Cambler

Radzenie sobie z niewydolnością serca

To normalne, smutny lub w dół, w czasach, gdy żyjesz z niewydolnością serca. (Choroba ta nazywana jest również niewydolność serca lub CHF). Niektóre leki mogą mieć również wpływ na nastrój. W następstwie planu leczenia może się wydawać dużo do zapamiętania. Jeśli czujesz się przytłoczony, tylko skupić się na jeden dzień na raz. Nie bój się prosić innych o pomoc, gdy jej potrzebujesz.

Sposoby aby poczuć się lepiej

Staraj się nie wycofać się z rodziną i przyjaciółmi, nawet jeśli trudno jest rozmawiać z nimi. Wciąż mogą być dobrym źródłem wsparcia. Aby poczuć się lepiej, można również:

  • Spędzić czas robi rzeczy, które lubisz. Może to obejmować uczestnictwo w ulubionym hobby, medytując, modląc się, lub spędzać czas z ludźmi, na których Ci zależy.

  • Akcji, co można dowiedzieć się o niewydolności serca z ludźmi w swoim życiu. Zaproś członków rodziny razem, gdy odwiedzają swojego lekarza.

  • Pomyśl o dołączenie do grupy wsparcia dla osób z niewydolnością serca. Może łatwiej będzie rozmawiać z ludźmi, którzy wiedzą z pierwszej ręki, co przechodzisz. Mogą udzielać porad i dzielenie się opowieściami. Możesz poprosić bliskich, do przyłączenia się do spotkania.

Z prośbą o pomoc

Mając niewydolności serca, nie oznacza, że musisz czuć się źle przez cały czas. Zastanów się mówić do swojego lekarza lub terapeuty, jeśli:

  • Czujesz się bezwartościowy i bezradny, lub myśli o samobójstwie. Są znaki ostrzegawcze depresji. Leczenie może pomóc Ci poczuć się lepiej. Gdy depresja jest pod kontrolą, ogólny stan zdrowia może również poprawić.

  • Czujesz niepokój o to, co stanie się z tobą lub swoich bliskich, czy twoje zdrowie się pogarsza. Dbanie o rozwiązania prawne, takie jak życie będzie i trwałe pełnomocnictwo, może pomóc Ci poczuć się bardziej bezpieczny o swoje i swoich bliskich "futures.