Cambler

Niewydolność serca: łatwiej oddychać

Jednym z pierwszych objawów niewydolności serca jest duszność. Twoje serce nie może funkcjonować na tyle dobrze, aby pompować krew z twojego serca, a to powoduje krew do kopii zapasowej w naczyniach krwionośnych, co prowadzi do płuc. Następnie płyn wycieka z naczyń krwionośnych do pęcherzyków w płucach. To sprawia, że trudno podać tlen do krwi, co powoduje trudności w oddychaniu.

Może wystąpić duszność podczas wysiłku, np. podczas przenoszenia artykułów spożywczych, wspinaczka po schodach, czy w stanie spoczynku - nawet w nocy podczas snu.

Możesz zrobić kilka rzeczy, aby pomóc sobie oddychać łatwiej:

  • Zdrowo się odżywiać i unikać sodu (sól). Utrzymanie spożycie sodu przynajmniej jest więcej niż tylko nie dodając soli do jedzenia. Wiele przygotowanych i fast foodów już duże ilości sodu dodaje, tak ważne jest, aby przeczytać informacje o wartościach odżywczych na opakowaniu. Ponieważ woda i sól mają tendencję do podróży razem, ograniczając spożycie sodu zmniejsza ilość płynu ciało zachowuje. Porozmawiaj z lekarzem na temat najlepszych sposobów, aby ograniczyć spożycie sodu.

  • Zwróć uwagę na to, co twoje ciało mówi ci. Jeśli się zmęczony podczas aktywności, zatrzymać się i odpocząć. Zawsze można przełożyć zakończeniu zadania, które nosi cię.

  • Spać z kilkoma poduszkami podparte za głowę i ramiona, aby ułatwić oddychanie w nocy. Jeśli zauważysz, że trzeba korzystać z wielu poduszek, lub więcej poduszek niż zwykle, aby pomóc oddychać komfortowo, skontaktuj się z lekarzem od razu.

  • Porozmawiaj z lekarzem o tym, co poziom aktywności jest odpowiedni dla Ciebie. Operator może pomóc ocenić, co można, a czego nie może zrobić.

  • Współpracować z lekarzem, aby opracować program ćwiczeń aerobowych, a następnie wykonywać codziennie. Wzmocni to zarówno swoje serce i płuca i pomaga zmniejszyć ilość płynu, który przedostanie się do płuc.

Duszność może być poważny problem. Jeśli zauważysz, nagłe pogorszenie lub czujesz tchu podczas odpoczynku, kiedy nie musisz wcześniej skontaktuj się z lekarzem lub natychmiast zgłosić się do lekarza.