Cambler

Dlaczego lekarz bada szyi i gardła

Kiedy lekarz delikatnie naciska na zewnątrz gardła i szyi podczas wizyty w gabinecie, może wydawać się krótki i nieważne części swojego egzaminu. Ale sprawdzanie gardła i szyi może pomóc lekarzowi zdiagnozować szereg chorób i zaburzeń, od rutynowej przypadku anginy w przypadku zagrożenia życia raka.

Jedną z pierwszych rzeczy, czeki lekarz na to powiększenie węzłów chłonnych, obrzęk węzłów chłonnych lub "," ponieważ są one powszechnie nazywane. Znajduje się na terenach całej szyi i wokół uszu, b, węzły chłonne zazwyczaj są małe i miękkie. Są o wielkości ziaren kukurydzy, kiedy czujesz się dobrze. Ale mogą powiększyć i może być korzystna, gdy zaczynają zwalczaniu infekcji bakteryjnych lub wirusowych.

Delikatnie naciskając poza gardła również pomaga lekarzowi wykryć obrzęk w tarczycy, ważny gruczoł, że okrakiem gardło niczym sakwy, większość jego ciała off po obu stronach swojej jabłko Adama. Obrzęk może oznaczać ten przycisk gruczoł jest nieprawidłowe. Nadczynność tarczycy może czujesz się ciągle nerwowa, gdy aktywne tarczycy pod mogą poczuć się jak w letargu. Lekarz może również poprosić połknąć podczas badania tarczycy.

Wyczucie (naciśnięcie) na gardle również pozwala lekarzowi wykryć małe guzki w tarczycy zwane guzki. Większość czasu te są nieszkodliwe, cysty wypełnione płynem, ale czasami są rakowe.

Wyczucie tył i boki szyi może, oprócz wykrywania inne łańcuchy powiększonych węzłów chłonnych, powiadom o tym lekarza się skurcze mięśni lub nieprawidłowości w swoim kręgosłupie, które mogą być szczypanie nerw i powoduje ból.

Wreszcie badanie szyi może ujawnić potencjalne problemy z krążeniem. Lekarz wykorzystuje dwa palce z każdej strony szyi czuć się impulsy szyjnych. Prawej i lewej tętnicy szyjnej dopływu krwi do mózgu. Słabnące tętno może wskazywać na problem z zastawki aorty lub aorty, naczyń krwionośnych główne wynikające z serca. On lub ona może słuchać przepływu krwi w tętnic szyjnych z stetoskop. To może powiedz mu, czy może być w niebezpieczeństwie poniesienia udar. Jasne szyjnych robi "łup, łup" hałas podobny do mgnieniu oka. Ale szyjnej niebezpiecznie zatkane przez cholesterolu plakieta, woskowej substancji, które buduje się na ścianach tętnic i przyczynia się do zawałów serca, sprawia, że zdradziecki "świst, świst" szum alarmujący się do lekarza, aby zrobić dalsze badania.