Cambler

Nefropatia cukrzycowa (choroba nerek)

Co to jest nefropatia cukrzycowa?

Nefropatia jest pogorszenie nerki. Ostatnim etapem nefropatii jest nazywany schyłkową chorobą nerek lub schyłkową niewydolnością nerek.

Według Centers for Disease Control and Prevention (CDC), cukrzyca jest najczęstszą przyczyną krańcowej niewydolności nerek, co stanowi około 44 procent wszystkich nowych przypadków niewydolności nerek w 2008 roku. W roku 2011, około 25,8 milionów osób w Stanach Zjednoczonych choruje na cukrzycę, a ponad 202.290 osób z schyłkową niewydolnością nerek ze względu na cukrzycę były albo na przewlekłe dializy nerek lub przeszczep nerki. Zarówno cukrzycy typu 1 i typu 2 może prowadzić do nefropatii cukrzycowej, chociaż typ 1 jest bardziej prawdopodobne, aby doprowadzić do schyłkową niewydolnością nerek.

Istnieje pięć etapów nefropatii cukrzycowej, lub uszkodzenie nerek. Piątym etapem jest schyłkową niewydolnością nerek. Postęp z jednego etapu do drugiego może zająć wiele lat, o 23 lat jest średnia długość czasu, aby osiągnąć etap pięć.

Co powoduje, nefropatii cukrzycowej?

Nadciśnienia lub wysokiego ciśnienia krwi, jest powikłaniem cukrzycy, że uważa się, że najbardziej przyczyniają się bezpośrednio z nefropatią cukrzycową. nadciśnienie uważa się zarówno przyczyną nefropatii cukrzycowej, jak również wynikiem uszkodzenia, które jest utworzone przez chorobę. Jako choroby nerek rozwija się, fizyczne zmiany w nerkach często prowadzi do podwyższonego ciśnienia krwi.

Niekontrolowane nadciśnienie tętnicze może szybciej dokonać postępu w etapie piątym nefropatii cukrzycowej wystąpić.

Nefropatia cukrzycowa może zapobiegać?

Początek i progresję nefropatii cukrzycowej może być spowolniony przez intensywne zarządzania cukrzycy i jej objawów, w tym przyjmuje leki na obniżenie ciśnienia krwi.

Leczenie nefropatii cukrzycowej

Specyficznego leczenia nefropatii cukrzycowej, będzie określana przez lekarza w oparciu o:

  • W twoim wieku, ogólnego stanu zdrowia i historii medycznej

  • Stopień choroby

  • Twój tolerancji dla określonych leków, procedur lub terapii

  • Przewidywania dotyczące przebiegu choroby

  • Twoja opinia lub preferencji

Leczenie może obejmować dowolną lub kombinację, następujących czynności:

  • Właściwa dieta

  • Ćwiczenie

  • Ścisłe monitorowanie i kontrolowanie poziomu glukozy we krwi, często z zastrzyków insuliny i leków

  • Leki (w celu obniżenia ciśnienia krwi)

Leczenie schyłkową niewydolnością nerek często początkowo obejmuje dializę, aby oczyścić krew, i, w końcu, po przeszczepie nerki może być również rozpatrzenie.