Cambler

Zapobiegania transmisji opryszczki narządów płciowych

Pytanie:

Mam opryszczkę narządów płciowych. Rzadko zdarza mi się mieć wybuch - może raz w roku lub mniej, ale oczywiście nie mam pojęcia, kiedy wybuch nastąpi. Powinienem być na Valtrex w celu zapobiegania przenoszeniu się choroby?

Odpowiedź:

W sytuacjach takich jak Twoja, z bardzo rzadkich widocznych ognisk opryszczka narządów płciowych, nie ma dobrych lub złych odpowiedzi. Oto kilka faktów, które pomogą Ci podjąć decyzję, czy chcesz wziąć Valtrex (valacyclovir), acyklowir lub famcyklowir codziennie.

Leki dla stłumienia replikacji wirusa opryszczki i zmniejszyć częstotliwość wybuchów, gdy podjęte na dobę. Jednakże, leki nie leczą infekcję. Gdy leki przeciwwirusowe zatrzymaniu wirusa zazwyczaj pozostaje aktywny.

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób zachęca ludzi z sześciu lub więcej ognisk rocznie rozważyć terapię dla tłumiące osobistego komfortu i zmniejszenia ryzyka przeniesienia opryszczki na partnera seksualnego. Z częstymi atakami, wydzielanie wirusa i ryzyko przeniesienia jest wysoka, zarówno w czasie jak i między wybuchami.

Dla osoby z tylko jednego lub dwóch ataków rocznie, sporadyczne wybuchy mogą być traktowane w sposób przerywany z Valtrex na pierwszy znak objawów. Jednakże, wciąż istnieje ryzyko przeniesienia między odcinków. Ilość wirusa rozlania, a więc ryzyko przemieszczenia do partnera zmienia się od jednej osoby do następnej. Nie ma niezawodny sposób pomiaru wydalania wirusa.

Jeśli masz jednego partnera, a on lub ona nie ma historię opryszczki narządów płciowych, można oczekiwać, aby zmniejszyć ryzyko przenoszenia wirusa poprzez valacyclovir 500 mg na dobę. Ponadto mężczyzna prezerwatywy powinny być stosowane konsekwentnie i należy unikać aktywności seksualnej podczas wybuchu.