Cambler

Zmęczenie z niedokrwistością FAQ

P: to prawdziwy objaw zmęczenia?

: Tak, zmęczenie jest prawdziwy objaw. Zmęczenie może doprowadzić do spadku jakości życia. Czynników, takich jak leczenie, niedokrwistość (niski poziom czerwonych krwinek), stres, problemy ze snem, a złe odżywianie może wszystko dodać do zmęczenia.

Q: Czy zmęczenie zapobiec?

: Nie ma sposobu, aby zapobiec zmęczeniu, ponieważ dokładna przyczyna zmęczenia nie jest znana. Jednakże, istnieją sposoby zmniejszają efekt zmęczenia, takie jak oszczędzanie energii. Jeśli zmęczenie związane jest niedokrwistość (niski poziom czerwonych krwinek), istnieją sposoby, aby podnieść poziom i zmniejszyć zmęczenie. Zapoznaj się z informacjami w strefie tematu zmęczenie, i porozmawiać z pielęgniarką lub lekarzem, tak, że mogą one pomóc w zarządzaniu zmęczenie.

Pytanie: Mam zamiar rozpocząć promieniowania w przyszłym tygodniu. Czego należy się spodziewać, i to, co można zrobić, aby zmniejszyć zmęczenie?

: Zmęczenie związane z zabiegów radiacyjnych zazwyczaj rozpoczyna się w 2. lub 3. tygodniu leczenia, a może trwać do 3 miesięcy lub dłużej potem. Ważne jest, aby dbać o siebie. Oznacza to, jeść dobrze zbilansowanej diety, picie dużej ilości płynów, śpi dobrze w nocy, jak i sposób wykonywania tolerowany, takich jak chodzenie regularnie. Kiedy zaczniesz czuć się zmęczony, to należy dopasować swoją działalność do tego, jak się czujesz. Należy określić czynności lub zadań, które trzeba zrobić, i poprosić kogoś, aby wykonać inne zadania.

 • Po pierwsze, jeśli jedziesz sam do zabiegów radiacyjnych, sprawdzić, czy ktoś inny nie może jeździć do zabiegów radiacyjnych po uruchomieniu uczucie zmęczenia.

 • Po drugie, spróbuj prowadzić pamiętnik, jak się czujesz, co sprawia, że ​​czujesz się bardziej energiczny, co sprawia, że ​​czujesz się bardziej zmęczony, i uniknąć działań bardziej męczące. Oceń działania za pomocą prostego skalę, takich jak w skali od 0 (pełen energii) do 10 (absolutnie wyczerpany, bez energii).

 • Po trzecie, należy przejrzeć wskazówki oszczędzania energii w sekcji "Zarządzanie zmęczenie" i zobaczyć, które z nich są najlepsze dla Ciebie.

 • Po czwarte, należy porozmawiać z lekarzem lub pielęgniarką o problemach, które pojawiają się, lub jeśli zmęczenie jest ciężka.

P: W jaki sposób zmęczenie wpływają na tę osobę?

: Zmęczenie wpływa na ludzi inaczej. Dodatkowo, istnieją różne stopnie zmęczenia. Niektórzy mogą uznać, że nie są w stanie zrobić proste rzeczy, które czynili, jak wchodzenie po schodach bez zatrzymania lub gospodarstwa na poręczy. Inni mogą mieć problemy stały się pod prysznicem, i zbyt zmęczony, więc krzesło prysznic jest pomocny. Zmiany w procesach psychicznych może się zdarzyć, i spowodować "rozmyte myślenie." To może być trudne do koncentracji i skupić się na rzeczach, takich jak czytanie lub oglądanie telewizji. Zwiedzanie z rodziną, do gotowania, lub innych działań, które wykorzystywane cieszyć przed rozpoczęciem leczenia raka może teraz być zbyt męczące. Istnieją jednak wskazówki, które pomogą oszczędzać energię do działań, które są dla Ciebie ważne. Patrz "Zarządzanie zmęczenie" odcinek Zmęczenie Topic Zone.

Q: Jak mogę zapytać moja rodzina mi pomóc?

: To może być jednym z najtrudniejszych rzeczy do zrobienia. Większość członków rodziny chcą pomóc i tylko czekają, aby coś zrobić. Często czują się bezradni, a boi się zapytać, czy pomóc. Będąc bardzo szczegółowe, co chcesz im zrobić, będzie to znacznie ułatwić im pomóc. Czasami, spotkanie rodzinne jest dobrym sposobem, aby powiedzieć rodzinie, co się dzieje, i do organizowania zadań i działań. Spotkanie rodzin mogą również być pomocne, gdy członkowie rodziny nie mogą zrozumieć, że zmęczenie jest prawdziwy problem związany z rakiem i jej leczenia. Lekarz, pielęgniarka lub pracownik socjalny może w tym pomóc, zbyt.

P: Biorę leczenia interferonem, i jestem tak zmęczony. Co mogę zrobić?

: Zmęczenie jest bardzo często z leczeniem interferonem alfa, jak również z powodu raka. Zwykle pełna ocena odbywa się upewnić, że inne, które można leczyć przyczyny nie są pomijane, jak niedoczynność tarczycy (za mało hormonów tarczycy), niedokrwistość (zmniejszenie liczby krwinek czerwonych), depresja, hipoglikemia (niski poziom cukru we krwi) lub odwodnienie (mając zbyt mało płynów w organizmie). Badania zostały zrobione, aby sprawdzić, czy leki, takie jak metylofenidat (Ritalin) może przyczynić się do poprawy zmęczenie z interferonem. Cuarón i Thompson (2000) Lista rzeczy, które pomogły innym ludziom otrzymujących interferon, którzy się zmęczenie: rozproszenia (marzeń, śmiech, medytacja, modlitwa, czytanie, delikatna muzyka, kąpieli w wannie, oglądanie telewizji, pisanie), oszczędność energii (unikanie wysiłku, uzyskanie dodatkowego snu lub biorąc szybką drzemkę, relaks, odpoczynek i siedzi cicho, planowanie działań, spowolnienie), z wykorzystaniem energii (ćwiczenia, pływanie, spacery), zabiegi lecznicze (transfuzja krwi, kontrola bólu), inne (jedzenie i picie wody lodowej).

Pytanie: kiedy należy wezwać pielęgniarkę lub lekarza o moim zmęczeniem?

: Należy skontaktować się z pielęgniarką lub lekarzem, jeśli którykolwiek z poniższych warunków:

 • Zawroty głowy

 • Stracić równowagę

 • Mają problemy, siedzenie lub chodzenie

 • Cały czas spać

 • Nie mogę spać w nocy

 • Nagle czuję się bardziej zmęczony

 • Zranić

 • Potrzebujesz pomocy rozmawiać z rodziną o swoich uczuciach i potrzebach

 • Każdy nowy problem, że potrzebujesz pomocy z