Cambler

Nieziarniczego chłoniaka FAQ

P: Jakie są chłoniaki?

: Chłoniak jest rodzajem nowotworu. Zaczyna się w układzie limfatycznym zakażenie pożarnej. Istnieją 2 głównych typów chłoniaków. Są Hodgkina i nie-Hodgkina. Z każdego typu komórki w tkance limfatycznej wyrastają z kontroli.

P: Co to ​​jest system limfatyczny?

: Chłonnego stanowi część układu odpornościowego.

To pomaga organizmowi zwalczać choroby i choroby. Chłonnego składa się z szeregu cienkich przewodów i zespołów węzłów chłonnych w organizmie. Rury te prowadzą ciecz, zwanej chłonnych, poprzez węzłów chłonnych z powrotem do krwiobiegu. Ten bezbarwny, rzadki płyn bogaty w białych krwinkach. Limfocyty są głównym typem komórek. Pomagają organizmowi zwalczyć infekcję. Węzeł chłonny jest wielkości ziarnka grochu i ma dużą liczbę limfocytów. Grupa węzłów chłonnych znajdują się w jamie brzusznej, piersi, pachwiny i szyi. Niektóre z narządów wewnętrznych organizmu są również częścią układu limfatycznego. Narządy te są szpiku kostnego, śledziony, grasicy i migdałków. Inne narządy, takie jak części przewodu pokarmowego mogą również zawierać tkanki limfatycznej.

P: Jaka jest różnica między Hodgkin lymphoma i non-Hodgkin lymphoma?

: Komórki każdego z tych chorób się różnić pod mikroskopem. Rozprzestrzenił się również w inny sposób. Hodgkin rozprzestrzenia się w bardziej przewidywalny sposób, a nie tak, jak nieziarniczego.

Q: Co to ​​jest biopsja aspiracyjna?

: Biopsja cienkoigłowa (BAC) jest rodzaj biopsji. Biopsja jest test, aby sprawdzić raka. Zrobić jedną, lekarz ma małą próbkę komórek z guza lub podejrzanych miejscu. Dla Fina lekarz wypustkami bardzo cienką, wydrążoną igłę do guza do zbierania komórek. Następnie komórki są sprawdzone pod mikroskopem komórek nowotworowych. Z chłoniakiem, czasami BAC nie daje lekarzowi wystarczającą ilość komórek, aby spojrzeć na jasnej diagnozy. Dlatego lekarze często wolą korzystać z innych rodzajów biopsji do zdiagnozowania chłoniaka.

P: Jaka jest różnica między wycięcie i pooperacyjnych biopsji?

: Wycinanie biopsja jest kiedy lekarz zajmuje się cały węzeł chłonny. Nacięciem do wykonywania biopsji, gdy chirurg wykonuje się tylko część węzła limfatycznego. W obu przypadkach, lekarza specjalisty zwany patolog patrzy na komórki pod mikroskopem w celu sprawdzenia komórek nowotworowych. Oba te typy biopsji prawie zawsze daje patologa wystarczająco tkanki w celu potwierdzenia, czy jest rak.

P: Jakie są objawy chłoniaków?

: Najczęstsze objawy chłoniaków są obrzęk węzłów chłonnych w szyi, pachwiny i / lub pach. Jeżeli chłoniak jest w innych narządów lub tkanek, może masz inne objawy, takie jak bóle głowy i nudności. Może także wystąpić uogólnione objawy, takie jak gorączka, świąd skóry, nocne poty i niewyjaśnionej utraty wagi. Ludzie mogą mieć tylko niektóre z powyższych objawów. Ważne jest, aby pamiętać, że wszystkie te objawy mogą być spowodowane innymi problemami medycznymi. Jeśli masz jakiekolwiek z nich, skontaktuj się z lekarzem.

Q: Jak jest chłoniaka nieziarniczego (NHL) traktowane?

: Leczenie dowolnej chłoniaka zależy od rodzaju chłoniaka i fazie, które jak dotąd rozsiewu nowotworu. W bardzo wczesnej fazie, promieniowanie może być głównym leczenia. Chemioterapia jest najczęstszym sposobem leczenia. Istnieją różne tryby są dostępne. Jest też immunoterapia, która używa narkotyków zwanych przeciwciał monoklonalnych. Często, wiele typów leczeniu stosuje się razem. W rzadkich przypadkach, chirurg może wykupić chorej śledziony. W przypadkach, gdy leczenie przestaje działać, lekarz może zaproponować wysokiej dawki chemioterapii i transplantacji komórek macierzystych, który jest nazywany także przeszczep szpiku kostnego.

P: każdy powinien dostać drugą opinię dla rozpoznania chłoniaka nieziarniczego?

: Istnieje wiele powodów, ktoś może poprosić o drugą opinię. Oto niektóre.

  • Osoba nie jest wygodne z decyzji leczenia.

  • Typ raka jest rzadkie.

  • Istnieje kilka sposobów do leczenia raka.

  • Osoba nie jest w stanie zobaczyć eksperta raka.

Q: Jak ktoś może dostać drugą opinię?

: Oto sposoby, aby znaleźć kogoś, dla drugiej opinii.

  • Zapytaj lekarza o nazwę specjalisty.

  • Wezwać serwis informacyjny raka. Numer 800-4-CANCER (800-422-6237). Rozmówcy mogą dowiedzieć się o ośrodkach i programów wspieranych przez National Cancer Institute.

  • Pobierz nazwiska lekarzy z miejscowego społeczeństwa medycznej.

  • Pobierz nazwiska lekarzy ze szpitala, uczelni medycznej lub raka grupy poparcia.

  • Zapytaj ludzi, którzy mieli ten sam rodzaj raka nazwisk lekarzy.

  • Sprawdź Urzędowa ABM certyfikowanych specjalistów medycznych. Ta książka jest z Europejskiego Rady Specjalistów Medycznych (ABM) i wymienia lekarzy przez państwa i specjalności. Można go znaleźć w wielu bibliotekach. Informacje jest również online w www.abms.org.

Pamiętaj, że to jest ważne, aby podjąć świadomą decyzję na temat swojego zespołu opieki zdrowotnej i leczenia, niż do podjęcia szybkiej decyzji. Daj sobie czas, aby uzyskać wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby dokonać najlepszego wyboru dla siebie.