Cambler

Po wymianie stawu biodrowego: odzyskiwanie w domu

Niezależnie od tego czy odzyskanie w domu lub w zakładzie rehabilitacji, trzeba chronić swoje nowe biodro. Siedzieć i poruszać tak, jak uczono w szpitalu. Pamiętaj, aby zobaczyć swojego lekarza o regularnych wizyt kontrolnych, i powrót do aktywności powoli. Całkowita wymiana stawu biodrowego jest poważna operacja, więc nie zdziw się, jeśli trwa kilka miesięcy, zanim się naprawdę dobrze.

Zobacz swojego lekarza

Wizyty po operacji pozwalają chirurg upewnić się, że dobrze modny jest uzdrowienie. Szwy czy zszywek są często wykonane z około 2 tygodnie po zabiegu.

Kiedy wezwać lekarza

Zadzwoń do swojego lekarza, jeśli którykolwiek z objawów wymienionych poniżej:

  • Wzrost bólu biodra

  • Ból lub obrzęk w łydce lub nogi

  • Niezwykłe zaczerwienienie, ciepła lub odwodnienia w miejscu nacięcia

  • Kłopoty z oddychaniem lub bóle w klatce piersiowej

  • Gorączka powyżej 101 ° F

Wracając do działalności

Ćwiczyć chodzenie codziennie. Spróbuj zrobić więcej co tydzień. Zacznij od uzyskania własnego szklankę wody. Jeśli pogoda jest dobra, idź do rogu, aby wysłać list. Przechowywać w to-to jest najważniejsze.

Siedzi i sos

Aby chronić swoje nowe biodro, terapeuta zajęciowy i fizjoterapeuta nauczy bezpieczniejszych sposobów robienia codziennych zadań. Gdy siedzi, opatrunek, lub za pomocą schodów Poniższe porady.

  • Usiąść z powrotem, aż do krawędzi krzesła dotyka nogę. Następnie, za pomocą podłokietników do wsparcia masy ciała, opuść się na siedzenie. Zawsze przechowywać w operowanej nodze z przodu.

  • Ciągnąć na skarpety i buty, użyć długiej rączce urządzenie, np. chwytaka lub hakiem. Spróbuj tego z poślizgu na buty pierwszy.

  • Umyć stopy i nogi, używać długo obsługiwane gąbki i wąż prysznicowy.

  • Aby korzystać ze schodów, zintensyfikować pierwszy z dobrej nogi. Następnie zabrać operowanej nodze do niej spotkać. Kiedy spada, ustąpić pierwszy z operowanej nodze.

Wracając do seksu

Po nacięcie i uzdrawia odzyskasz trochę ruch bioder, może być gotowy na seks. Zapytaj swojego lekarza lub pielęgniarkę biuro o bezpiecznych pozycjach podczas seksu.

Utrzymanie nowego stawu

Infekcja w organizmie może szkodzić nowego połączenia. Porozmawiaj ze swoim lekarzem przed planowania procedur medycznych i stomatologicznych. Może trzeba przyjmować antybiotyki, aby zapobiec zakażeniu. Aby sprawdzić stabilność stawu w czasie, może być rentgenowskie co rok lub dwa.