Cambler

Choroby przenoszone drogą płciową

STD stoi na choroby przenoszone drogą płciową. Oznacza to, że choroba rozprzestrzenia się podczas seksu. (STD może być również nazywane STI dla chorobami przenoszonymi drogą płciową.) Jeśli masz STD, nie jesteś sam. Choroby przenoszone drogą płciową są powszechne i poważne. Dobrą wiadomością jest to, że choroby przenoszone drogą płciową mogą być traktowane, a wiele można wyleczyć. Jeszcze lepiej, wszystkie choroby przenoszone drogą płciową mogą być zabezpieczone. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób można zabezpieczyć się.

Jak są choroby przenoszone drogą płciową złapany?

Możesz złapać STD jeśli seks z kimś, kto ma STD. Dowolna płeć, która obejmuje penisa, pochwy, odbytu lub usta mogą rozprzestrzeniać choroby. W niektórych chorób przenoszonych drogą płciową przez rozłożone płynów ustrojowych, takich jak nasienie, płynu pochwowego, lub krwią. Inne rozprzestrzeniać poprzez kontakt z chorobowo skórę.

Kto jest zagrożony?

To nie ma znaczenia, czy jesteś hetero czy gej, mężczyzna czy kobieta, młody czy stary. Każda osoba, która ma seks może dostać STD. Twoje ryzyko wzrasta, jeśli:

 • Masz więcej niż jednego partnera. Im więcej partnerów masz, tym większe ryzyko.

 • Twój partner ma innych partnerów. Jeśli twój partner jest narażony na STD może być też.

 • Ty lub twój partner miał seks z innymi ludźmi w przeszłości. Każda z Was może być prowadzenie STD z wcześniejszego partnera.

 • Masz STD. STD może powodować owrzodzenia lub inne problemy zdrowotne, które zwiększają podatność na nowe infekcje. Ryzyko pozostanie wysoka, jeśli nie zmieni zachowania, które można umieścić na ryzyko obecnej zakażenia.

Zostaną sprawdzone teraz

Czy jesteś zagrożony STD? Jeśli uważasz, że możesz być, iść do kliniki lub lekarza. Zostaną sprawdzone. Nie zwlekaj! Im szybciej się na leczenie, tym większe szanse na uniknięcie poważnych problemów zdrowotnych. Jeśli znajdziesz masz STD pamiętaj twój partner dostaje leczenie też. Jeśli nie, jego zdrowie jest zagrożone. I pozostawione bez leczenia, twój partner może przekazać STD z powrotem do Ciebie, lub na innym.

Zapobiec w przyszłości problemów

Nieleczony, niektóre choroby przenoszone drogą płciową mogą doprowadzić do raka lub nawet śmierci. Niektóre mogą zaszkodzić dzieci nienarodzonych, których matki są zakażone. Inne mogą powodować bezpłodność (nie jest w stanie mieć dzieci). Można uniknąć tych problemów z bezpieczniejszego seksu, regularne kontrole i wczesnego leczenia. Zawsze używać prezerwatyw podczas seksu. Zrobić test, czy jesteś w grupie ryzyka. I traktowane są na początku, jeśli masz chorobę weneryczną.

Odtwarzanie bezpieczne

Jeśli chodzi o seks, nic nie jest wolne od ryzyka. Wszelkie kontakty seksualne z penisa, pochwy, odbytu lub jamy ustnej mogą rozprzestrzeniać STD. Jedynym pewnym sposobem uniknięcia chorób przenoszonych drogą płciową jest abstynencja (nie seks). Ale są sposoby, aby seks bezpieczniejsze. Używaj prezerwatyw za każdym razem masz płeć. I wybrać partnera mądrze.

Używać prezerwatyw do bezpieczniejszego seksu

Jeśli seks, prezerwatywy lateksowe zapewniają najlepszą ochronę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Prezerwatywy lateksowe zatrzymać wymianę płynów ustrojowych, które przenoszą niektóre choroby przenoszone drogą płciową. Ograniczają także kontakt z chorobowo skórę. Pamiętaj jednak, prezerwatywy nie obejmuje wszystkich skórę. Wpłynął skóry, które nie są objęte nadal może przenosić choroby. Ale jesteś bezpieczniejszy z prezerwatywą niż bez niego. Prezerwatywy działa tylko wtedy, gdy używasz jednego za każdym razem masz płeć. Prezerwatywy, nawet jeśli używasz innej antykoncepcji. Podczas antykoncepcyjne metody, takie jak pigułki lub IUD zapobiec ciąży, ale nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Wybierz odpowiedni prezerwatywy

Prezerwatywy lateksowe zapobiegać chorobom najlepiej. Jeśli jesteś uczulony na lateks, używać prezerwatyw poliuretanowych zamiast. Mężczyzna prezerwatywy pasują na penisa. Prezerwatywy dla kobiet linii pochwy. Przed zakupem prezerwatywy, przeczytaj etykietę, aby upewnić się, że zapobiega chorobom. Niektóre gadżety prezerwatywy nie.

Prawo smar pomaga

Kup smarowane prezerwatywy lub użyć smaru. Zapewnia to większy komfort i zmniejsza ryzyko pęknięcia prezerwatywy. Należy używać tylko smarów na bazie wody, takich jak KY lub Astroglide. Nie używać oleju, płyn, lub wazelina. Mogą osłabić prezerwatywy, powodując pęknięcie. Ponadto możesz wybrać smary bez nonoksynolu-9. To teraz wiadomo, że to nie przeszkadza spermicide choroby i może powodować podrażnienie.

Prawidłowo używać prezerwatyw

Na prezerwatywy do pracy, muszą one być wykorzystywane we właściwy sposób. Zachować te wskazówki pod uwagę.

 • Użyj nowej lateksowej prezerwatywy za każdym razem masz płeć. Slip prezerwatywę na penisa, zanim jakikolwiek kontakt jest.

 • Gdy wszystko jest gotowe do wycofania, trzymać krawędź prezerwatywy jako penis wyciąga. To zapobiega ślizganiu się prezerwatywy.

 • Przed użyciem prezerwatywy Sprawdź datę ważności.

 • Nie przechowywać w miejscach, że prezerwatywy mogą się gorąco, takich jak samochód lub portfela, która jest dokonywana w tylnej kieszeni.

Poznać swojego partnera

Bezpieczny seks zaczyna się na długo przed opakowanie prezerwatywy odstaje. Bezpieczny seks jest procesem. Polega ona na poznanie swojego partnera i podejmowania świadomych wyborów. Otwarcie rozmawiać ze swoim partnerem, zanim zdecydujesz się na seks. Zapytaj siebie, ile partnerzy już w przeszłości, i ile masz teraz. Dowiedz się, czy któryś z was ma STD. Jeśli zdecydujesz się na seks, prezerwatywy za każdym razem. Nie należy przerywać stosowania prezerwatyw, chyba że jesteś pewien, żaden z was nie ma innych partnerów i masz zarówno przetestowano w celu potwierdzenia, że ​​nie ma choroby przenoszone drogą płciową. Następnie pobyt bezpłatny choroby przez seks tylko z siebie (monogamii).

Zachować zimną krew

Dla bezpiecznego seksu, aby pracować, planować i trzymać się planu. Nie pozwól, alkoholu lub narkotyków Chmura swój wyrok. Mogą one prowadzić do seksu z kimś, kogo nie wybrałby jeśli byli trzeźwi. Albo, możesz zapomnieć o prezerwatywy. Jeśli nie zamierzasz uprawiać seks, zachować prezerwatyw z tobą. Nie czekaj, aż będziesz w ogniu namiętności, aby spróbować znaleźć.

Rozważyć abstynencję

Jedynym sposobem, aby upewnić się, że nie będzie się STD jest do powstrzymania się od seksu. Abstynencja jest wybór, że wiele osób w pewnym momencie w ich życiu. Może chcesz czekać, aż jesteś pewien, że jesteś gotowy, zanim seksu. Może chcesz odpocząć od obowiązków seksu na chwilę. A może po prostu chcesz wiedzieć, twój partner lepiej przed podjęciem następnego kroku. Abstynencja jest wybór można zrobić teraz, aby zabezpieczyć swoją przyszłość.

Pierwsze sprawdzone

Jedynym pewnym sposobem, aby wiedzieć, jeśli masz STD jest, aby sprawdzane przez świadczeniodawcę. Jeśli zauważysz zmiany, jak twoje ciało wygląda i czuje, nie to sprawdzić. Ale należy pamiętać, choroby przenoszone drogą płciową, nie zawsze wykazują objawy. Więc jeśli jesteś w grupie ryzyka chorób przenoszonych drogą płciową, są regularnie sprawdzane.

Typowe objawy

Zwracaj uwagę na wszelkie zmiany w swoim ciele i ciele partnera. Objawy mogą pojawić się w lub w pobliżu pochwy, prącia, odbytu, jamy ustnej lub gardła. Są to:

 • Niezwykłe absolutorium

 • Guzki, zgrubienia lub wysypki

 • Rany, które mogą być bolesne, swędzące lub bezbolesne

 • Swędzenie skóry

 • Pieczenie przy oddawaniu moczu

 • Ból w miednicy, brzucha lub odbytnicy

Nawet jeśli nie masz objawów

Możesz mieć STD, nawet jeśli nie mają objawów. Jeśli uważasz, że jesteś w grupie ryzyka, zostaną sprawdzone. Idź do kliniki lub lekarza. Jeśli twój partner ma chorobę weneryczną, musisz być testowane za, nawet jeśli czujesz się dobrze.

Historia i egzamin

Zostaniesz poproszony o swoich zwyczajach seksualnych i historii zdrowia. Możesz być również poproszony o zażywanie narkotyków. Szczere odpowiedzi. Twój lekarz będzie sprawdzić swoje ciało na objawy chorób przenoszonych drogą płciową. Osoba ta może również wykonywać jeden lub więcej z następujących właściwości:

 • Płyn jest starta od wszelkich ran. Próbki mogą być także wykonane z pochwy, penisa, jamy ustnej lub odbytnicy. Próbki zostały następnie przetestowane przez choroby przenoszone drogą płciową.

 • Próbki krwi lub moczu może być podjęta. Są one sprawdzane pod kątem wirusów i bakterii wywołujących choroby przenoszone drogą płciową.

 • Dla kobiet, komórki z szyjki macicy (gdzie spotykają pochwy i macicy) są sprawdzane pod kątem objawów raka. To się nazywa rozmaz Pap. Jeśli występują zmiany komórkowe, zakres powiększające może być używany do przyjrzeć się bliżej ( wziernikowanie pochwy ).

Pierwsze traktowane

Leczenia chorób przenoszonych drogą płciową na początku ogranicza problemy, jakie mogą powodować. Jeśli masz STD, traktowane są od razu. Poproś partnera, aby być testowane, zbyt. Wtedy unikać seksu, dopóki nie skończysz leczenie i Twój lekarz mówi, że to w porządku, aby ponownie uprawiać seks.

Śledź swój plan leczenia

Leczenie zależy od typu STD masz. Zapytaj swojego lekarza na wszelkie pytania na temat leczenia. Wspólne zabiegi obejmują zastrzyki i tabletki doustne lub cieczy. Kremy i żele można stosować do rany pochodzące od niektórych chorób przenoszonych drogą płciową. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

 • Pobierz nową traktowanie każdego nowego STD.

 • Nie należy używać starych leków, nawet na tej samej STD. Użyj leki zgodnie z zaleceniami.

 • Nie udostępniaj leków, chyba że jest to zalecane przez lekarza lub klinikę.

Porozmawiaj ze swoim partnerem

Jeśli masz STD, to twój obowiązek poinformować wszystkich swoich niedawnych partnerów, dzięki czemu mogą one być badane i leczone. To jest jeden ważny sposób zapobiec chorobie przed rozprzestrzeniać. Mówi partnera, że ​​masz STD może być trudne. Możesz być zawstydzony, zły, lub boi. To często jasne, kto pierwszy miał STD. Więc staram się nie winić. Wybierz spokojne miejsce do rozmowy z partnerem na temat chorób przenoszonych drogą płciową. Następnie skupić się na wymianie informacji. Twój lekarz może oferować porady na temat jak zacząć.

Zapobiec w przyszłości problemów

Nawet po tym, jak były traktowane, nadal możesz zostać ponownie zainfekowany. Jest to powszechny problem. To się dzieje, gdy partnerem przechodzi STD z powrotem do Ciebie. Aby tego uniknąć, twój partner musi być przetestowany. On lub ona może również wymagać leczenia. Po leczeniu, przejdź do wszelkich regularnych wizyt kontrolnych. Następnie zapobiec przyszłym problemom z bezpieczniejszego seksu. Ogranicz liczbę partnerów i zawsze używać prezerwatyw.

Chlamydia

Chlamydia jest choroba bakteryjna. Rozprzestrzenia gdy zainfekowany płyn z narządów płciowych lub odbytnicy kontaktów penisa, pochwy, jamy ustnej lub odbytu. Chlamydia często nie wykazuje żadnych wczesnych objawów. Ale z czasem, może blizna narządy rozrodcze. Chlamydia może być wyleczona. Ale z blizn, szkody pozostaje.

Wczesne objawy

Gdy chlamydia pokazuje wczesne objawy mogą obejmować absolutorium, pieczenie przy oddawaniu moczu, świąd lub pieczenie lub wokół narządów płciowych. Odbytnicy mogą być bolesne, jeśli choroba została złapana przez seks analny.

Leczenie i zapobieganie

Chlamydia można wyleczyć antybiotykami. Traktowane są wcześnie, aby ograniczyć trwałe uszkodzenie. Twój partner musi być traktowany zbyt, nawet jeśli nie ma objawów są obecne. Nie należy uprawiać seksu aż do pobrania wszystkie leki i Twój lekarz mówi, że to w porządku. Następnie, zasad bezpiecznego seksu. Zawsze należy używać prezerwatyw. I ograniczyć liczbę partnerów.

Nieleczony...

Mężczyźni: Chlamydia pierwsze ataki cewki moczowej. Choroba może następnie rozprzestrzenił się jąder i prostaty. Może to powodować ból, obrzęk i gorączkę. Z czasem blizny występuje.

Kobiety: Infekcja zaczyna się w szyjce macicy. Może rozprzestrzeniać się do macicy i jajowodów, co powoduje problemy z PID i pokrewnych. Nieleczona chlamydia może przejść z matki na dziecko w czasie porodu. Może to spowodować oka, płuc lub innych problemów zdrowotnych u dziecka.

PID (zapalenie narządów miednicy mniejszej)

PID rozpoczyna się, gdy bakterie zakażenia macicy i jajowodów. PID może mieć łagodne do ciężkich objawów, albo wcale. Objawy mogą obejmować brzucha lub niski ból pleców, gorączka, nudności, ból podczas seksu, i krwawienie między miesiączkami. Blizny z PID może powodować bezpłodność. Może także powodować Tubal ciąży (dziecko zaczyna rosnąć w jajowodzie, gdzie nie może przetrwać). Powstały pęknięcia i krwawienia mogą umieścić życia matki zagrożone.

Rzeżączka

Jak chlamydia, rzeżączka jest chorobą bakteryjną. Rozprzestrzenia gdy zainfekowany płyn z narządów płciowych lub odbytnicy kontaktów penisa, pochwy, jamy ustnej lub odbytu. Prezerwatywy pomagają chronić przed rzeżączką, uniemożliwiając kontakt z zakażonymi płynami ustrojowymi. Rzeżączka może nie pokazać wczesnych objawów. Ale Nieleczona infekcja może blizna narządy rozrodcze. Rzeżączkę można wyleczyć. Ale z blizn, szkody pozostaje.

Wczesne objawy

Gdy występuje, wczesne objawy mogą obejmować absolutorium, pieczenie przy oddawaniu moczu, świąd lub pieczenie lub wokół narządów płciowych. Odbytnicy może boleć, jeśli choroba została złapana przez seks analny. Jeżeli choroba została złapana przez seks oralny, może spowodować ból gardła.

Leczenie i zapobieganie

Rzeżączkę można wyleczyć antybiotykami. Limity wczesne leczenie trwałe uszkodzenia. Twój partner musi być traktowany zbyt, nawet jeśli on lub ona nie wykazuje żadnych objawów. Nie należy uprawiać seksu aż do zakończenia biorąc swoje leki i Twój lekarz mówi, że to w porządku. Następnie, zasad bezpiecznego seksu. Ogranicz liczbę partnerów. I zawsze używać prezerwatyw.

Nieleczony...

Mężczyźni: Rzeżączka najpierw infekuje cewki moczowej. Następnie może rozprzestrzeniać się do jąder i prostaty. Powoduje to ból, obrzęk i bliznowacenie.

Kobiety: choroba najpierw infekuje szyjkę macicy. Następnie może rozprzestrzeniać się do macicy i jajowodów, co powoduje PID i związanych z tym problemów. Nieleczona rzeżączka może przejść z matki na dziecko w czasie porodu. Może to spowodować utratę wzroku lub zainfekowaną krew i stawów u dziecka.

Mężczyźni i kobiety: choroba może zainfekować krew, stawy i skórę (rozpowszechniane rzeżączki ). To może być poważne, a nawet zagrażające życiu.

Opryszczka

Opryszczka to wirus, który wywołuje wybuchy owrzodzenia wokół narządów płciowych lub ustach. Jest on rozprzestrzeniać poprzez kontakt z zanieczyszczoną skórę podczas seksu, całowanie, dotykanie lub intymnym. Ogniska opryszczka zmniejszają się w czasie. Chociaż opryszczki mogą być leczone, wirus pozostaje w organizmie.

Objawy przedmiotowe i podmiotowe

W przypadku wystąpienia ogniska, bolesne pęcherze pojawiają się na lub w pobliżu penisa, pochwy, odbytu lub ust. Po kilku dniach, pęcherze złamać, pozostawiając rany przetargowa. Pierwszy wybuch może potrwać kilka tygodni, aby usunąć. Może również powodować gorączkę i powiększone węzły chłonne. Później nie powodują wybuchy te objawy grypopodobne i zwykle goją się szybciej.

Leczenie i zapobieganie

Nie ma lekarstwa na opryszczkę. Ale leki mogą ograniczyć ognisk i przyspieszyć gojenie. Aby pomóc rany goją się szybciej, zachować je czyste i suche. I ich nie porysować. Aby uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa, nie uprawiać seksu podczas wybuchu w narządach płciowych. Ponadto, nie pocałować lub seksu oralnego, kiedy masz ranę na ustach. Nawet po owrzodzenia goją, wirus opryszczki może wciąż być rozłożone. Więc zawsze używać prezerwatyw. Te prezerwatywy pomaga ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa opryszczki poprzez ograniczenie kontaktu skóry. Ale należy pamiętać, opryszczka może być nadal przekazywane przez kontakt z zanieczyszczoną skórę, że prezerwatywa nie obejmuje.

Nieleczony...

Wirus opryszczki może być przekazywana z matki na dziecko w czasie porodu. Może się to zdarzyć, jeśli matka ma wybuch w narządach płciowych w pobliżu w momencie dostawy. W takim przypadku stanów chirurgiczne (cięcie, zwany również sekcja C) mogą być przeprowadzane w celu ochrony dziecka. Jeśli jesteś w ciąży, należy poinformować swojego lekarza, jeśli ty lub twój partner ma opryszczkę.

Kiła

Kiła jest choroba bakteryjna. Rozprzestrzenia się przez kontakt z zanieczyszczoną skórę. Kiła przebiega w trzech etapach. Objawów i powikłań zdrowotnych nasilają się w każdym etapie. Kiła można wyleczyć. Ale niektóre rodzaje szkód spowodowanych przez choroby nie można cofnąć.

Wczesne objawy

Podczas pierwszego etapu kiły, może pojawić się bezbolesne owrzodzenie. Ból nie może być zauważony, i odejdzie na własną rękę. Po zagojeniu ból, chorobę pozostaje w organizmie. Skutki kiły często nie są postrzegane lub czułem na początku. Ale milczy szkoda trwa.

Leczenie i zapobieganie

Kiła najczęściej leczono za pomocą wstrzyknięć na antybiotyki. Antybiotyki usunąć bakterie z organizmu. Jednak nie można odwrócić powikłań, takich jak uszkodzenie nerwu, które są spowodowane przez chorobę. Komplikacji należy traktować także. Jak w przypadku wszystkich chorób przenoszonych drogą płciową, nie uprawiać seksu aż do zakończenia leczenia i Twój lekarz mówi, że to w porządku. Następnie, zasad bezpiecznego seksu. Ogranicz liczbę partnerów. I zawsze używać prezerwatyw.

Nieleczony...

W czasie, kiła rozwija się w drugim etapie. Ten etap może produkować wysypka na ciele, które mogą rozprzestrzeniać się na dłoniach i stopach. Może również spowodować powiększenie węzłów chłonnych, gorączka, ból gardła i ból głowy. Niejednolity wypadanie włosów, utrata masy ciała, lub zmęczenie może również wystąpić. Jeśli kiła pozostaje nieleczona, wchodzi do trzeciego etapu. Może wystąpić uszkodzenie mózgu, nerwów, naczyń krwionośnych i serca. Może to prowadzić do utraty wzroku, a nawet do śmierci. W ciąży kobieta nieleczona kiła na każdym etapie może spowodować uszkodzenie mózgu i narządów do jej nienarodzonego dziecka.

HPV i brodawek narządów płciowych

HPV jest rodzina wirusów, które rozprzestrzeniają się przez kontakt ze skórą. Niektóre formy HPV powoduje brodawki narządów płciowych (znany także jako kłykciny). Inne rodzaje umieścić kobiety na większe ryzyko raka szyjki macicy. HPV nie można wyleczyć. Ale są zabiegi do usuwania brodawek. Istnieją również badania, aby pomóc na miejscu z objawów raka szyjki macicy.

Znaki

Brodawki są oznaką HPV. Mogą rosnąć w, na lub w pobliżu penisa, pochwy, szyjki macicy, odbytu i gardła. Brodawki mogą być wyboista lub w kształcie kalafiora. Czasami są one płaskie i trudne do zobaczenia. Niektóre typy HPV nie wytwarzają brodawki. Zamiast tego, te rodzaje powodować nieprawidłowe zmiany komórki w macicy kobiety. Badanie cytologiczne pomóc zmian komórkowych połowowe w dysplazji szyjki macicy (na początku), gdy leczenie jest najbardziej skuteczne.

Leczenie i zapobieganie

Brodawki można usunąć za pomocą środków chemicznych, temperatury, zamrażanie lub lasery. Może być potrzebne więcej niż jedno leczenie. Jeśli jesteś w ciąży, należy poinformować swojego lekarza. Niektóre zabiegi nie powinny być stosowane podczas ciąży. Pamiętaj: Usunięcie brodawki nie leczy wirusa. HPV może być nadal rozprzestrzeniać i nowe brodawki mogą pojawić później. Ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa HPV, ograniczając liczbę partnerów. Nadal używać prezerwatyw lateksowych. Ale należy pamiętać, że HPV może być przekazywane przez kontakt z zanieczyszczoną skórę, że prezerwatywa nie obejmuje.

Nieleczony...

Niektóre typy HPV może prowadzić do raka szyjki macicy u kobiet. Roczne Badanie cytologiczne szyjki pomóc znaleźć zmian zanim staną się raka. Bardzo rzadko, HPV mogą być przekazywane z kobiety ciężarnej na dziecko podczas porodu.

Zapalenie pochwy

Zapalenie pochwy jest grupa rozpalać zakażeń pochwy. Nie wszystkie rodzaje zapalenia pochwy są choroby przenoszone drogą płciową. Ale seks może sprawić pewne rodzaje zapalenia pochwy częściej. W zależności od rodzaju pochwy, obie strony mogą wymagać leczenia. To dlatego, że ludzie mogą prowadzić i rozprzestrzeniać infekcję. Wszystkie formy zapalenia pochwy można wyleczyć.

Problemy i objawy

 • Rzęsistkowica (trich) jest STD. Produkuje spieniony żółty absolutorium, które mają zapach. Pochwy może swędzieć lub spalić.

 • Drożdże wytwarza absolutorium, które wyglądają jak twaróg. Może powodować intensywne swędzenie.

 • Bakteryjne zapalenie pochwy (BV) produkuje szaro-biała, wodnista wydzielina. Absolutorium ma silny, rybi zapach.

Leczenie i zapobieganie

Leki na receptę mogą leczyć i wyleczyć każdy rodzaj zapalenia pochwy. Ponieważ trich jest prawdą STD, wszyscy partnerzy muszą być traktowane. Partnerzy są również traktowane przez drożdże w niektórych przypadkach. Ponad recepty kremy albo czopki są dostępne dla zakażeń drożdży. Z nich korzystać tylko wtedy, gdy jesteś pewien, że masz drożdże. Jeśli można mieć coś innego, sprawdzić ze swoim lekarzem. Jeśli drożdże jest w toku problemem, nosić bawełnianą bieliznę, umyć łagodnym mydłem i unikać douching. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia zapalenia pochwy, zasad bezpiecznego seksu. Ogranicz liczbę partnerów. I zawsze używać prezerwatyw.

Nieleczony...

Bez leczenia, pieczenie, swędzenie i rozładowania mogą się utrzymywać. Jeśli twój partner nie jest traktowany na trich gdy jesteś, on lub ona może zainfekować ponownie. Nieleczona BV może doprowadzić do problemów z PID i pokrewnych. U kobiet w ciąży, trich i BV może spowodować pęknięcie błon wczesnego lub przedwczesnego porodu.

Zapalenie wątroby

Wirusowe zapalenie wątroby typu jest wirus, który uszkadza wątrobę. Zapalenie wątroby typu A rozprzestrzenia się poprzez zakażone odchody. Kontakt może nastąpić przez zjedzenie zakażonego jedzenia lub poprzez seks. Wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, rozprzestrzenia się poprzez wymianę płynów ustrojowych podczas seksu i narkotyków. Rozprzestrzenia się również poprzez kontakt z zakażoną krwią. Zapalenie wątroby typu często pozostaje w organizmie. Z biegiem czasu, może spowodować poważne problemy zdrowotne.

Wczesne objawy

W wielu przypadkach, zapalenie wątroby typu nie wykazują żadnych objawów. Kiedy to robi, wczesne objawy mogą obejmować bóle mięśni, gorączka, zażółcenie skóry i oczu ( żółtaczka ), swędzenie skóry, nudności, ciemne zabarwienie moczu lub biegunka. Objawy mogą trwać kilka dni lub miesięcy.

Leczenie i zapobieganie

Po pierwsze, celem zapalenia wątroby będzie łagodzenia jakichkolwiek objawów.

 • Jeśli masz zapalenie wątroby typu A, to prawdopodobnie nie trzeba będzie dalsze leczenie.

 • Jeśli masz wirusowe zapalenie wątroby typu B lub C, może być wysłany do specjalisty. On lub ona będzie test na uszkodzenia wątroby i zapewnić pomoc w razie potrzeby. Leczenie może obejmować leki. Możesz zostać poproszony, aby unikać alkoholu i niektórych leków, które mogą uszkodzić wątrobę.

Jeśli jesteś w grupie ryzyka, są szczepione na zapalenie wątroby typu A i B, jest najlepszym sposobem, aby chronić siebie. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się każdą formę choroby, zasad bezpiecznego seksu. Ogranicz liczbę partnerów. Zawsze należy używać prezerwatyw. I nigdy nie lek udział, tatuowanie, lub igły przebijające.

Nieleczony...

Wirusowe zapalenie wątroby typu raczej odejść bez leczenia. Wirusowe zapalenie wątroby typu B może odejść na własną rękę. Wirusowe zapalenie wątroby typu C prawie zawsze pozostaje w organizmie. Kiedy zapalenie wątroby typu B i C pozostają, mogą nadal być przekazywane do innych. W miarę upływu czasu, może spowodować uszkodzenie wątroby. Przez wiele lat, bliznowacenie wątroby może prowadzić do niewydolności wątroby lub raka wątroby. W wyniku tego, może być konieczne przeszczepu wątroby.

HIV i AIDS

HIV jest wirus. To osłabia układ odpornościowy, więc ciało nie może bronić się przed infekcją. HIV rozprzestrzenia się poprzez wymianę płynów ustrojowych podczas seksu czy narkotyków. Rozprzestrzenia się również poprzez kontakt z zakażoną krwią. Nie ma lekarstwa na HIV. Ale leczenie jest skuteczne w pomaganiu ludziom, aby czuć się lepiej i żyć dłużej.

Wczesne objawy

Początkowo HIV może spowodować objawy. Albo, może to powodować objawy grypopodobne. Są to powiększone węzły chłonne, gorączka, poty nocne, skrajne zmęczenie, utrata masy ciała, bóle głowy, wysypka, lub bóle mięśni. Objawy często znika po kilku tygodniach lub miesiącach. Wtedy wiele osób są wolne od objawów przez wiele lat.

Leczenie i zapobieganie

Jeśli jesteś w grupie ryzyka chorób przenoszonych drogą płciową, zrobić test na HIV. W ten sposób można rozpocząć leczenie w razie potrzeby. Rodzaj leczenia zależy od wyników badań krwi. Ty i Twój lekarz ściśle w celu utworzenia planu leczenia, który jest dla Ciebie najlepszy. Trwające wizyty kontrolne są kluczem do zachowania zdrowia. Antybiotyki i leki przeciwwirusowe mogą pomóc oprzeć się infekcji. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się HIV, ograniczyć liczbę partnerów. Zawsze należy używać prezerwatyw. I nigdy nie lek udział, tatuowanie, lub igły przebijające.

Nieleczony...

Gdy masz HIV, jest bardziej prawdopodobne, aby uzyskać inne infekcje. Z biegiem czasu, HIV może rozwinąć się AIDS jako układ odpornościowy słabnie. Infekcje takie jak pleśniawka (grzyby powodujące białych plam w jamie ustnej), może nastąpić zapalenie (zapalenie płuc) i zapalenie (zapalenie mózgu). Komplikacje z AIDS może doprowadzić do śmierci. Nieleczona, HIV może być przekazane do dziecka w okresie ciąży.

Chroniąc swoją przyszłość

Pobyt w kontroli swojej przyszłości poprzez praktykowanie bezpieczniejszego seksu. Ogranicz liczbę partnerów i zawsze używać prezerwatyw. Również się regularnie sprawdzane pod kątem chorób przenoszonych drogą płciową, czy jesteś w grupie ryzyka lub w przypadku zauważenia jakichkolwiek zmian w organizmie. Upewnij się, że partnerem jest testowany, zbyt. Znalezienie choroby przenoszone drogą płciową na początku pomaga je kontrolować, zanim problemy stają się poważniejsze. W ten sposób, można spodziewać się zdrowej przyszłości.

Dowiedzieć się więcej

Aby lepiej chronić siebie, dowiedzieć się więcej na temat chorób przenoszonych drogą płciową. Departament Zdrowia Publicznego może być użytecznym źródłem. Szukać już w lokalnej książce telefonicznej. Inne przydatne zasoby obejmują:

 • CDC krajowy infolinia AIDS i STD

  800-344-7432 (en Espańol)

 • Europejskie Stowarzyszenie zdrowia społecznego

  www.ashastd.org

 • National Center for HIV, STD i TB zapobiegania

  www.cdc.gov / std