Cambler

Niedokrwistość

Przegląd niedokrwistości

Niedokrwistość jest częstym zaburzeniem krwi, który występuje, gdy mniej czerwonych krwinek, lub występuje niskie stężenie hemoglobiny we krwi.

  • hemoglobiny - część krwi, która rozprowadza tlenu z płuc do tkanek w organizmie.

  • hematokryt - pomiar procentowej zawartości czerwonych krwinek znaleźć w określonej objętości krwi.

Dowiedz się więcej o anemii ›

Co to ​​jest niedokrwistość z niedoboru żelaza?

Niedokrwistość z niedoboru żelaza może być spowodowany brzmienie:

  • dieta uboga w żelazo
    Żelazowego z żywności w naszej diecie, ale tylko 1 mg żelaza jest absorbowana na każde 10 do 20 mg żelaza spożywane. Osoba nie może mieć zrównoważone diety bogatej w żelazo może cierpieć z pewnego stopnia niedokrwistości z niedoboru żelaza.

  • Zmiany nadwozia
    Wymagane jest zwiększone zapotrzebowanie żelaza i zwiększenie produkcji czerwonych krwinek, gdy ciało przechodzi zmiany, jak tryska wzrostu u dzieci i młodzieży, lub w czasie ciąży i laktacji.

Dowiedz się więcej o niedokrwistości z niedoboru żelaza ›

Niedokrwistość aplastyczna

Niedokrwistość aplastyczna występuje, gdy szpik kostny wytwarza zbyt mało wszystkich trzech typów komórek krwi: krwinek czerwonych, krwinek białych i płytek krwi. Zmniejszenie liczby czerwonych krwinek powoduje spadek stężenia hemoglobiny. Zmniejszenie liczby krwinek białych we krwi powoduje pacjenta podatnego na zakażenia. I zmniejszenie liczby płytek krwi powoduje, że nie tak łatwo nastąpić zatkanie.

Dowiedz się więcej o niedokrwistość aplastyczna ›

Co to ​​jest niedokrwistość hemolityczna?

Niedokrwistość hemolityczna jest chorobą, w której krwinki czerwone są niszczone szybciej niż szpiku kostnego można je wytwarzać. Określenie niszczenie krwinek czerwonych hemolizy. Istnieją dwa rodzaje niedokrwistości hemolitycznej, w tym następujące:

  • rzeczywista - zniszczenia krwinek czerwonych na skutek defektu w obrębie samych krwinek czerwonych. Mierniki anemii hemolitycznej są często dziedziczone, takich jak niedokrwistość sierpowatą i talasemii. Choroby te produkcji czerwonych krwinek, które nie żyją tak długo, jak normalnych krwinek czerwonych.

Dowiedz się więcej o niedokrwistości hemolitycznej ›

Żelazo: ważne mineralnych w diecie

Żelazo jest metal, który jest niezbędny do życia. Jest częścią białek i enzymów znalezionych w całym organizmie, w tym hemoglobiny i mioglobiny, z których oba pomóc przenoszenia tlenu we krwi, według Urzędu suplementy (ODS). Żelazo jest istotnym składnikiem mięśni, a to pomaga w regulacji wzrostu komórek. Żelazo pochodzi z jesz. Twój organizm magazynuje nadmiar żelaza do wykorzystania w przyszłości.

Dowiedz się więcej o żelazo ›

Co jest szum wokół witaminy B12?

Co sportowiec nie chce rzucić piłkę mocniej, szybciej, lub pompy więcej żelaza niż konkurencja? Pragnienie, aby być najlepsze dyski wiele do zrobienia co w ich mocy, aby uzyskać przewagę wydajności, a niektórzy sportowcy głośnych twierdzą, że miały zastrzyki witaminy B 12 w pozornym celu zwiększenia energii i wydajności. Ale czy B 12 strzałów naprawdę pomóc?

Dowiedz się więcej na temat witaminy B12 ›