Cambler

Prezerwatywy zapobiec rozprzestrzenianiu opryszczki

Prezerwatywy mogą przyczynić się do ochrony ludzi przed opryszczka narządów płciowych, badanie. Ale ochrona jest tylko częściowe. To dlatego, że opryszczka może być rozłożona przez prosty kontakt ze skórą, jak również ze względu na płeć. Naukowcy wykorzystali dane z sześciu badań. Obejmowały one w sumie 5384 osób. Ci mężczyźni i kobiety nie mają opryszczkę, kiedy rozpoczęto badania. W ciągu 12 do 19 miesięcy, 415 osób zaraziło. Ryzyko zainfekowania było 30% mniej wśród tych, którzy powiedzieli, że zawsze prezerwatyw. Oznacza to, że 70 osób z użyciem prezerwatywy zaraziłem na każde 100 osób postronnych, którzy zaraziłem. Ochrona była mniejsza dla ludzi, którzy tylko czasami używane prezerwatywy. Badania ukazały się w czasopiśmie Archives of Internal Medicine. HealthDay Aktualności i Reuters Health News Service napisał o tym 13 lipca.

Jaka jest reakcja lekarza?

Kiedy rozmawiam z pacjentami na temat profilaktyki chorób przenoszonych drogą płciową, zawsze doradzamy im używać prezerwatyw. Proste, prawda? Nie ma wątpliwości, że prezerwatywy to dobry pomysł, aby uniknąć tych wszystkich infekcji. Dane są dość jasne, że prezerwatywy zapobiegają HIV zakażenie, a także chlamydia i rzeżączka.

Ale co z opryszczka?

I zawsze znaleźć to trochę skomplikowane, aby wyjaśnić ludziom, że prezerwatywy nie są doskonałe zapobieganie na opryszczkę. Pacjenci zawsze chcą wiedzieć, ile ochrona otrzymają. Badanie to pomoże mi wyjaśnić.

Naukowcy wykorzystali oryginalne dane z sześciu badań, patrząc na ludzi z opryszczką. Używali modeli matematycznych, aby pomóc im zrozumieć, jak prezerwatywy zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa opryszczki. W badaniach uczestniczyło ponad 5000 osób. Na początku, nie zakażano HSV-2. Wirus ten powoduje najczęściej opryszczka narządów płciowych zakażenia.

Badanie ma pewne ograniczenia. Informacja nie była doskonała. Szanse są, ludzie donosili je stosować prezerwatywy więcej niż faktycznie. Mimo to, uważam, że to będzie pomocne zacytować to studium przypadku doradztwa moich pacjentów o zdrowie seksualne, profilaktyka opryszczki i transmisji. I będą doradzać im używać prezerwatyw. Za każdym razem.

Jakie zmiany mogę zrobić teraz?

Przede wszystkim, należy i każdy wspólnik ma szczerą i uczciwą rozmowę o historii seksualnej. Nie musisz mówić każdy historię każdego partnera. Jest jednak ważne, aby udostępnić następujące:

  • Twój HIV stanu

  • Czy kiedykolwiek była traktowana na brodawki narządów płciowych

  • Czy kiedykolwiek leczony na infekcję przenoszoną drogą płciową

  • Czy masz opryszczkę

Jeśli ty lub twój partner nie znasz tych informacji, to zachęcam, aby badane razem. Twój regularny lekarz może pomóc w tym. Jeśli nie masz stałego lekarza, istnieje wiele klinik można użyć. Planned Parenthood jest przykładem, że można dostarczyć tę ważną służbę.

Jeśli ktoś z was ma opryszczkę i inne nie, to bym zdecydowanie zachęcam do używania prezerwatyw. Nie ma seksu, gdy jeden z partnerów ma wybuch lub czuje, że on lub ona może być coraz wybuch. Jeśli masz częste wybuchy, porozmawiać z lekarzem na temat leków przeciwwirusowych. Mogą zmniejszyć lub zapobiec epidemii.

Propozycje te nie są doskonałe zapobieganie. Jednakże, na podstawie art powyżej powinny pomagać w zapobieganiu rozprzestrzeniania się tym wirusem.

Czego mogę się spodziewać patrząc w przyszłość?

Chciałbym zobaczyć więcej badań takich jak ten, który naprawdę może pomóc lekarzom wyjaśnić zagrożenia i korzyści płynące z używania prezerwatyw w kategoriach konkretnych i pomocnych. Badania innych środków zapobiegawczych zdrowia też byłaby przydatna.

Ponadto, badania nadal szukać leków, które można traktować, i miejmy nadzieję, leczyć, wiele chorób przenoszonych drogą płciową w naszej populacji.