Cambler

Operacji wymiany stawu biodrowego

Operacji wymiany stawu biodrowego

Stawu biodrowego, zwany również artroplastyka jest zabieg chirurgiczny w celu wymiany uszkodzonego stawu biodrowego z protezą (sztuczny staw). Ta operacja może być uznane w następstwie złamania szyjki kości udowej (złamanie kości), lub kogoś, kto ma ciężkie zapalenie stawów

Dowiedz się więcej na temat operacji wymiany stawu biodrowego ›

Prywatne sieci historia: doświadczenie wspólnych operacji wymiany

Jeśli Ty lub ktoś kogo znasz rozważa stawu, można znaleźć komfort czytania, co inni przeszedł. Kilku pacjentów, opiekunów i świadczeniodawcy hojnie dzielić się historie o kolana i operacji wymiany stawu biodrowego w ich własnych słów, w nadziei, że inni będą korzystać z ich doświadczenia i wiedzy.

Przeczytaj wszystkie historie zamienne na wspólnych sieci osobistej historii ›

Szykując się do operacji wymiany stawu biodrowego

Przed przygotować się do zabiegu istnieje kilka kroków, które można podjąć z wyprzedzeniem do odzyskiwania łatwiejsze. Dokonać kilku prostych zmian w domu. Ponadto, poprosić kogoś, aby ci pomóc na kilka tygodni po swojej stawu biodrowego. Przed zabiegiem, chirurg może z tobą rozmawiać o sposobach zarządzania utraty krwi. Możesz być również powiedział, aby zobaczyć swój podstawowej opieki lekarza i dentystę. Leczenie stomatologiczne problemy zdrowotne i teraz może poprawić gojenie po stawu.

Dowiedz się więcej na temat operacji wymiany stawu biodrowego ›

Po wymianie stawu biodrowego: odzyskiwanie w domu

Niezależnie od tego czy odzyskanie w domu lub w zakładzie rehabilitacji, trzeba chronić swoje nowe biodro. Siedzieć i poruszać tak, jak uczono w szpitalu. Pamiętaj, aby zobaczyć swojego lekarza o regularnych wizyt kontrolnych, i powrót do aktywności powoli. Całkowita wymiana stawu biodrowego jest poważna operacja, więc nie zdziw się, jeśli trwa kilka miesięcy, zanim się naprawdę dobrze.

Dowiedz się więcej o odzyskanie od operacji wymiany stawu biodrowego ›

Rehabilitacji układu mięśniowo-szkieletowego

Mięśniowo-szkieletowego jest program rehabilitacji lekarz-nadzorowanych Program przeznaczony dla osób z upośledzonym lub niepełnosprawnym z powodu choroby, zaburzenia lub urazu mięśni lub kości. Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe programy rehabilitacji często poprawić wydolność, zmniejszenie objawów i poprawy samopoczucia pacjenta.

Dowiedz się więcej o rehabilitacji muscloskeletal ›

Seks po stawu: znowu staje kameralny

Po całkowitej stawu, możesz mieć wiele pytań: Jak szybko mogę być aktywny? Jak moje życie seksualne wpływa? Kiedy mogę mieć znowu seks? Dobrą wiadomością jest to: jest prawdopodobne, że można wrócić do seksu wcześniej niż wielu innych działań.

Dowiedz się więcej na temat seksu po operacji wymiany stawu biodrowego ›