Cambler

Transmisji opryszczki narządów płciowych w czasie porodu

Pytanie:

Jeśli masz opryszczka narządów płciowych, jest to możliwe, aby mieć dzieci bez nich zakażenie?

Odpowiedź:

Mimo że wirus opryszczki może być katastrofalne dla noworodków, większość kobiet z opryszczka narządów płciowych będą miały niezainfekowane dzieci. Ten szczęśliwy rzeczywistość jest wynikiem zarówno biologii i starannej opieki medycznej.

Kobiety zakażone wirusem opryszczki "szopa" wirusa z ich dróg rodnych od czasu do czasu. Niektóre kobiety mają ataki wiele razy w roku, inni tylko raz lub dwa razy w życiu. Wybuchy opryszczki są oznaczone małymi owrzodzenia lub rany i objawy pieczenie, swędzenie, mrowienie lub ból. Czasami, jednakże, wirus może być wykryta, nawet jeśli objawy i rany są nieobecne. Niemowlęta mogą zostać zainfekowane, gdy przechodzą one przez rodnych, gdy wirus jest obecny.

Zwykle jednak wirus jest uśpiony i nie aktywnie rzucić. Tak mało jest ryzyko zakażenia dziecka podczas porodu. Ponadto, kobiety z historią opryszczka zwykle opracowali przeciwciała przeciwko wirusowi. Przeciwciała te przechodzą przez łożysko do dziecka, zapewniając pewien stopień ochrony przed zakażeniem w czasie dostawy.

Aktywny wirus jest o wiele bardziej prawdopodobne, aby być przelana, jeśli matka ma objawy lub owrzodzenia. W związku z tym, aby zminimalizować ekspozycję na noworodka, większość położników polecam cesarskiego cięcia, jeśli:

  • Istnieją dowody, że opryszczka w czasie porodu

  • Membrany są rozrywane, lub

  • Cięcia cesarskiego było wcześniej zaplanowane.

Niektórzy lekarze i kobiety w ciąży będzie zdecydować się na stosowanie leków na tydzień przed terminem, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wybuchu, kiedy nadszedł czas, aby dostarczyć.

Jeśli masz historię opryszczki narządów płciowych powiadomić lekarza lub położną. Jest to szczególnie ważne, aby zgłaszali wszelkie objawy, które sprawiają, przypuszcza, że ​​może być o wybuch w czasie można dojść do wydania. Jeśli masz historię opryszczki narządów płciowych operator poprosi o objawach, gdy przychodzi czas dostarczenia i zrobi staranne badanie pochwy, szyjki macicy i otaczających tkanek, aby upewnić się nie ma dowodów na wybuch. Podejrzane owrzodzenia lub objawy mogą prowadzić do wyboru cesarskiego urodziła.

Największe ryzyko dziecko stoi na zakażenie jest związany z podstawowym (pierwszego) zakażenie opryszczką w czasie porodu. Ilość szopy wirusa jest najwyższa w pierwszych zakażeń, częściowo dlatego, że matka nie ma jeszcze żadnej przeciwciała, aby chronić dziecko.

Jeśli masz wątpliwości dotyczące nowych owrzodzenia lub ból w pochwie lub okolicy skóry, należy poinformować lekarza. Kobiety, które uważają, że są zainfekowane należy być szczególnie ostrożnym, seks z mężczyznami, którzy mają lub mieli opryszczkę w celu uniknięcia infekcji pierwotnej w okresie ciąży.