Cambler

Przegląd niewydolność nerek

Nerki lub nerek, niewydolność odnosi się do czasowego lub trwałego uszkodzenia nerek, która prowadzi do utraty prawidłowego funkcjonowania nerek.

Istnieją dwa typy niewydolności nerek: ostre i przewlekłe.

Ostra niewydolność nerek: pojawia się nagle i jest potencjalnie odwracalna.

Niewydolność przewlekłe: rozwija się powoli w ciągu co najmniej trzech miesięcy i może prowadzić do trwałego uszkodzenia nerek.

Przyczyny, objawy, leczenie, i wyniki ostrej i przewlekłej niewydolności nerek są różne.

Procedury diagnostyczne

Oprócz fizycznego egzamin i pełnej historii choroby, procedury diagnostyczne dla niewydolności nerek mogą być następujące:

  • Badania krwi w celu określenia liczby komórek krwi, poziom elektrolitów i czynności nerek

  • Badania moczu

  • USG nerek, zwane również USG, nieinwazyjna, w których badanie przetwornik przechodzi przez nerki wytwarzania fal dźwiękowych, które odbijają się na nerki, przekazując obraz narządu na ekranie wideo. Test jest używany do określenia rozmiaru i kształtu nerki oraz wykrywanie masy, kamienie nerkowe, cysty lub inne przeszkody lub zaburzenia.

  • Kidney biopsji próbki tkanki, w której są usuwane (z igłą lub w trakcie zabiegu) od korpusu do badania pod mikroskopem, aby określić, czy rak lub inne nieprawidłowe komórki są obecne

  • Tomografii komputerowej (nazywany także CT lub tomografii), procedura diagnostyczna obrazowania, że ​​używa kombinacji promieniowania rentgenowskiego i technologii komputerowej do produkcji poprzecznych przekrojów, poziomo i pionowo, ciała. TK pokazuje szczegółowe zdjęcia każdej części ciała, w tym kości, mięśni, tłuszczu i organach. Tomografia bardziej szczegółowy niż ogólne promieni rentgenowskich.

Leczenie

Specyficzne leczenie niewydolności nerek mogą obejmować hospitalizacji, płynów dożylnych, aby zastąpić zubożony objętość krwi, leki moczopędne lub leki na zwiększenie produkcji moczu ścisłe monitorowanie ważnych elektrolitów, takich jak potas, sód i wapń; leków w celu kontroli ciśnienia krwi, a także szczególne wymagania diety.

Niektórzy ludzie mogą rozwijać ciężkie zaburzenia elektrolitowe i toksycznych poziomów niektórych produktów ubocznych, które normalnie są wydalane przez nerki. Zatrzymanie płynów może również rozwijać. W takich przypadkach może być konieczne do dializy.

Leczenie przewlekłej niewydolności nerek, w zależności od stopnia czynności nerek, który pozostaje. Leczenie może obejmować leki, aby pomóc w rozwoju, zapobiegać utracie gęstości kości i / lub w leczeniu anemii, leki moczopędne lub leki na zwiększenie produkcji moczu, szczególnych ograniczeń diecie, dializy, i przeszczep nerki.