Cambler

Opryszczka narządów płciowych przegląd

Opryszczka narządów płciowych jest chorobą przenoszoną drogą płciową, które powoduje pęcherze i owrzodzenia w okolicy narządów płciowych.

Opryszczka narządów płciowych spowodowane wirusem Herpes simplex (HSV), co powoduje również opryszczkę w obrębie jamy ustnej. W większości przypadków, opryszczka narządów płciowych są spowodowane przez HSV typu 2, podczas gdy opryszczka są najczęściej spowodowane przez HSV typu 1. Jednak, albo może spowodować zakażenie jamy ustnej lub narządów płciowych. Opryszczka narządów płciowych jest rozłożona przez kontakt seksualny z osobą, która ma infekcję. Zazwyczaj wirus jest przenoszony przez wrzody. Może zostać rozłożona na innych, gdy rany nie są obecne, ale zazwyczaj tuż przed rany rozwijać.

Objawy

Niektórzy ludzie, nawet jeśli pierwszy zakażone opryszczka narządów płciowych, nie ma żadnych objawów. Dla większości ludzi, objawy występują w ciągu 10 dni od seksu z osobą zakażoną.

Objawy mogą trwać do trzech tygodni. Nawet po pierwszym wybuchu wrzody leczy zainfekowane osoby nosicielami wirusa przez resztę ich życia, o nowej rany rozwijających się od czasu do czasu. To typowy mieć kilka ognisk roku, choć liczba ognisk ma tendencję do zmniejszania się w czasie.

Lek

Nie ma lekarstwa na stałe opryszczki. Po zarazić się wirusem, pozostaje w organizmie. Lekarz może przepisać leki przeciwwirusowe, takie jak acyklowir, valacycolvir lub famcyklowirem, które mogą zmniejszyć długość i ból ognisk opryszczki. Leki przeciwwirusowe mogą być również przewidziane na dzień, aby zapobiec nawrotom.

Szczególne znaczenie dla mężczyzn z opryszczką narządów płciowych, że może zostać rozłożona na dziecko podczas porodu, jeśli kobieta jest w trakcie zakażenia w tym czasie. Ważne jest, że kobiety uniknąć opryszczki zamawiającym w okresie ciąży, ponieważ pierwszy odcinek w czasie ciąży powoduje większe ryzyko przeniesienia zakażenia na noworodka. Opryszczka narządów płciowych może spowodować potencjalnie śmiertelne infekcje u dzieci, jeśli matka ma aktywną opryszczką narządów płciowych (rzuca wirusa) w momencie dostawy. Cesarskiego cięcia jest zwykle zalecane dla aktywnych opryszczka narządów płciowych. Na szczęście, zakażenie niemowlęcia jest rzadkie u kobiet z opryszczką narządów płciowych.

Ochrona

Ochrona przed opryszczka narządów płciowych obejmuje powstrzymywanie się od seksu, kiedy objawy są obecne, i uprawiania bezpiecznego seksu między wybuchami. Bezpieczny seks wymaga uprzedniego planowania i komunikacji między partnerami. Poniższe porady mogą pomóc:

  • Porozmawiaj ze swoim partnerem. Przed seks, powinieneś mieć dyskusję dotyczącą stanu STD.

  • Stosować ochronę za każdym razem masz płeć, w tym seksu oralnego, aż będziesz pewien, twój partner nie jest zainfekowany STD.

  • Prezerwatywy jest ochrona przed chorobami przenoszonymi drogą płciową najlepszym. Poliuretanowe prezerwatywy z lateksu i ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową pomóc tworząc barierę, która utrzymuje płynów z przeniesieniem do innej osoby. Prezerwatywy powinny być na miejscu od początku do końca każdego rodzaju stosunku, a nowy należy stosować za każdym razem masz płeć.