Cambler

Niepokój

Czym jest lęk?

Lęk jest uczuciem obaw, strachu i niepokoju. To jest normalne, aby martwić się o rzeczy, które wpływają na codzienne życie. Jako część naturalnego systemu obronnego organizmu, zdrowy lęk może pomóc chronić przez co może doprowadzić do szybkiego reagowania na niebezpiecznej sytuacji, takich jak unikanie wypadek samochodowy, lub pomaga skupić w stresujących sytuacjach, kiedy trzeba, aby odnieść sukces, takie jak przejścia egzamin. Łagodne, umiarkowane lub sporadyczne, krótkotrwałe ciężką lęk jest normalną reakcją na stresory w życiu codziennym.

Lęk może pomóc ludziom rozpoznać i skuteczniej radzić sobie w sytuacjach stresowych, takich jak rozpoczęcie nowej pracy lub spotkanie termin w pracy. Lęk może również wystąpić, gdy nie jest jasne, fizyczne zagrożenie, np. gdy dziecko boi się potwora w szafie.

Uczucia lęku może wahać się od łagodnego niepokoju na pełną skalę ataku paniki. Lęk staje się problemem, gdy poziom lęku są tak ekstremalne, że powtarzający się lub ciągły ingerować z własnej ich zdolności do efektywnego funkcjonowania w życiu codziennym. Ten poziom lęku może być spowodowane lub może przekształcić zaburzeń lękowych.

Częste zaburzenia lękowe należą:

  • Agorafobia charakteryzuje lęk, który występuje, gdy osoba jest w otwartej przestrzeni lub w miejscach publicznych.

  • Uogólnione zaburzenie lękowe objawia się nadmiernego niepokoju i lęku, które jest nieproporcjonalne w stosunku do aktualnej sytuacji.

  • Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne jest zaburzeniem, w którym ludzie starają się zmniejszyć swoje obawy przez nadmiernym rytuału i powtarzanych zachowań.

  • Lęk napadowy jest znakiem ekstremalnych i paraliżującego poczucia lęku i paniki.

  • Zespół stresu pourazowego występuje po uraz imprezy i charakteryzuje się retrospekcje z straszne wydarzenia.

  • Fobia społeczna jest uporczywy lęk przed publicznymi sytuacjach społecznych.

Dobrą wiadomością jest to, że lęk jest uleczalna. Z pomocą, można rozwijać umiejętności, które pomogą Ci poradzić sobie z lękiem lub przezwyciężyć lęki. Pewne działania mogą przyczynić się do zmniejszenia stresu i rozładować napięcie, tak, że można czuć się bardziej zrelaksowany. Leki mogą leczyć ciężkie i przewlekłe zaburzenia lękowe lub lęk.

Zaburzenia lękowe często występują razem z depresją lub chorobą afektywną dwubiegunową, dwóch potencjalnie poważnych chorób zdrowia psychicznego. W niektórych przypadkach te zaburzenia mogą być na tyle poważne, że człowiek może stać się myśli samobójcze lub zagrożenie dla siebie lub innych. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub kogoś, jesteś z lub znasz, myśli i mówi o chcąc zranić lub zabić siebie lub innej osoby.

OBJAWY

Jakie są objawy lęku?

Kluczową cechą zaburzeń lękowych jest to, że lęk staje się tak silne, że zamiast pomagać osoba radzić sobie ze stresem, to negatywny wpływ na zdolność do radzenia sobie i funkcji w życiu codziennym.... Czytaj więcej na temat objawów lękowych

PRZYCZYNY

Co powoduje niepokój?

Uczucie lęku jest wynikiem reakcji organizmu na stres, strach, zwanej reakcji walki lub lotu. To naturalna reakcja obrony stworzony na początku ewolucji człowieka jako środek do zwiększenia czujności i gotowości do reagowania na niebezpieczne czynniki stresogenne, takie jak zagrożenie drapieżnika człowieka jedzenie.... Czytaj więcej o przyczynach lękowych

ZABIEGI

Jak lęk leczonych?

Ogólnym celem leczenia dla osób z zaburzeniami lękowymi lub nadmiernego niepokoju jest czuć się lepiej i żyć normalnie, funkcjonalne i produktywne życie. Pierwszym krokiem do rozwiązania nadmiernego niepokoju lub zaburzeń lękowych jest do diagnozowania i leczenia podstawowych chorób żadnych medycznych, takich jak nadczynność tarczycy lub niedotlenienia, które może powodować niepokój.... Czytaj więcej o terapii lęku

Więcej artykułów