Cambler

Seks po stawu: znowu staje kameralny

Po całkowitej stawu, możesz mieć wiele pytań: Jak szybko mogę być aktywny? Jak moje życie seksualne wpływa? Kiedy mogę mieć znowu seks? Dobrą wiadomością jest to: jest prawdopodobne, że można wrócić do seksu wcześniej niż wielu innych działań. Ta karta może pomóc nauczyć się wspierać i chronić nowe połączenie, kiedy jesteś gotowy, aby ponownie uprawiać seks. Tak mówić i planować z partnerem.

Pierwszym etapem

Całkowita wymiana stawu jest poważna operacja. Uzdrowienie wymaga czasu. Na początku może się bać, że każda działalność, w tym płeć, może powodować ból lub zranienie. Twój partner może być również boi się zranienia cię. Te obawy są normalne. Mając obawy o sposób twoje ciało wygląda to również normalne. Omówienia tych kwestii ze swoim partnerem. Poleć ten arkusz. Odczytu razem lub oddzielnie. To do was. Najważniejsze jest to, że rozmawiają ze sobą o swoich potrzebach-emocjonalnych, jak i te, które seksualnych.

Jak leczyć

Przed operacją, ból biodra lub kolana może znacznie ograniczać swoje ruchy. Ale teraz, że wspólne problem został zastąpiony, ból powinny być zmniejszone. I wraz z upływem czasu, zakres ruchu (ile można przenieść biodra w każdym kierunku) powinna poprawić. Jak leczyć, może czuć się gotowy do ponownego bardziej aktywne. Można również znaleźć na nowo chęć na seks. Gdy ty i twój partner jest gotowy, aby dowiedzieć się, które są najlepsze dla Ciebie pozycji.

Trzymaj kolana dostosowane lub poniżej bioder. Nie przynoszą kolana w kierunku klatki piersiowej.

Kolano na chorym powinny być skierowane prosto do przodu lub okazać się nieco. Nie obracać kolano do wewnątrz.

Po wymianie stawu biodrowego

Twój lekarz może powiedzieć, kiedy powinien być bezpieczny seks. Gojenie trwa co najmniej 6-8 tygodni po całkowitej wymiany stawu biodrowego. Dopóki nowe połączenie jest w pełni uzdrowiony, unikać ruchów, które mogłyby przenieść swoje biodra z gniazdka. Chroń swoje biodra, unikając tych ruchów:

  • Nie wolno dopuścić do przekroczenia kolana punkt środkowy ciała (twój bellybutton).

  • Nie sadzić nogę i przekręcając głowy na zewnątrz na biodrze.

  • Nie podnoś kolana poziom hip przeszłości.

Po kolanowego

Nie ma żadnych ograniczeń bezpieczeństwa po endoprotezoplastyce stawu kolanowego. Prawdopodobnie można uprawiać seks, jak tylko ból pozwala. Komfort i zakres ruchu może być największe problemy.