Cambler

Niewydolność serca

Fakty niewydolność serca

Niewydolność serca, zwany także zastoinowa niewydolność serca, jest chorobą, w której serce nie może pompować wystarczającej ilości natlenionej krwi do zaspokojenia potrzeb innych narządów organizmu. Dowiedz się więcej ›

Niewydolność serca

Niewydolność serca, zwany także zastoinowa niewydolność serca, jest chorobą, w której serce nie może pompować wystarczającej ilości natlenionej krwi do zaspokojenia potrzeb innych narządów organizmu. Serce trzyma pompowania, ale nie tak skutecznie, jak zdrowe serce. Zazwyczaj straty w akcji serca do pompowania krwi jest objawem podstawowym problemem serca. Prawie 5,7 miliona ludzi żyje z niewydolnością serca, a 670 tysięcy nowych przypadków rozpoznaje się każdego roku.

Niewydolność serca może być wynikiem któregokolwiek / wszystkie z następujących:

  • Zawór choroby serca - spowodowane ostatnim gorączką reumatyczną lub innymi infekcjami

  • wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie)

  • zakażenia zastawek serca i / lub mięśnia sercowego (np. zapalenie wsierdzia)

Dowiedz się więcej na temat niewydolności serca ›

Leczenie: uzyskanie opieki, czego potrzebujesz

Jeśli ty lub ukochanej osoby zdiagnozowano niewydolność serca, prawdopodobnie masz wiele pytań. Czego mogę się spodziewać po zabiegu? Co mogę zrobić, aby zarządzać choroby? Jaki rodzaj opieki będzie potrzebne w przyszłości? Ważne jest, aby mieć otwartą i uczciwą dyskusję z lekarzem na temat tych problemów. Te wskazówki mogą pomóc upewnić się, że potrzeby są spełnione.

Ważne jest, aby zadawać pytania dostawcy podczas wizyty, aby upewnić się zrozumieć swoją chorobę i jakie leczenie polega. Jeśli jesteś niewygodne ten sposób, to może przyczynić się do listy pytań z tobą. Możesz podać listę do dostawcy lub użyć go do jog pamięci podczas wizyty. Prawdopodobnie będziesz chciał odpowiedzi na pytania takie jak te:

Dowiedz się więcej o leczeniu się z niewydolności serca ›

Dobrze żyć z niewydolnością serca

Niewydolność serca (HF) występuje, gdy serce nie pompowania odpowiedniej ilości krwi do pozostałej części organizmu. Niewydolność serca jest spowodowana przez choroby lub chorób, które uszkodzenie lub przepracowanie mięsień sercowy. Należą do nich choroba wieńcowa, niekontrolowane wysokie ciśnienie krwi, choroby zastawek serca, choroby mięśnia sercowego, zaburzenia rytmu serca (zaburzenia rytmu serca) i cukrzycy.

Niewydolność serca występuje, gdy zmniejsza się zdolność pompowania krwi do serca powoduje, że kopie zapasowe w żyłach i płynu do kopii zapasowej w płucach. Płyn powoduje często opuchnięte kostki i przyrost masy ciała, National Heart, Lung, and Blood Institute mówi. Może to również prowadzić do zmęczenia i duszności, zwłaszcza w pozycji leżącej. Niewydolność serca może mieć również wpływ, jak dobrze pracować nerki.

Dowiedz się więcej na temat życia z niewydolnością serca ›