Cambler

Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (OCD)


Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (OCD)

Na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (OCD), osoba jest zaniepokojony natrętnych, niepokojących myśli (obsesje) i czuje presję przeprowadzenia powtarzalnych zachowań (kompulsji).

Neurolodzy uważają, że drogi nerwowe związane z sądu, planowania i ruchu ciała są zmieniane w OCD. Czynniki środowiskowe, takie jak relacje rodzinne lub stresujących wydarzeń, mogą wywołać lub nasilić objawy OCD.

OCD dotyka około 2% do 3% ludzi w Europie. Odsetek ten jest o to samo w Kanadzie, Korei, Nowej Zelandii i części Europy. Około dwie trzecie osób z OCD mają pierwsze objawy zanim to 25 lat. Tylko 15% rozwijać swoje pierwsze objawy po 35 roku życia. Istnieją mocne dowody, że choroba ma podłoże genetyczne (dziedziczone) podstawę, od około 35% osób z OCD mieć bliskiego krewnego, który ma również chorobę. Mimo, że od 50% do 70% pacjentów pierwszy rozwijać OCD po stresującym wydarzenia życia - takich jak ciąża, utraty pracy lub śmierci w rodzinie - eksperci nadal nie rozumiem dokładnie, jak stres wywołuje objawy tej choroby.

Czasami ludzie z OCD zarządzanie ich obsesje, nie dając żadnych objawów zewnętrznych, że cierpi. Zwykle jednak starają się złagodzić swoje obsesje, wykonując jakiś rodzaj przymusu: powtarzany rytuał, który ma na celu kojący swoje obawy. Na przykład kobieta, która ma obsesję, że jej ręce są brudne może rozwijać przymus umyć je 50 razy dziennie. Człowiek, który boi się, że jego przednie drzwi są odblokowane może czuć się zobowiązany do sprawdzenia blokady 10 lub 20 razy każdej nocy.

Objawy

Dwa definiujące objawy OCD są myśli obsesyjne i kompulsywne rytuały.

Obsesje to uporczywe, powtarzające się, lęk prowokując lub niepokojących myśli, że wtrącać się w świadomości człowieka. Obsesje różnić i może odnosić się do każdego rodzaju strachu. Oto kilka z nich:

 • Strach przed skażeniem - Stała martwić o brudne ręce lub ubranie, lub o łowienie lub rozprzestrzenianiu się zarazków.

 • Obawy związane z wypadków lub aktów przemocy - Strach o stania się ofiarą przemocy (odblokowane drzwi, które przyznaje intruza) lub cierpiących przypadkowego uszkodzenia ciała (piekarnik nie jest wyłączony lub nie jest prawidłowo papieros zgaszone).

 • Strach o popełnienie aktu przemocy lub o charakterze seksualnym - strach przed utratą kontroli i krzywdy innych, lub popełnienie szkodliwe lub żenujący akt seksualny. Na przykład, kochająca matka martwiąc się dusi swoje dziecko, albo szanowany biznesmen obawiając będzie zdjąć swoje ubrania w spotkaniu.

 • Obawia się, że centrum na zaburzenia lub asymetrii - nieodparta potrzeba ładu, lęk o najmniejszym na miejscu szczegółowo. Przykładami są skarpetki nie są wyrównane "poprawnie" w szufladzie lub żywności umieszczone "nieprawidłowo" na talerzu.

Często dorośli z OCD rozpozna, że ​​obsesyjne myśli nie są realistyczne i będzie starał się je ignorować lub tłumić je. Ale czasem dostają tymczasową ulgę, dokonując kompulsywne rytuał.

Kompulsywne rytuały są trwałe, nadmierne, powtarzające się zachowania. Celem tej rytuału jest zmniejszenie lęku spowodowanego myślach obsesyjnych. Przykłady obejmują:

 • Powtarzające mycia lub kąpieli

 • Odmowa podania ręki lub dotknąć klamki

 • Powtarzające sprawdzanie zamków lub pieców

 • Zliczanie obiektów kompulsywne

 • Ponad-organizacja pracy lub artykułów gospodarstwa domowego

 • Jeść produkty spożywcze w określonej kolejności

 • Powtarzając określone słowa lub modlitwy

Każdy może poczuć się zmuszony ponownie sprawdzić zamknięte drzwi lub umyć ręce, aby zapewnić czystość. Przez siebie, takie zachowania nie znaczy osoba ma OCD.

W OCD, obsesje i przymusy są nadmierne i stresujące. Są czasochłonne, a czasem pochłania wiele godzin dziennie. Mogą one kolidować z relacji osobistych, jak również wydajność w pracy lub szkole. Niektóre kompulsji może spowodować zranienie. Na przykład, kompulsywne mycie rąk może prowadzić do zapalenia skóry dłoni i spierzchnięte, a nadmierne szczotkowanie zębów może powodować poszarpane, krwawienie z dziąseł.

Diagnoza

Niektóre osoby z OCD szukać pomocy u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, gdy objawy zaczynają mieć wpływ na ich zdrowie lub zakłócać życia. Dorosłych z kompulsywne mycie rąk może odwiedzić dermatologa, ponieważ pęknięty, krwawienie palce, lub rodzic może skonsultować się z pediatrą, gdy dziecko z OCD zaczyna być kontrolowana przez szczególnie intensywnych rytuałów (np. liczenia lub kontroli).

Obniżenie nastroju jest bardzo powszechne w OCD. W rzeczywistości człowiek może mówić o uczucie depresji zamiast omawiania objawów OCD, które są kłopotliwe lub w inny sposób trudny do opisania.

Jeśli lekarz podejrzewa, że ​​jest problem choroby psychicznej, on lub ona może skierować pacjenta do specjalisty w celu oceny zdrowia psychicznego i leczenia.

Zdrowia psychicznego lekarz zdiagnozuje OCD przez prośbą o

 • Myśli i zachowań obsesyjno-kompulsywne

 • Psychologiczny cierpienie

 • Konsekwencje w ważnych związkach

 • Konsekwencje w pracy i zabawy

 • Możliwe objawy innej choroby psychicznej

Przewidywany czas trwania

OCD rzadko znika samoistnie, a jej objawy mogą trwać przez lata, jeśli nie są odpowiednio traktowane. W rzeczywistości, to jest wspólne dla osób z OCD mieć problemu na 5 do 10 lat, zanim do psychiatry. Uzyskiwanie pomocy szybciej zmniejszyć wpływ choroby.

Zapobieganie

Nie ma sposobu, aby zapobiec OCD, ale negatywne skutki mogą być ograniczone, jeśli choroba jest wcześnie wykryty i leczony.

Leczenie

Najbardziej skuteczne w leczeniu OCD jest połączenie psychoterapii i leków.

Lekarz może również leczenie innych chorób, które mogą przyczyniać się do problemów, takich jak problem medyczny lub depresji. Być może trzeba spróbować więcej niż jedno podejście, zanim znajdziesz ten, który jest właśnie dla Ciebie.

Leki przeciwdepresyjne

Niektóre leki przeciwdepresyjne są skuteczne w leczeniu zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych. Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), takie jak fluwoksamina (Luvox), fluoksetynę (Prozac), sertralina (Zoloft), paroksetynę (Paxil) i citalopramem (Celexa) są powszechnie stosowane.

Ponadto, trójcykliczne antydepresanty mogą także być skuteczne. Najczęściej stosowana w OCD klomipramina (Anafranil). Mimo, że ten lek może być nieco bardziej skuteczny niż SSRI do leczenia OCD, to czasami ma skutki uboczne, które są trudne do tolerowania. Niemniej jednak, jest to dobre rozwiązanie, jeśli inne leki nie są pomocne.

Psychoterapia

Szereg technik psychoterapeutycznych mogą być pomocne, w zależności od preferencji osoby, zdarzenia, które mogą mieć uruchomionych problemu i dostępności rodziny i innego wsparcia społecznego.

To ważne dla osób, które cierpią z OCD być wykształceni o chorobie i uzyskać wsparcie od przyjaciół, rodziny lub grupy wsparcia.

Terapia poznawczo-behawioralna jest pomoc osób z OCD rozpoznać nieracjonalności tego przerażającego, obsesyjnego myślenia. Terapeuta czasem uczy specjalistycznych technik, które mogą pomóc ugasić przymusów. Kilka przykładów:

 • Ekspozycji i zapobiegania reakcji (ERP) - osoba jest narażona na sytuacje wywołujące obsesyjne myśli. On lub ona jest wtedy wykonanie uniemożliwia zwykłe kompulsywne rytuał. Na przykład, osoba może zostać poproszony dotknąć "Dirty" buta, następnie kazano czekać przed myciem swoje ręce. Osoba będzie ćwiczyć to zachowanie na dobę, stopniowo zwiększając czas oczekiwania i prowadzenie dziennika na jej wysiłki.

 • Nawyk odwrócenie - osoba jest proszona, aby zastąpić inną odpowiedź, takie jak głębokie oddychanie czy zaciskanie pięści, na zwykłej kompulsywnego rytuału.

 • Pomyślał zatrzymując - osoba używa jakiejś formy szaleństwa, gdy występuje obsesyjne myśli. Jedną metodą jest powiedzieć słowo "Stop", a przystawki gumką, który jest noszony na nadgarstku.

 • Nasycenie - osoba koncentruje się intensywnie na obsesyjne myśli, aż myśl traci swój wpływ i staje się bez znaczenia.

Psychodynamicznej, zorientowanych lub pigułce interpersonalne psychoterapia może pomóc osoba rozwikłać konfliktów w ważnych związkach lub poznać historię za objawy, choć sama intuicja nie jest prawdopodobne, aby mieć wpływ na ciężkich objawów.

Terapia rodzinna i terapia grupowa też być z powodzeniem stosowane w leczeniu niektórych osób z OCD. Bo to zaburzenie może być bardzo destrukcyjny wpływ na życie rodzinne, często zaleca się terapię rodzin.

Kiedy zadzwonić profesjonalny

Ponieważ objawy OCD rzadko ustępują bez leczenia, należy skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, gdy obsesyjne myśli lub kompulsji spowodować znaczny niepokój i dyskomfort, zaburzać zdolność posiadania normalnego życia w domu lub w pracy, lub spowodować obrażenia ciała. Podstawowej opieki lekarz skieruje Cię do psychiatry dla właściwego i skutecznego leczenia.

Rokowanie

Ponieważ OCD może być przewlekła (długotrwała) choroby, przyjmowanie leków może być konieczne.

Jednak prognozy są dobre. Około 50% pacjentów poprawa i odzyskać około 10% całkowitego. Tylko 10% gorzej, pomimo leczenia.