Cambler

Przegląd niepokój

Uogólnione zaburzenie lękowe (GAD) powoduje przewlekłe i przesadny niepokój i napięcie, które wydają się nie mieć prawdziwej przyczyny.

Ludzie z zespołu lęku uogólnionego (GAD), często nadmiernie martwić o zdrowie, pieniądze, rodzinę lub pracy, a oni ciągle przewidzieć katastrofę.

Chociaż GAD może towarzyszyć depresja, uzależnienie lub innego zaburzenia lękowe, zaburzenia jest zazwyczaj łagodny. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie z tym zaburzeniem nie czuje się zbyt ograniczone w warunkach społecznych i pracy. Również nie uniknąć pewnych sytuacjach w związku z ich lęku.

Osób z GAD zwykle sobie sprawę, że ich lęk jest bardziej intensywna niż wymaga tego sytuacja, ale nie mogą uwolnić się od tych irracjonalnych obaw. Ktoś z GAD mogą mieć dobrą pracę, szczęśliwe małżeństwo, i dobrze dostosowane dla dzieci, na przykład, ale martwi się nieustannie, że to wszystko dzieje się rozpadać. Taka osoba nie może pozwolić swoim dzieciom iść na wycieczki szkolne, bo człowiek boi się oni dostać porwany.

Stała niepokojące mogą zakłócać dnia na dzień funkcjonowania Gad cierpiących. Może mu towarzyszyć przewlekłych objawów fizycznych, takich jak bóle, drażliwość, zmęczenie, lub trudności z zasypianiem.

GAD zaczyna stopniowo zazwyczaj w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania, ale może rozpocząć się w wieku dorosłym, za. To jest powszechnie u kobiet. Każdego roku, 2,8 procent osób w wieku 18 i 54 są dotknięte GAD.

Przyczyny

Co ją powoduje? Chemia mózgu, stres środowiskowy i inne czynniki przyczyniają się do rozwoju przewlekłego lęku. Badania sugerują również, że historia rodziny choroba może zwiększyć prawdopodobieństwo osoba będzie rozwijać GAD. Niektóre badania wskazują, że traumatyczne i stresujące wydarzenia, takie jak nadużycia, śmierć bliskiej osoby, rozwód, utrata pracy lub może przynieść na-GAD w trudnej sytuacji. Nadużywanie alkoholu i uzależnienie od narkotyków może również przynieść lub nasilają lęk.

Diagnoza

GAD jest diagnozowana, gdy ktoś spędza co najmniej sześć miesięcy zmartwiony nadmiernie o wielu problemach dnia codziennego. Pierwszym etapem obróbki jest ustalenie, czy lękowe spowodowane przez choroby fizyczne, zaburzenia lękowe, lub obu. Jeśli zaburzenie lękowe rozpoznania choroby współistniejące muszą być zidentyfikowane i konieczne może być opanowana przed zaburzenie lękowe można leczyć.

Leczenie

Czasami kilka różnych zabiegów lub kombinacje zabiegów musi być próbowałem znaleźć taki, który działa. Ważne jest również, aby obróbka być kontynuowana przez czas wystarczający. Leczenie może być psychoterapii lek lub połączenie.

Jednym z głównych sposobów, że GAD jest traktowana jest przez behawioralnej. Terapia ta pomaga zmienić zarówno wzorce myślenia, które wspierają obawy i sposób, w jaki człowiek reaguje na sytuacje lękowe prowokując. Terapeuta może również nauczyć podstawowych technik zarządzania stresem.

Leki pomagają kontrolować objawy GAD, ale jej nie leczy. Rodzaje leków stosowanych w leczeniu GAD obejmują leki przeciwdepresyjne, leki przeciwlękowe i beta-blokery. Leki te mogą być uciążliwe skutki uboczne, dlatego tak ważne jest, aby ściśle współpracować z lekarzem, gdy ich podjęcia.

Rodzaje

Istnieje kilka innych rodzajów zaburzeń lękowych, w tym fobii, lęku napadowego i zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych.