłupa). Dyski działają jak amortyzatory do kręgosłupa.

 • Choroba zwyrodnieniowa stawów jest zużycie kręgosłupa.

 • Zapalenie kości i szpiku jest infekcja lub zapalenie kości kręgosłupa waszych.

 • Osteoporoza jest rozrzedzenie kości.

 • Zwężenie kanału kręgowego jest zwężenie przestrzeni wokół rdzenia kręgowego. To powoduje ucisku nerwu bolesne.

 • Kręgosłupa jest infekcja lub zapalenie stawów w kręgosłupie.

Zagrażające życiu przyczyną bólu pleców jest rozwarstwienie aorty, choroba, w której największy w swoich łzach tętnicy piersiowej.

Kiedy powinnam skontaktować się z lekarzem lub 911?

Trudno powiedzieć, nie widząc się z lekarzem, jeśli ból pleców jest spowodowany mniejszym tylnym szczepu lub coś bardziej poważnego, takie jak zawał serca. Skonsultować się z lekarzem, jeśli u pacjenta stwierdzono łagodne do umiarkowanego trwa powrót sztywność, bóle pleców lub problemy pochylając się nad lub poruszające się plecami. Nie ignoruj ​​objawów. To nigdy nie jest ambaras, aby poprosić o pomoc.

Ludzie, którzy mają zawał serca często mówią, że doświadczają lęku lub strachu, niejasne niepokój lub zdenerwowanie;. Lub wyraźne poczucie strachu lub zagłady Zadzwoń pod numer 911, jeśli masz te uczucia z bólem pleców lub jeśli masz nagłe i silne bóle pleców z dowolnego z następujących objawów:

 • Dyskomfort w klatce piersiowej, takie jak tępy ból, ból lub uczucie czegoś kompresji klatki piersiowej

 • Bóle brzucha, uczucie choroby morskiej, mdłości lub wymiotuje

 • Bladość lub szuka "biały jak duch"

 • Podaje się zimnym potem

 • Ból rozprzestrzenia się od klatki piersiowej do pleców, barków, ramion, szyi lub szczęki

 • Spłycenie oddechu lub inne problemy z oddychaniem, takie jak sapanie lub trudności, biorąc głęboki oddech

 • Omdlenia lub uczucie, jeśli zemdleje

 • Osłabienie lub uczucie bardziej zmęczony niż zwykle

Nie jest niczym niezwykłym, aby poczuć się niechętnie zadzwonić pod numer 911, bo uważasz, że ból pleców jest spowodowany czymś mniejszym. Specjalistów medycznych podkreślić znaczenie dzwoniąc pod numer 911, jeśli istnieje możliwość, że masz atak serca. Co drugi, że przechodzi bez leczenia zawału serca może zniszczyć więcej mięśnia serca. Jako środek ostrożności, wszystkie służby ratownicze będą traktować Cię jak masz atak serca, aż wszystkie testy są kompletne.

Nie daj się na przejażdżkę lub kierowania się do szpitala. Dzwoniąc pod numer 911 pozwoli medycy awaryjne traktować cię natychmiast zmniejszyć ryzyko trwałego uszkodzenia serca lub zgonu z powodu zawału serca.