Cambler

Osteoporoza

Fakty osteoporoza

Osteoporoza jest chorobą, w której występuje utrata masy kostnej i zniszczeniem tkanki kostnej. Proces ten powoduje osłabienie kości i sprawia, że są bardziej podatne na złamania. Dowiedz się więcej ›

Objawy bólu pleców

Bóle pleców mogą wystąpić inne objawy w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Na przykład, jeśli ból pleców jest spowodowane zapaleniem stawów, może wystąpić ból w innych częściach ciała. Bóle pleców z powodu ściągniętym nerwem może nawet prowadzić do utraty kontroli nad pęcherzem. Ból pleców jest często głównym objawem fibromialgii, który charakteryzuje się również na zmęczenie i problemy ze snem.

Dowiedz się więcej o objawach bólu pleców ›

Leczenie: przesiewowych dla utraty masy kostnej

Wytrzymałość kości jest mierzony gęstością (grubość). Wysoka gęstość kości oznacza kości są mniej narażone na złamania. Jeśli jesteś w grupie ryzyka utraty masy kostnej, Twój lekarz może skierować pacjenta do badania gęstości kości.

Badanie gęstości kości jest bezpieczne, szybkie, łatwe i bezbolesne. Badanie może wykryć osteoporozę przed złamania się dzieje. Można również przewidzieć ryzyko złamań w przyszłości. I testowanie może zmierzyć odpowiedź na leczenie. Istnieją dwa rodzaje badań, które mogą wystąpić:

  • Testy obwodowe są stosowane do badań przesiewowych. Mierzą one gęstość w palec, nadgarstek, kolano, goleń lub pięty. Wspólne badanie USG obwodowych jest ilościowa (QUS).

  • Stosowane są centralne testy do diagnostyki. Mierzą one gęstość w okolicy biodra lub kręgosłupa. Głównym Test centralny podwójnej energii absorpcjometrii rentgenowskiej (DXA). DXA jest standardowe badanie gęstości kości.

Dowiedz się więcej o utratę kości ›

Życie z: proste kroki, aby utrzymać mocne kości

Jeśli jesteś kobietą, osteoporoza jest coś, co powinno być na radarze - z 44 milionów osób, które są zagrożone, 68 procent to kobiety. Nie siedzieć bezczynnie i czekać na to, aby się z tobą - skorzystaj z poniższych wskazówek, aby zmniejszyć ryzyko!

Po pierwsze, ważne jest, aby obliczyć swoje czynniki ryzyka. Czy odpowiesz "tak" na którekolwiek z poniższych?

  • Czy masz małą klatkę lub jesteś cienki?

  • Czy masz w rodzinie osteoporozy?

  • Czy jesteś Kaukaski i azjatyckich?

  • Czy jesteś kobietą?

Odpowiadając "tak" na którekolwiek z tych środków, które są narażone na ryzyko rozwoju osteoporozy. Na szczęście, to również oznacza, że ​​wiesz, że powinieneś podjąć działania teraz, aby bronić się przed tą chorobą kości porowatego poprzez budowanie silnych kości.

Dowiedz się więcej o zachowaniu kości strong ›