Cambler

Niepokój

Fakty lękowe

Osób z uogólnionymi zaburzeniami lękowymi (GAD), często nadmiernie martwić o zdrowie, pieniądze, rodzinę lub pracy, a oni ciągle przewidzieć katastrofę. Dowiedz się więcej o lęk ›

Objawy lęku

Lęk jest uczuciem, nerwowość, obaw lub strachu. Jest to normalne uczucie, gdy ukochana osoba jest chora lub projekt, nad którym pracujesz jest późno.

Kiedy ten lęk przelewa się do codziennych problemów, lub gdy występuje na co dzień, można mieć zaburzenia lękowe, Narodowy Instytut Zdrowia Psychicznego (NIMH) mówi.

Jednym z najbardziej powszechnych zaburzeń lękowych nazywa uogólnione zaburzenie lękowe (GAD). Osób z GAD zazwyczaj martwić stale. Martwią się o swoje finanse, ich zdrowia, ich miejsc pracy, imprez światowych i przyszłości. Ich problemem jest często niewspółmierne do rzeczywistości.

Chociaż GAD wpływa stan psychiczny danej osoby, ale także może powodować takie objawy fizyczne:

Dowiedz się więcej o lęku ›

Leczenie lęku

Możesz cierpieć z uogólnionych zaburzeń lękowych (GAD), jeśli przejdziesz przez cały dzień martwi, napięta lub w trosce o zdrowie swojej rodziny, czy pracy, nawet jeśli wiesz, że nie ma żadnych oznak kłopotów.

Ktoś z GAD mogą mieć dobrą pracę, szczęśliwe małżeństwo i dobrze dostosowane dzieci, na przykład, ale martwi się ciągle to wszystko będzie się rozpadać. Taka osoba może nie pozwolić dzieciom iść na wycieczki szkolne, ponieważ obawiają się oni dostać porwany.

Stała niepokojące mogą zakłócać dnia na dzień funkcjonowania Gad cierpiących. Może mu towarzyszyć przewlekłych objawów fizycznych, takich jak bóle, drażliwość, zmęczenie, trudności w zasypianiu, pocenie się, nudności, zawroty głowy i częste wyjazdy do łazienki.

Dowiedz się więcej o leczeniu lęku ›

Życie z lękiem

Pewien niepokój może być dobre. Może on poinformować, na niebezpieczeństwo - i daje dodatkową oomph aby wydostać się z niego. To również może motywować, aby to zrobić, jak badania trudne do egzaminu lub radzić sobie z problemami w pracy. Problem pojawia się, gdy lęk sprawia, że ​​czujesz strach bez wyraźnego powodu, rzucając klucz w swoim życiu. Może masz bóle w klatce piersiowej lub koszmary, lub ma trudności wychodzenia z domu. Mogą to być objawy zaburzeń lękowych, i powinieneś zobaczyć lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Kliknij, przez następne slajdy, aby dowiedzieć się, jak kontrolować ciemną stronę niepokoju.

Dowiedz się więcej o złagodzenie swój lęk ›