Cambler

Ból, lęk i depresja - trudne do leczenia trio

Niepokój, depresja i ból często idą w parze. Jest to ważne dla osób z chronicznymi czasem blokujących zespoły bólowe, takie jak fibromialgia, zespół jelita drażliwego, niski ból pleców, ból głowy i ból nerwu. Po tym wszystkim, ból przewlekły jest wciśnięcie.

Dla osób z depresją lub lękiem, ból fizyczny może być bardziej nasilone i trwa dłużej w porównaniu z tym, co inni ludzie doświadczają. A niektórzy ludzie z ciężką depresją znaleźć to fizycznie bolesne.

Rozważ to:

  • Około dwie trzecie pacjentów z zespołem jelita drażliwego mają objawy stresu psychologicznego, najczęściej lęk.

  • Około 65% pacjentów szukających pomocy na depresję również zgłosić co najmniej jeden rodzaj bólu objawów.

Naukowcy po raz myślałem, że ból, lęk i depresja były związane z powodu czynników psychologicznych. Ale naukowcy wiedzą już więcej o tym, jak działa mózg i system nerwowy, jak współdziała z innymi częściami ciała. Odkryli oni, że akcja ból niektóre mechanizmy biologiczne z lęku i depresji.

Leczenie jest trudne, gdy ból pokrywa się z lęku lub depresji. Skupiając się na ból, może maskować obecność zaburzenia psychiatryczne. Nawet wtedy, gdy oba typy są dobrze problemów rozpoznania mogą być trudne do leczenia.

Terapie, które mogą pomóc

Ból jest demoralizujące, jak również szkodliwe. Psychoterapia jest nie tylko w leczeniu depresji lub lęku. Może ona również pomóc w bólu traktować pojedynczo lub w kombinacji z leczeniem lekiem.

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) jest ugruntowane leczenia lęku i depresji. Jest również najlepiej poznanych psychoterapii do leczenia bólu. CBT jest oparta na założeniu, że myśli, uczucia i odczucia są związane. Terapeuci używać CBT pomóc pacjentom nauczyć się umiejętności radzenia sobie ze stresem, aby mogli zarządzać, a nie być ofiarą, ich ból. Przykładowo, pacjenci mogą próbować udziału w działalności, w celu poprawy funkcji i rozpraszać się skoncentrowanie się na ból.

Różne techniki relaksacyjne mogą pomóc zredukować stres odpowiedź, która ma tendencję do bólu gorzej. Stres może nasilać objawy lęku i depresji. Techniki obejmują rozluźnienie mięśni postępujące, joga i szkolenia uważność.

Hipnoza to kolejne pomocne leczenie. Podczas hipnozy, lekarz pomaga pacjentowi wprowadzić stan transu, jak i zapewnia pozytywne propozycje. Może to obejmować bezpośredni i prosty pomysł, że ból będzie poprawy. Niektórzy pacjenci mogą również nauczyć się autohipnozy i użyć go, gdy ból jest w najgorszym wydaniu.

Nie zapomnij ćwiczeń. Jest bogactwo badań pokazuje, że regularna aktywność fizyczna poprawia nastrój i łagodzi niepokój. Ale jest mniej dowodów na temat jego wpływu na ból. Eksperci uważają, że regularne ćwiczenia o umiarkowanej intensywności może również łagodzić ból w niektórych chorobach.

Leki podwójne cła

Niektóre leki psychiatryczne mogą złagodzić objawy bólowe, zbyt. Nie ma sposobu, aby przewidzieć, jednak, co ludzie najbardziej skorzystają z nich.

Leki przeciwdepresyjne. Kilka leki przeciwdepresyjne są przewidziane zarówno dla lęku i depresji. Niektóre z nich również pomóc złagodzić ból nerwu. (Mniej przekonujące dowody o ich zdolność do leczenia innych typów bólu, takich jak bóle pleców, które zazwyczaj mięśni niż pochodzenia nerwowego).

Najlepsze opcje to:

  • Inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny (SNRI), takich jak duloksetyna (Cymbalta) i wenlafaksyna (Effexor)

  • Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (TCA), takie jak amitryptylina (Elavil), nortryptylina (Aventyl, Pamelor) i dezypraminę (Norpramin)

Stabilizatory nastroju. Leki przeciwdrgawkowe, które mogą być także stosowane w celu stabilizacji nastroju, działają poprzez regulację nieprawidłową aktywność elektryczną i nadmiernej reaktywności w mózgu, które przyczyniają się do wystąpienia drgawek. Ponieważ przewlekłe bóle nerwów dotyczy zwłaszcza nadwrażliwości, niektóre z tych leków może przynieść ulgę. Na przykład, pregabaliny (Lyrica) jest zatwierdzony przez FDA do leczenia neuropatii cukrzycowej, neuralgii popółpaścowej i fibromialgii. Badania sugerują również Lyrica może traktować uogólnionych zaburzeń lękowych.

Podejście kombinacja może najlepiej

Pacjenci z bólem często połączenie psychoterapii i leków jest bardzo pomocny. Takie podejście przypomina metod leczenia lęku i depresji.

Depresja, lęk i ból wyślij wspólnego: Mają różnorodne przyczyny, a my jeszcze nie mamy narzędzi, aby dowiedzieć się, co jest źródłem cierpienia każdego człowieka. Dobre traktowanie, dlatego zwykle zależy na współpracy z lekarzem, aby dokładnie wypróbować różne opcje i znaleźć taki, który jest dla Ciebie najlepszy.