Cambler

Leczenie opryszczki

Pytanie:

Czy są jakieś nowe metody leczenia opryszczki?

Odpowiedź:

Chociaż żadne nowe zabiegi zostały zatwierdzone w ciągu ostatnich kilku lat, wiele nowych, zostały zatwierdzone w ciągu ostatnich kilku dekad.

Kiedy byłem w szkole medycznej, nie było leczenia opryszczki w ogóle. Obecnie jest pięć, które są bardzo skuteczne.

Opryszczki jest chorobą spowodowaną zakażeniem wirusem nerwów, które prowadzą do jamy ustnej, warg i obszar nosa lub nerwów, które prowadzą do narządów płciowych. Zakażenie jest wywoływane przez wirus opryszczki pospolitej nazwie.

Wirus ten powoduje stałe zakażeniu nerwów. Przez większość czasu, to pozostaje "śpi" (utajone) wewnątrz nerwów. Ale czasami budzi się i wirus zaczyna pomnożenie. Prowadzi to do rany, które nazywamy opryszczkę.

Ten sam wirus może powodować znacznie poważniejsze choroby niż opryszczka narządów płciowych lub owrzodzenia. Więc leki, które zostały opracowane w celu leczenia pospolitych infekcji opryszczki może być również do ratowania życia z bardziej poważnych infekcji.

Powodem nie było leczenia opryszczki, kiedy byłem w szkole medycznej jest to, że nauki medyczne właśnie zaczynają rozumieć, w jaki sposób wirusy robią ich krzywdę. Wywołują choroby, wirus ma wejść komórkę, mnożą się dziko, a następnie opuszczają komórkę i rozprzestrzenił się do innych komórek. Aby wykonać te zadania, wirus ma aktywować szereg procesów chemicznych.

Cząsteczki (chemikalia), które są częścią wirusa interakcje z określonymi cząsteczkami komórki. Z Herpes simplex, naukowcy musieli zrozumieć te procesy chemiczne zanim mogli zaprojektować leki ich przerwania. Jednym z pierwszych sukcesów w nauce biologii molekularnej w tworzeniu leczenia chorób ludzi było opracowanie pierwszego leku w leczeniu opryszczki, acyklowir.

Są nowe leki w fazie rozwoju, które mogą okazać się lepsze od leków obecnie dostępnych, ale będziemy musieli poczekać i zobaczyć. Tymczasem, dobrą wiadomością jest to, że leki, które są dostępne opryszczki dzisiaj są bardzo skuteczne w podejmowaniu opryszczka zniknie szybciej, i co czyni ataki powtarzające się zdarzyć rzadziej.