Cambler

Niewydolność nerek

Niewydolność nerek fakty

Nerki lub nerek, niewydolność odnosi się do czasowego lub trwałego uszkodzenia nerek, która prowadzi do utraty prawidłowego funkcjonowania nerek. Dowiedz się więcej o niewydolności nerek ›

Radzenie sobie z niewydolnością nerek

Mając niewydolność nerek oznacza wiele zmian w swoim życiu. Może poczuć się jak za dużo, aby poradzić sobie z czasem, ale można nauczyć się, jak radzić sobie z tymi emocjami i poczuć się lepiej o leczeniu i siebie. Uczenia się jak można o niewydolności nerek jest dobrym miejscem, aby rozpocząć.

Życie z chorobą medycznej, jak niewydolność nerek może być bardzo stresujące. To jest powszechne w czasach czuć:

  • Zły i sfrustrowany, na które musieliśmy polegać na innych.

  • Zna wszystkich instrukcji, którą ci dał.

  • Martwisz się o rzeczy dzieje złego leczenia.

  • Beznadziejny i obniżone o swojej przyszłości.

  • Niezadowolony z twojego ciała. Nie przechowywać te uczucia do siebie. Porozmawiaj ze swoim zespołem opieki zdrowotnej i Twoich bliskich. Poznali sposoby pomagać.

Dowiedz się więcej na temat radzenia sobie z niewydolnością nerek ›

Przeszczep nerki

Nerki jest procedurą chirurgiczną przeprowadzono w celu zastąpienia chorego nerki ze zdrową nerką od innej osoby. Nerka może pochodzić od zmarłego dawcy lub od żywego dawcy. Członków rodziny lub osoby, które nie są związane, ale sprawiają, dobry mecz może być w stanie oddać jedną z nerek. Ten typ przeszczepu nazywa salon przeszczepu. Osoby, które oddać nerkę może zdrowego życia z pozostałej nerki.

Osoba otrzymująca przeszczep zazwyczaj otrzymuje tylko jedną nerkę, ale w rzadkich przypadkach, może on otrzymać dwie nerki od zmarłego dawcy. W większości przypadków chorych nerki pozostaje w miejscu podczas przeszczepu. Przeszczepionej nerki wszczepia się w dolnej części brzucha, na przedniej stronie ciała.

Dowiedz się więcej o nerki ›

Schyłkową niewydolnością nerek (SNN)

Niewydolność nerek odnosi się do czasowego lub trwałego uszkodzenia nerek, która prowadzi do utraty prawidłowego funkcjonowania nerek. Istnieją dwa różne typy niewydolności nerek - ostre i przewlekłe. Ostra niewydolność nerek pojawia się nagle i jest potencjalnie odwracalna. Przewlekła niewydolność nerek rozwija się powoli w ciągu co najmniej trzech miesięcy i może prowadzić do trwałego uszkodzenia nerek. Przyczyny, objawy, leczenie, oraz efekty ostre i przewlekłe są różne.

Choroby, które mogą prowadzić do ostrego lub przewlekłego uszkodzenia nerek mogą obejmować, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

Ostra niewydolność nerek

Przewlekła niewydolność nerek

Zawał serca. Zawał serca może czasami prowadzić do czasowego niewydolności nerek.

Dowiedz się więcej o schyłkową niewydolnością nerek ›

Nefropatia cukrzycowa (choroba nerek)

Nefropatia jest pogorszenie nerki. Ostatnim etapem nefropatii jest nazywany schyłkową chorobą nerek lub schyłkową niewydolnością nerek.

Według Centers for Disease Control and Prevention (CDC), cukrzyca jest najczęstszą przyczyną krańcowej niewydolności nerek, co stanowi około 44 procent wszystkich nowych przypadków niewydolności nerek w 2008 roku. W roku 2011, około 25,8 milionów osób w Stanach Zjednoczonych choruje na cukrzycę, a ponad 202.290 osób z schyłkową niewydolnością nerek z powodu cukrzycy były albo na przewlekłe dializy nerek lub przeszczep nerki. Zarówno cukrzycy typu 1 i typu 2 może prowadzić do nefropatii cukrzycowej, chociaż typ 1 jest bardziej prawdopodobne, aby doprowadzić do schyłkową niewydolnością nerek.

Dowiedz się więcej o nefropatii cukrzycowej ›