Cambler

Diagnozowania opryszczki

Zostaniesz poproszony o historii zdrowia. Możesz zostać poproszony o swoim nawyków spania i historii seksualnej. Wspomnieć, jeśli masz rany lub jeśli miał jakiekolwiek miejsce w przeszłości. Również wspomnieć, jeśli czujesz mrowienie lub swędzenie przed wybuchem.

Co ból wygląda jak

Opryszczka ból może najpierw pojawiają się jako małe białe blistrze. Płyn wewnątrz blistra jest wypełniona wirusa opryszczki. Na tym etapie wirus rzuca łatwo. Oznacza to, że może być przekazywane do innych ludzi.

Wrzód miękki mokro mogą tworzyć się zamiast blistra. Wirus herpes w płynie otwartego owrzodzenia. W rezultacie, wirus nadal może być rozłożone do innych.

Miękkiej formy skorupy jako nowa warstwa skóry rośnie. Mniejsza liczba kopii wirusa są obecne w ranę.

Powierzchnia skóry jest normalne, ale wirus pozostaje w organizmie. Złuszczanie jest mniej prawdopodobne, ale nadal występuje.  

Testowanie na opryszczkę

Jeśli podejrzewa się opryszczki, takie jak te testy można wykonać w celu potwierdzenia diagnozy:

  • Hodowla wirusa: niewielka ilość płynu jest wymaz z podstawy blistra. Płyn jest hodowano w specjalnym kulturze komórek zdrowych. Jeśli opryszczka jest obecny, będzie zmienić wygląd komórek.

  • Test immunofluorescencji: Komórki z bazy blistra. Są one zabarwione i sprawdzono pod mikroskopem. Jeśli jest obecny opryszczki, komórki zmieni barwę.

  • Inne badania: Jeżeli rany nie są obecne, testy mogą być uruchamiane na próbkach krwi lub komórek. Badania te pokazują, jeśli nosicielami wirusa opryszczki.