Cambler

Procedura operacji wymiany stawu biodrowego

(Razem stawu biodrowego, Hip Arthroplasty, całkowite zastąpienie Hip, Hip Zastąpienie)

Przegląd procedury

Co to jest operacja wymiany stawu biodrowego?

Wymiana stawu biodrowego, zwany także całkowita stawu biodrowego stawu, jest zabieg chirurgiczny, aby zastąpić zużyte lub uszkodzone biodro z protezy (sztuczne wspólnego). Ta operacja może być uznane po złamaniu szyjki kości udowej (złamanie kości) lub dla kogoś, kto ma silny ból z powodu zapalenia stawów.

Różne rodzaje zapalenia stawów mogą mieć wpływ na staw biodrowy. Choroba zwyrodnieniowa stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, które dotyka głównie osób dorosłych w średnim wieku i starszych, może powodować rozpad chrząstki stawowej i kości w sąsiedniej biodrach. Reumatoidalnego zapalenia stawów, co powoduje stan zapalny maziowej błony wyściełającej staw i skutkuje nadmierną płynu maziowego, może prowadzić do ostrego bólu i sztywności. Pourazowe zapalenie stawów, zapalenie stawów z powodu kontuzji, może również powodować uszkodzenie chrząstki stawowej biodra.

Celem operacji wymiany stawu biodrowego jest zastąpienie części stawu biodrowego, które zostały uszkodzone i do łagodzenia bólu biodra, które nie mogą być kontrolowane przez inne zabiegi.

Tradycyjna wymiana stawu biodrowego obejmuje nacięcie kilka centymetrów nad stawu biodrowego. Podejście, które wykorzystuje nowsze jeden lub dwa mniejsze nacięcia, aby wykonać procedurę nazywa stawu biodrowego małoinwazyjne. Jednak minimalnie inwazyjna procedura nie nadaje się do wszystkich kandydatów do stawu biodrowego. Lekarz określi najlepszą metodę osoby, na podstawie sytuacji tego osobnika.

Anatomia stawu biodrowego

Anatomia stawu biodrowego

Gdzie tworzą się stawy kości spotkać. Większość złączy są ruchome, dzięki czemu kości poruszają się bez tarcia lub dyskomfort. Staw biodrowy jest przegub i gniazda, co pozwala do tyłu, do przodu, na boki, a ruchy obrotowe. Część piłka stawu biodrowego jest głowa kości udowej (kości udowej), a panewka jest gniazdo, struktura miseczki w miednicy.

Staw biodrowy składa się z następujących czynności:

 • Chrząstki. Rodzaj tkanki, która pokrywa powierzchnię kości w stawie. Chrząstka pomaga zredukować tarcie przemieszczania się w obrębie stawu.

 • Błony maziowej. Tkanki, że linie stawów i uszczelnienia go do torebki stawowej. Błona maziowa wydziela maź stawową (jasne, lepki płyn) wokół stawu, aby go smarować.

 • Więzadła. Rodzaj twardej, elastycznej tkanki łącznej otaczającej staw dać wsparcie i ogranicza ruch stawu jest.

 • Ścięgna. Rodzaju twardej tkanki łączącej mięśni kości i pomaga kontrolować ruch stawu.

 • Bursa. Worek wypełniony płynem znajduje się między kośćmi, więzadłami i innych sąsiednich struktur, które pomaga stawów poduszkowce.

 • Kości udowej. Kości udowej lub kości nóg górnej.

 • Panewki. Gniazdo lub podobny do miseczki struktura, która posiada głowę kości udowej.

Przyczyny postępowania

Operacji wymiany stawu biodrowego jest leczenie bólu i niepełnosprawności w biodrze. Najczęstszą chorobą, która powoduje konieczność wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego jest zapalenie kości i stawów.

Choroba zwyrodnieniowa charakteryzuje się utratą chrząstki stawowej w biodrze. Uszkodzenia chrząstki i kości ograniczeń ruchu i może powodować ból. Ludzie z silnym bólem z powodu choroby zwyrodnieniowej stawów może nie być w stanie wykonać zwykłe czynności, które wymagają zginanie w biodrze, takich jak chodzenie lub siedzącej, ponieważ są one bolesne.

Inne formy zapalenia stawów, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów i zapalenia stawów, które są rezultatem urazu stawu biodrowego, może również prowadzić do zwyrodnienia stawu biodrowego.

Stawu biodrowego może być również stosowana jako metoda leczenia pewnych złamań biodra. Złamanie jest traumatyczne wydarzenie, które może wynikać z upadku. Ból od złamania jest ciężka i spacery, a nawet przesuwania nogi jest trudne.

W przypadku zabiegów medycznych nie są zadowalające w zwalczaniu bólu związanego z zapaleniem stawów, operacja stawu biodrowego może być skutecznym leczeniem. Niektóre metody leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów mogą obejmować, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • Leki przeciwzapalne

 • Glukozamina i siarczan chondroityny

 • Leki przeciwbólowe

 • Ograniczanie bolesnych działań

 • Urządzeń pomocniczych do chodzenia (np. trzciny)

 • Fizykoterapia

Mogą być też inne powody, dla lekarza polecić operację wymiany stawu biodrowego.

Ryzyko związane z procedurą

W przypadku każdego zabiegu chirurgicznego mogą wystąpić komplikacje. Niektóre z możliwych komplikacji mogą obejmować, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • Krwawienie

 • Zakażenie

 • Skrzepy krwi w nogach lub płucach

 • Zwichnięcie

 • Potrzeba zmian lub dodatkowych operacji biodra

 • Uszkodzenie nerwów powodujące osłabienie lub drętwienie

Mogą być też inne ryzyka w zależności od konkretnej choroby medycznych. Pamiętaj, aby omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem przed zabiegiem.

Przed zabiegiem

 • Lekarz wyjaśni procedury do ciebie i oferują możliwość zadawania pytań, które mogą mieć na temat procedury ci.

 • Możesz zostać poproszony o podpisanie formularza zgody, który daje uprawnień do procedury. Przeczytaj uważnie i formy zadawania pytań, jeśli coś nie jest jasne.

 • Oprócz kompletnej historii choroby, lekarz może wykonać pełne badanie fizykalne, aby upewnić się, są w dobrym stanie zdrowia, zanim przechodzi procedurę. Możesz przejść badania krwi lub innych badań diagnostycznych.

 • Powiadomić lekarza, jeśli jesteś wrażliwy lub jesteś uczulony na jakieś leki, lateks, taśmy, a środki znieczulające (miejscowych i ogólnych).

 • Powiadomić lekarza o wszystkich leków (określonych i ponad-the-counter) oraz ziołowych suplementów, które są z natury.

 • Powiadomić lekarza, jeśli masz historii zaburzeniami krzepnięcia lub jeśli pacjent przyjmuje żadnych antykoagulant (rozrzedzenie krwi) leki, aspirynę lub inne leki, które wpływają na krzepliwość krwi. Może być konieczne, aby zatrzymać tych leków przed zabiegiem.

 • Jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewa, że ​​jest w ciąży, powinna poinformować o tym z lekarzem.

 • Zostaniesz poproszony, aby szybko na osiem godzin przed zabiegiem, zazwyczaj po północy.

 • Możesz otrzymać środek uspokajający przed zabiegiem, aby pomóc Ci się zrelaksować.

 • Możesz spotkać się z fizjoterapeuta przed zabiegiem chirurgicznym w celu omówienia rehabilitację.

 • Przestać palić, ponieważ palenie może opóźniać gojenie ran i spowolnić okresu rekonwalescencji.

 • Schudnąć w razie potrzeby.

 • Wykonaj diseaseing ćwiczenia zgodnie z zaleceniami, aby wzmocnić mięśnie.

 • Zorganizować kogoś do pomocy w domu przez tydzień lub dwa, po wyjściu ze szpitala do szpitala.

 • Na podstawie swojej choroby medycznej, lekarz może zażądać innych specyficznych testów lub egzaminów.

Podczas procedury

Wymiana stawu biodrowego wymaga pobytu w szpitalu. Procedury mogą się różnić w zależności od choroby i praktyk lekarza.

Operacji wymiany stawu biodrowego jest wykonywana podczas snu w znieczuleniu ogólnym lub sedacji w znieczuleniu rdzeniowym. Twój anestezjolog omówi to z ciebie z góry.

Ogólnie, operacja stawu biodrowego następuje tego procesu:

 1. Zostaniesz poproszony, aby usunąć odzież i będą suknię do noszenia.

 2. Dożylnie (IV) linia może być rozpoczęte w rękę lub ręce.

 3. Zostanie umieszczona na stole operacyjnym.

 4. Cewnik moczowy może być umieszczona (po śpisz).

 5. Anestezjolog będzie stale monitorować tętno, ciśnienie krwi, oddychanie, a poziom tlenu we krwi w czasie zabiegu.

 6. Skóra na miejsca operacji zostanie oczyszczona z roztworem antyseptycznym.

 7. Lekarz będzie nacięcie w okolicy bioder.

 8. Lekarz usunie uszkodzone części stawu biodrowego i zastąpić je protezy. Protezy stawu biodrowego składa się z łodygi, że idzie do kości udowej (kości udowej), piłki (szef wspólnego), który pasuje do trzpienia, i kielich, który jest wkładany do gniazda stawu biodrowego. Macierzystych i filiżanki wykonane są z metalu. Piłka może być wykonany z metalu lub ceramiki. Puchar ma wykładziny, które mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub ceramiki. Dwa najbardziej popularne rodzaje protez biodrowych sztucznych stosowane są mocowane protezy i protezy uncemented. Węglik proteza przywiązuje do kości cementem chirurgicznym. Uncemented proteza przywiązuje do kości o porowatej powierzchni, na której kości rośnie dołączyć do protezy. Niekiedy połączenie tych dwóch typów są wykorzystywane do wymiany biodra.

 9. Nacięcie zostanie zamknięty szwami lub klamrami chirurgicznych.

 10. Odpływ może być umieszczony w miejscu nacięcia w celu usunięcia płynu.

 11. Będą stosowane sterylny bandaż lub opatrunek.

Po zabiegu

W szpitalu

Po zabiegu zostaniesz przeniesiony do sali pooperacyjnej na obserwacji. Po ciśnienie krwi, puls i oddech są stabilne i są świadomi, zostaniesz przeniesiony do sali szpitalnej. Operacji wymiany stawu biodrowego zazwyczaj wymaga pobytu w szpitalu kilka dni.

Ważne jest, aby rozpocząć przesuwania nowej spoiny po zabiegu. Fizjoterapeuta spotka się z Państwem wkrótce po zabiegu i zaplanować program ćwiczeń dla Ciebie. Twój ból będzie kontrolowana za pomocą leków, dzięki czemu można wziąć udział w ćwiczeniu. Będziesz mieć plan ćwiczeń do naśladowania zarówno w szpitalu i po wypisie.

Zostanie wypisany do domu lub do centrum rehabilitacji. W każdym przypadku lekarz zleci kontynuacji terapii fizycznej, aż odzyska siły mięśni i dobry zakres ruchu.

U siebie w domu

Gdy jesteś w domu, ważne jest, aby obszar chirurgicznej czyste i suche. Lekarz daje konkretne instrukcje kąpielowych. Szwy lub klamry chirurgiczne zostaną usunięte podczas biurowej wizyty kontrolnej.

Weź lek przeciwbólowy na ból, zgodnie z zaleceniami lekarza. Aspiryna lub niektóre inne leki przeciwbólowe mogą zwiększać ryzyko krwawienia. Pamiętaj, aby wziąć tylko zalecanych leków.

Powiadomić lekarza zgłosić dowolną z następujących czynności:

 • Gorączka

 • Zaczerwienienie, obrzęk, krwawienie lub inne drenażu z miejsca nacięcia

 • Zwiększona ból wokół miejsca nacięcia

 • Drętwienie i / lub mrowienie w nodze dotkniętej

Można wznowić normalną dietę, chyba że Twój lekarz zaleci inaczej.

Nie należy prowadzić pojazdów, dopóki lekarz nie zaleci. Mogą obowiązywać inne ograniczenia aktywności. Pełnego odzyskania od zabiegu może trwać kilka miesięcy.

Ważne jest, aby uniknąć upadków po Twojej operacji wymiany stawu biodrowego, bo upadek może spowodować uszkodzenie nowej stawu. Twój terapeuta może zalecić urządzenia wspomagającego (z trzciny cukrowej lub walker), aby pomóc Ci iść aż do siły i równowagi poprawy.

Dokonania pewnych zmian w swoim domu może pomóc podczas odzyskiwania. Takie modyfikacje obejmują, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • Wszystkie odpowiednie poręcze wzdłuż schodów

 • Poręcze ochronne w prysznicem lub wanną

 • Prysznic ławki lub krzesła

 • Wychowany sedes

 • Stabilne krzesło z twardym siedziska i firmy z powrotem z dwoma ramionami, co pozwoli kolana być usytuowana niżej niż biodra

 • Długo obsługiwane gąbki i wąż prysznicowy

 • Opatrunek trzymać

 • Pomoc skarpety

 • Długi róg buty obsługiwane

 • Osiągając kij chwycić przedmiotów

 • Twarde poduszki, aby podnieść biodra nad kolanami, gdy siedzi

 • Usuwając luźne dywany i przewody elektryczne, które mogą doprowadzić do wyzwolenia

Lekarz może dać Ci dodatkowe lub alternatywne instrukcje po zabiegu, w zależności od konkretnej sytuacji.

Zasoby w sieci

Zawartość tej stronie jest tu tylko w celach informacyjnych i nie był przeznaczony do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby, lub zastąpić profesjonalnej porady medycznej otrzymałeś od swojego dostawcy usług opieki zdrowotnej. Proszę skonsultować się z lekarzem w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości mogą mieć dotyczące choroby.

Ta strona zawiera linki do innych stron internetowych z informacjami na temat tej procedury i powiązanych chorób zdrowia. Mamy nadzieję, że te strony pomocne, ale proszę pamiętać, że nie kontroluje ani nie popiera informacje prezentowane na tych stronach internetowych, ani nie popiera tych witryn informacje zawarte tutaj.

Europejska Akademia ortopedów

Europejskie Kolegium Reumatologii

Arthritis Foundation

Narodowy Instytut Zdrowia Dziecka i ludzkiego rozwoju

National Institutes of Health (NIH)

National Library of Medicine