Cambler

Życie z lękiem

Radzenia sobie z lękiem

Lęk jest znane każdemu ze względu na wiele stresów i złożoności współczesnego życia. Ale około 25 procent dorosłych Amerykanów ma poważny problem z lękiem w pewnym momencie w ich życiu. Oto pięć strategii, które pomogą Ci poradzić sobie ›

Uzdrawianie zaburzenia stresu pourazowego

Każdy, kto doświadczył lub świadkiem traumatyczne zdarzenie, np. wypadek samochodowy, działań wojennych, ataku terrorystycznego, gwałtu lub innego aktu przemocy, przechodzi poważny stres związany z incydentem. Wiele osób wraca do zdrowia, choć często wymaga czasu, ale czasami potrzebna jest fachowa pomoc.

Ludzie, którzy czują, że są w stanie odzyskać kontrolę nad swoim życiem, bo ich odpowiedzi na uraz może mieć zaburzenia stresu pourazowego (PTSD). Objawy różnią się i mogą pojawić się natychmiast po zdarzeniu, lub dni, tygodni, a nawet miesięcy później. PTSD jest związana z innymi chorobami psychicznymi. Może on wystąpić z depresją lub prowadzić do depresji, według Europejskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ludzie z PTSD mogą nie być świadomi, że są one dotknięte nią.

Nauczyć się żyć z PTSD ›

Podaje zwyczaj: zaburzenia obsesyjno-kompulsywne

Jeśli kiedykolwiek złapany epizod serialu Monk, wiesz o dziwnym zachowaniu Adrian Monk, wadliwego Detective. Tytułowy bohater ma zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, lub OCD.

"Bez leczenia OCD jest paraliżujące i wyłączanie", mówi R. Reid Wilson, Ph.D., licencjonowanym psychologiem, który kieruje program leczenia zaburzeń lękowych, w Chapel Hill i Durham, NC "przeciętna osoba z OCD cierpi ponad siedem lat przed szukaniem pomocy, często, ponieważ on lub ona jest zakłopotany lub nieświadomy, że zaburzenia psychiczne mogą być traktowane. "

Ludzie z OCD cierpią obsesji i kompulsji. Obsesje to myśli lęk produkujących, które powtarzają się w kółko. Przymusy są zachowania, które ludzie z OCD wykonywać wielokrotnie, aby pozbyć się tych uciążliwych obsesji.

Nauczyć się żyć z OCD ›