Cambler

Niewydolność serca: uzyskanie opieki, czego potrzebujesz

Jeśli ty lub ukochanej osoby zdiagnozowano niewydolność serca, prawdopodobnie masz wiele pytań. Czego mogę się spodziewać po zabiegu? Co mogę zrobić, aby zarządzać choroby? Jaki rodzaj opieki będzie potrzebne w przyszłości? Ważne jest, aby mieć otwartą i uczciwą dyskusję z lekarzem na temat tych problemów. Te wskazówki mogą pomóc upewnić się, że potrzeby są spełnione.

Ważne jest, aby zadawać pytania dostawcy podczas wizyty, aby upewnić się zrozumieć swoją chorobę i jakie leczenie polega. Jeśli jesteś niewygodne ten sposób, to może przyczynić się do listy pytań z tobą. Możesz podać listę do dostawcy lub użyć go do jog pamięci podczas wizyty. Prawdopodobnie będziesz chciał odpowiedzi na pytania takie jak te:

 • Jaka jest moja diagnoza?

 • Jaka jest moja funkcja serca lub frakcja wyrzutowa?

 • Czy moja choroba się pogorszy?

 • Jakie są możliwości leczenia?

 • Czy leczenie ma skutki uboczne?

 • Dlaczego potrzebuję tego leku?

 • Czy moje ubezpieczenie obejmuje leczenie?

 • Ile będzie zabieg mi pomoże?

 • Czy będzie w stanie zadbać o siebie w nadchodzących tygodniach i miesiącach?

 • Co mogę zrobić, aby zarządzać choroby?

 • Jakie działania można zrobić, a co powinno się unikać?

Przynieś notebooka zapisać odpowiedź. Niektórzy ludzie przynieść magnetofon tak, że mogą słuchać ich ponownie do instrukcji usługodawcy później. Nie wstydź się poprosić dostawcę, aby spowolnić lub powtórzyć coś. To ważne, aby w pełni zrozumieć swoje leczenie, leki i co trzeba zrobić, aby zarządzać swoją chorobę.

Bądź otwarty z dostawcą

Operator będzie musiał także ważne informacje od Ciebie. Poinformować dostawcę o objawy i jak się czujesz. Jest to szczególnie ważne, aby dostawca wie o wszelkich zmianach lub problemów możesz się. Szczerze mówiąc o tym, czy byłeś w stanie śledzić dietę, ćwiczenia i inne informacje już zostały dostarczone. Operator musi wiedzieć, gdzie masz trudności tak, że on lub ona może pomóc. Operator musi również wiedzieć o wszystkich przyjmowanych leków, w tym ponad-the-counter leków i suplementów diety, więc przynieść listę z tobą. A jeśli widzisz więcej niż jednego dostawcy, upewnij się, że każdy wie, wszystkie leki przepisane na Ciebie.

Zapytaj o pomocną dłoń

Czasami regularne rutynowe wydaje wyzwanie. Jeśli to będzie męczące i od wizyty u lekarza, poproś kogoś z rodziny, aby z tobą. On lub ona może robić notatki, które pomogą Ci zapamiętać do zadawania pytań i dowiedzieć się, jak pomóc w domu. Twój dostawca może dać ci skierowanie widzieć wykwalifikowanego dietetyka, jeśli masz problemy po niskiej soli, dieta niskotłuszczowa. On lub ona będzie z wami, aby opracować plany posiłków, listy zakupów i receptur z Twoich ulubionych potraw. Operator może również pomóc w rozwoju wykonywania rutynowych nastawiona na swoje możliwości.

Co możesz zrobić

Istnieje wiele można zrobić w domu, aby monitorować swoje zdrowie. Twój dostawca może poprosić o regularnie ważyć się i prowadź rejestr swojej wagi, ciśnienia krwi i objawów. Możesz śledzić swoje ciśnienie krwi za pomocą łatwego w obsłudze monitora cyfrowego. Zabierz swoje leki zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeśli masz problemy robi tak, skontaktuj się z dostawcą. Nie wolno przerywać stosowania leków przed rozmową z nim. Praktyki te pomogą swoim dostawcą ocenić, jak dobrze leczenia działa.

Biorąc aktywny udział w swoje zdrowie może mieć wiele korzyści. Więcej ty i twój dostawca wiedzieć o niewydolności serca, lepszego traktowania i opieki będziesz otrzymywać do swojej choroby.