Cambler

Lekarstwa dla neuropatii cukrzycowej

Pytanie:

Mój ojciec ma neuropatię cukrzycową. Usłyszał, że istnieją pewne leki (np. Cymbalta), które skutecznie leczą lub odwracać neuropatii. Czy to właściwe?

Odpowiedź:

To częściowo prawdziwe. Cymbalta (duloksetyna) jest jednym z wielu leków, które może zmniejszać objawy neuropatii cukrzycowej (wspólnego nerwu choroby związane z cukrzycą ). Jednakże, nie ma doniesień na odwrócenie neuropatię cukrzycową leki. Choroba może być do uniknięcia z dokładnej kontroli stężenia cukru we krwi. I ścisła kontrola cukru może zapobiec neuropatii cukrzycowej z coraz gorzej.

Poza duloksetyny, inne leki i zabiegi, które mogą zmniejszyć objawy neuropatii cukrzycowej to:

  • Kapsaicyna cream, natryskowych izosorbid lub lidokaina łaty (leczenie miejscowe)

  • Amitryptylina, paroksetyna, effexor lub trazodon (leki przeciwdepresyjne)

  • Gabapentyny, pregabaliny lub karbamazepina (leki przeciwdrgawkowe)

  • Kwas alfa-liponowy (przeciwutleniacz)

  • Mediacje przeciwbólowe (np. oksykodon lub tramadol)

  • Akupunktura

  • Elektryczna stymulacja

Nie ma jednego najlepszego leczenia, które niezawodnie działa dla każdej osoby z neuropatią cukrzycową. W rezultacie może to potrwać trochę "prób i błędów", aby określić, które z wielu opcji terapeutycznych działa najlepiej.

Objawy neuropatią cukrzycową nie zawsze wymaga leczenia. Na przykład, drętwienie lub "szpilki-i-igły" sensacja nie może być szczególnie uciążliwe lub reagować na leki, które mają zmniejszyć ból. Ponadto, ze względu na ból neuropatii cukrzycowej może odejść na własną rękę. W rezultacie, może być wymagane długotrwałe leczenie bólu.

Warto też podkreślić, że neuropatii u osób z cukrzycą może być spowodowane przez choroby inne niż cukrzyca. Na przykład, witamina B12 i choroby tarczycy mogą powodować neuropatii u osób z cukrzycą. Twój ojciec powinien mówić do swoich lekarzy o to, czy został on oceniony na tych i innych chorób, które z wielu możliwości leczenia największy sens dla niego.