Cambler

Objawy chłoniaka nieziarniczego i przyczyny

Gorączka: objawem chłoniaka nieziarniczego

Gorączka wzrost temperatury organizmu do zakresu, który znajduje się powyżej normalnego (98,6 stopni Celsjusza). Normalna temperatura ciała może ulec zmianie w ciągu dnia przez kilka stopni. Różne czynniki mogą zwiększyć temperaturę ciała w tym odżywiania, aktywności fizycznej, leków, okolic (pokoju lub na zewnątrz) temperatury, lub silnej reakcji emocjonalnej.

Część odpowiedzi naturalną obronę organizmu na zakażenie jest podniesienie temperatury ciała. Większość patogenów przeżyć najlepiej w normalnej temperaturze ciała. Dlatego, podnosząc temperaturę organizmu jest naturalnym sposobem zabijania czynnika zakaźnego lub zapobiegania jego rozprzestrzenianiu.

Temperatura doustna 99,5 stopni Celsjusza u dziecka i ponad 99 do 99,5 stopni Celsjusza u osób dorosłych uważa się za gorączkę. Gorączka może być spowodowane przez choroby dość łagodnych, takich jak przeziębienie lub przez poważnych chorób, takich jak grypy i zapalenia opon mózgowych. Niemowlę ząbkowania ostatnio szczepienie, autoimmunologiczne oraz zaburzenia zapalne, niektóre rodzaje raka mogą spowodować gorączkę, jak również.

Dowiedz się więcej o: gorączka, wspólny objaw chłoniaka nieziarniczego ›

Swędzenie skóry: objawem chłoniaka nieziarniczego

Swędzenie skóry jest reakcją zapalną skóry. Świąd jest symptomem różnych łagodnych do poważnych chorób, zaburzeń i chorób. Świąd jest nazywany również świąd. Świąd lub swędzenie skóry może być lub może nie być związany z wysypką. Swędzenie skóry mogą mieć wpływ na mały obszar na skórze lub na całe ciało, a różni się tym, od wagi, częstotliwości i czasie trwania, w zależności od przyczyny.

Swędzenie skóry może wskazywać łagodnych do ciężkich chorób, a także może występować w niektórych poważnych, nawet zagrażających życiu chorób, takich jak ciężkich reakcji alergicznych, które obejmują reakcje anafilaktyczne i alergiczna plamica. Swędzenie może wynikać z zakażenia, zapalenia, alergii i wrażliwości, ukąszenia owadów i innych nietypowych chorób.

Dowiedz się więcej o: swędzenie skóry, wspólny objaw chłoniaka nieziarniczego ›