Cambler

Co to jest frakcja wyrzutowa?

Frakcja wyrzutowa (EF) jest miarą tego, jak wiele krwi serce wypycha gdy bije. Pomiar ten pomaga w diagnostyce i leczeniu niewydolności serca.

Twoje serce ma cztery komory. Najwięcej dwa, zwane przedsionki, wziąć krew z żył i płuc. Dno komory nazywane są dwa. Kiedy Twoje serce bije, prawa komora pompuje krew do płuc i lewej komory pompuje krew do reszty ciała. Nawet w zdrowym sercu, trochę krwi pozostaje w tyle w komór. EF procent krwi, która jest pompowana z komory przy każdym bicie serca. Nawet w zdrowym sercu, trochę krwi pozostaje w tyle w komór.

Plików EF między 55 a 75 procent są uważane za normalne w lewej komorze, które jest główną komorę pompowania serca. W przypadku niewydolności serca spowodowane przez słabą mięśnia sercowego, liczba EF może być bardzo mała. EF 20 procent oznacza 80 procent pobytów krwi w komorze serca, a tym samym nie zapewnia całą krew organizm potrzebuje.

Lekarze mogą używać echokardiogram lub innych technik, takich jak MRI serca, cewnikowania serca lub obrazowania jądrowego, do pomiaru EF i zobaczyć, jak twoje serce pracuje.

Chociaż EF jest bardzo ważna i stanowi jeden z najbardziej powszechnie stosowaną metodą ekspresji ogólną funkcję serca, ważne jest, aby pamiętać, że niektóre osoby mają niewydolność serca, objawy pomimo EF normalnego zakresu. Ponadto, chociaż niska EF nie jest normalne, ze leczenia niektórzy ludzie mogą prowadzić dość normalne, aktywne życie, mimo zmniejszonego EF.