Cambler

Dobrze żyć z niewydolnością serca

Niewydolność serca (HF) występuje, gdy serce nie pompowania odpowiedniej ilości krwi do pozostałej części organizmu. niewydolność serca spowodowana jest chorobami lub chorób, w których uszkodzenie lub przemęczenie mięśni serca. Należą do nich choroba wieńcowa, niekontrolowane wysokie ciśnienie krwi, choroby zastawek serca, choroby mięśnia sercowego, zaburzenia rytmu serca (zaburzenia rytmu serca) i cukrzycy.

Słabe pompowania

Niewydolność serca występuje, gdy zmniejsza się zdolność pompowania krwi do serca powoduje, że kopie zapasowe w żyłach i płynu do kopii zapasowej w płucach. Płyn powoduje często opuchnięte kostki i przyrost masy ciała, National Heart, Lung, and Blood Institute mówi. Może to również prowadzić do zmęczenia i duszności, zwłaszcza w pozycji leżącej. Niewydolność serca może mieć również wpływ, jak dobrze pracować nerki.

Jeśli masz HF, to na ogół nie można wyleczyć, ale obecne zabiegi i zdrowych nawyków może pomóc odwrócić objawy i przedłużyć swoje życie. Ważne jest, aby trzymać się schematu leczenia, nawet jeśli czujesz się lepiej. Trzeba także zachować następujące zdrowych nawyków.

Ważyć się codziennie

Ważyć się codziennie rano po oddawaniu moczu i przed jedzeniem. Ewidencji i poinformować lekarza, jeśli przyrost masy ciała. Nawet wzrost o kilka kilogramów może oznaczać, że jesteś zatrzymywania wody i że leczenie może nie być tak skuteczne, jak to może być. Jeśli uzyskasz dwa funtów lub więcej w ciągu 24 godzin, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Przyjmowanie leków

Trzeba wziąć swoje leki zgodnie z harmonogramem iw odpowiednich ilościach. Upewnij się, że wiesz, jak każdy z nich powinien mieć wpływ na twoje ciało. W ten sposób będziesz wiedział, czy działa prawidłowo. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z lekarzem. To część pracy w placówkach służby zdrowia, które pomogą Ci zrozumieć, jak przyjmowanie leków. Daj mu znać, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane. Także niech Twój lekarz wie o wszystkich przyjmowanych lekach, nawet ponad-the-counter produktów. Mogą one wchodzić w interakcje z lekami HF.

Zobaczyć się z lekarzem

Odwiedź tak często, jak Twój zespół medyczny zaleca więc, że leczenie może być aktualizowany w miarę potrzeb. Jest to szczególnie ważne, jeśli zmiany chorobowe lub, jeśli lek został skorygowany. Nie czekaj, aż objawy są tak poważne, że trzeba iść do szpitala.

Rzucić palenie

Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla ogólnego stanu zdrowia jest zerwać z nałogiem. To nie jest łatwe, ale miliony ludzi sukcesu każdego roku. Odwiedź europejskie stowarzyszenie płuc uzyskać więcej informacji. Lub porozmawiaj z lekarzem na temat sposobów na rzucenie palenia.

Przejdź sól

Ograniczenie ilości soli pokarmów może zapobiec zatrzymanie płynów. Ważne jest, aby kontrolować HF. Zwrócić się z lekarzem ile soli można mieć. Należy unikać stosowania soli podczas gotowania lub sezon żywności. Spróbuj użyć innych przypraw, takich jak czosnek w proszku lub bazylii, zamiast. Po jakimś czasie przyzwyczaisz się do przyprawiania posiłków w nowy sposób. Należy również sprawdzić etykietę wszelkich przetworów spożywczych, które kupujesz. To może pomóc uniknąć żywności wysokiej soli.

Nie piję alkoholu

Alkohol zaburza zdolność twojego serca bić mocno. Jeśli niewydolność serca jest zaawansowany lub używanie alkoholu doprowadził do kłopotów serca w pierwszej kolejności należy poddać się całkowicie. Jeśli masz łagodną lub umiarkowaną niewydolnością serca spowodowane przez alkohol nie może być w stanie pić ograniczonych ilości alkoholu. Zwrócić się z lekarzem, jeśli jest to bezpieczne, aby pić alkohol. Jeśli uważasz, że masz problem z alkoholem i potrzebujesz pomocy w rzuceniu palenia, porozmawiaj z lekarzem. Możesz również skontaktować się z Anonimowych Alkoholików. Spójrz na białych stronach o rozdziale blisko Ciebie, lub odwiedzić stronę internetową AA.

Bądź aktywny

W ogóle, ale w najcięższych przypadkach, o niskiej intensywności ćwiczenia aerobowe pomaga ludziom z HF, niezależnie od ich wieku. To może bardziej efektywnie zrobić pompę serca i skuteczniej pomóc używać ciała tlen. Ćwiczenia mogą również przyczynić się do poprawy objawów i poprawić ogólny poczucie dobrobytu. Przed rozpoczęciem ćwiczeń, należy porozmawiać z lekarzem o tym, co poziom ćwiczeń jest właśnie dla Ciebie.

Pozostań w kontakcie

Istnieje wiele sposobów można powstrzymać postępującą HF. Uniknąć niepotrzebnego niepokoju i frustracji, i uzyskać wsparcie od rodziny i przyjaciół. Ważne jest również, aby pogodzić się z choroby. Oznacza to, przyjmując, że trzeba będzie dokonać zmian w swoim życiu, aby lepiej. Jeśli Twoje uczucia stają się przytłaczające, zabiegania o profesjonalną pomoc. Zwrócić się z lekarzem, aby sugerować, terapeuta, który ma doświadczenie z pacjentów kardiologicznych. Albo, może chcesz dołączyć do lokalnej grupy wsparcia serca. To może pomóc, aby porozmawiać z ludźmi, którzy mieli doświadczenia, takie jak twoje.

Powodzeniem salon z HF wymaga wysiłku i dyscypliny. Na szczęście, wiele osób to zrobić, a więc można. Wystarczy trzymać się leczenia i pamiętać, aby ćwiczyć dobrych nawyków. Przede wszystkim, nie poddawaj się.