Cambler

Czy mogę się wyleczyć chłoniaka nieziarniczego?

To jest normalne, aby martwić się o to, co będzie oznaczać, chłoniaka dla Ciebie i Twojej rodziny. Może masz pytania, takie jak to: Jakie są szanse na wyleczenie? Jak długo będę żyć? Odpowiedzi na te pytania są nazywane swoje prognozy. To jest prawdopodobny wynik, lub przedmiotów, z Twojej chłoniaka. Lekarz patrzy na niektóre z tych efektów podczas dokonywania rokowanie.

  • Twoja szansa na wyleczenie z chłoniakiem

  • Twoja szansa posiadania chłoniak wrócić, zwane wznowy

  • Twoja szansa zgonu z chłoniakiem

Aby dokonać prognozy, lekarz będzie korzystać z tych faktów.

  • Typowy wynik dla osób z chłoniakiem. Są to tak zwane statystyki chłoniaka Hodgkina. (Średni wynik dla wszystkich rodzajów chłoniaka nie jest tak pomocne, jak z niektórymi nowotworami. To dlatego, że istnieje tak wiele różnych rodzajów chłoniaka z różnymi wynikami.)

  • Doświadczenia lekarza z innych ludzi, którzy mają swój typ chłoniaka

  • Twoja własna sprawa. Lekarz patrzy specjalnie na rodzaju i stadium swojej chłoniaka. Lekarz uważa również, w twoim wieku i ogólnego stanu zdrowia.

Zwrócić się do lekarza, aby pomóc Ci zrozumieć, co może oznaczać, statystyki dla Ciebie. Należy pamiętać, że nawet lekarz nie może powiedzieć dokładnie to, co ci się nie stanie.

Niektórzy ludzie są mniej przerażony, gdy dowiedzą się o ich prognozy. Niektórzy wykorzystują te informacje, aby pomóc im w podejmowaniu decyzji dotyczących testów lub metod leczenia. Dla innych, rokowanie jest mylące, straszny i zbyt bezosobowa, aby być użyteczne. To Twój wybór, jak dużo informacji, aby zaakceptować i jak sobie z tym poradzić.

To sprawia, że ​​jakiś sens planować na najgorsze, kiedy jesteś w obliczu choroby, która może być śmiertelna. Mimo to, nie powinieneś pozwolić statystyki i prognozy dyktować swoją przyszłość. Ludzie przeżyli każdy etap chłoniaka nieziarniczego. Ludzie ich nie przeżył prognozy lekarza. Twoja prognoza daje perspektywę, ale to nie jest wyryte w kamieniu. Spróbuj skoncentrować swoje myśli na temat ludzi, którzy przeżyli chłoniaka. Możesz być jednym z nich.