Cambler

Mieszka chłoniaka nieziarniczego

Co możesz zrobić, aby złagodzić objawy i skutki uboczne leczenia chłoniaka nieziarniczego

Jest wielce prawdopodobne, że będziesz miał wątpliwości dotyczących fizycznych chłoniaka. Mogą wystąpić objawy z chorobą i może mieć skutki uboczne leczenia. W tej części dowiesz się więcej o tym, jak reagować na niektóre z najczęstszych. Twoja reakcja zależy od leczenia dostać. Mamy wymienione objawy i skutki uboczne alfabetycznie, dzięki czemu można łatwo znaleźć porady, aby złagodzić problemy, mają.

Lekarz będzie pobierał próbki krwi od ciebie na badania krwi w całym leczenia. Jedną z rzeczy, on lub ona jest sprawdzanie jest Twój czerwonych ciałek krwi. Krwinki czerwone tlenu w całym organizmie. Jeśli twoje ciało nie ma tego tlenu, może czuć się zmęczony. W trakcie leczenia, lekarz będzie niewielkie ilości krwi, aby sprawdzić swój poziom komórek. Zmniejszenie liczby czerwonych krwinek może być spowodowane przez chemioterapię i napromieniowanie, małych ilości a utrata krwi, lub przez samą chłoniaka.

Dowiedz się więcej o łagodzenie objawów i skutków ubocznych leczenia chłoniaka nieziarniczego ›

Potencjalne skutki uboczne związane z promieniowaniem chłoniaka nieziarniczego

Oto przegląd tego, jak może czuć się po leczeniu promieniowaniem. Których objawy masz, zależy głównie od tego, która część ciała jest traktowany.

  • Twoja skóra w leczonym obszarze może stać się sucha, podrażniona i wrażliwa.

  • Jest prawdopodobne, aby czuć się zmęczony lub wystąpić uogólnione osłabienie. Prowadzi to do stopniowego zwiększania i staje się gorsze, jak zabiegi promieniowania kontynuować.

  • Możesz dostać zakażenia, odwodnienie, lub mają zmniejszoną liczbę czerwonych ciałek krwi, co prowadzi do anemii, jak widać z badań krwi. Wszystko to może być zmęczony gorzej.

  • Możesz mieć nudności lub utrata apetytu.

  • Jeśli masz zabiegi promieniowania do klatki piersiowej lub szyi, może to doprowadzić do uszkodzenia ślinianek. Prowadzi to do suchość w ustach, zwany suchości. Obróbka tych obszarów mogą również powodować zapalenie przełyku (przełyk), zwany przełyku. Że może to bolesne do przełknięcia i daje uczucie zgagi.

Dowiedz się więcej na temat skutków ubocznych promieniowania na chłoniaka nieziarniczego ›