Cambler

Egzotyczne zwierzęta stwarzają ryzyko choroby, urazu

Posiadanie małpa, iguana lub innych egzotycznych zwierząt może wydawać się sposób, aby dodać trochę emocji do swojego życia, ale zdrowie eksperci mówią, że najlepiej trzymać się z bardziej przyziemnych stworzeń przy poszukiwaniu zwierzaka.

"Kupno lub dając egzotyczne zwierzęta, takie jak małpy, jeże, piesków preriowych, gadów i innych zwierząt potencjalnie mogą być niebezpieczne dla ludzi i samych zwierząt", mówi lekarz weterynarii Jane C. Mahlow, DVM, MS, weterynarii specjalista chorób zakaźnych w Houston.

Zagrożenie salmonellą

Egzotyczne zwierzęta z nimi może przynieść niebezpieczne, czasami śmiertelne choroby. Afrykańskie jeże karłowate i gadów takich jak węże, jaszczurki, żółwie i iguany, na przykład, przeprowadzić szczepy bakterii Salmonella w ich jelitach. Bakterie salmonelli nie robią chorych zwierząt. W ludzi bakterie mogą powodować poważne przypadki ciężkiej biegunki, gorączka, wymioty, skurcze brzucha, a nawet śmierci, szczególnie w podeszłym wieku, dzieci i osoby z osłabionym układem odpornościowym. Osoba może odebrać bakterie z inną osobą, która obsługuje gada lub z powierzchniami zwierzęcia domowego może nie dotknął.

"Każdy, kto dotknie gad lub jego klatkę należy zawsze umyć ręce potem," Dr Mahlow mówi. "Ponadto, zlewozmywak nie jest miejsce do kąpieli gadów lub do mycia naczyń, klatkę lub akwarium." Gady nie powinny być luźne, aby poruszać się po domu, Salmonella mogą żyć na meble i dywany.

Małpy mogą port wirusa opryszczki

Małpy też wydają się oprzeć ich jak dziecko cech i humorystycznych wybryki. Ale makaki, małpy w tym azjatyckich Rh, często nosicielami wirusa opryszczki B. Jak Salmonella u gadów, opryszczka B nie powoduje zauważalnego choroby u makaków. Jednak u człowieka wirusem (znany również jako wirus małpy B lub po prostu wirusa B) prowadzi do choroby, która może doprowadzić do śmierci. Ukąszenia Monkey są podstawowym sposobem ludzie dostać wirusa opryszczki B.

Problemy z niewoli

"Dzikie zwierzęta są pozostawione na wolności," Dr Mahlow mówi. Mogą być nieprzewidywalne, może stwarzać zagrożenie dla osób w ciężkim ataku. I wścieklizny od dzikich zwierząt jest zawsze problemem.

Dzikie zwierzęta mogą sami twarz niemal tak wiele problemów żyjących w niewoli. Większość z nich nie będzie żył długo w przeciętnym gospodarstwie domowym. Ich diety są różne od zwierząt domowych, a złe jedzenie może prowadzić do poważnych niedoborów żywieniowych. Wiele wymaga tyle opieki i uwagi jako ludzkiego niemowlęcia. I jednocześnie ładny i milutki jak dziecko, zwierzę może stać się agresywny lub nastrojowy, jak dojrzewa. Uwalniając dzikie zwierzę z powrotem do natury po miesiącach lub latach w niewoli jest zwykle wyrokiem śmierci dla zwierzęcia.

Ograniczenia ograniczyć egzotyki

Komplikuje problemy dla zwierząt dzikich i egzotycznych jest wzrost sprzedaży w Internecie. Setki stron oferują wszystkie rodzaje zwierząt z alpaki do zebr. Za wysoką cenę, sprzedający tak daleko jak Nowa Zelandia może zapewnić renifery, lamy, wielbłądy, kangury, legwany, papugi, pytony, torbacze, lub którykolwiek z dziesiątek innych stworzeń.

Różne ograniczenia odnoszą się do posiadania i importowania różnych zwierząt. Na przykład, zdrowie publiczne federalne przepisy zakazują sprzedaży żółwie mniej niż 4 cm długości z powodu zagrożenia salmonelli. Importowanie naczelnymi w Europie jako zwierząt domowych jest zabronione. Istnieją również ograniczenia dotyczące posiadania zwierząt zagrożonych lub futerkowych, takich jak szopy, bobry, norki, piżmaki i oposy. Inne przepisy ograniczają przywóz bydła, a także przywozu lub wywozu lub przewozu gatunków rodzimych lisy, kojoty Europy Północnej, lub szopy.

"Zwierzęta nie są ozdoby lub dziwactwa, aby pokazać," Dr Mahlow mówi. "Wybór zwierzaka musi być oparta na względach rodzinnych, dostępny czas, aby poświęcić się do zwierzęcia, i wymagane środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia."