Cambler

Leczeniu neuropatii obwodowej

Dowiedz się sposobów ochrony stóp. Sprawdź swoje nogi codziennie na rany nie mogły odczuć. Uniknąć oparzenia przez testowanie kąpieli wody z łokcia przed wejściem w. Ponadto, aby uniknąć obrażeń, należy zawsze nosić buty.

Regularna pielęgnacja stóp

Jeśli masz drętwienie stóp, może nie zauważyć skaleczenia podczas obcinania paznokci. Aby uniknąć problemów, lekarz może poprosić, aby odwiedzić na gwoździu i kalusa przycinania. Skonsultować się z lekarzem do pielęgnacji stóp tak często jak to sugerował.

Sprawdź swoje nogi na dobę

Złap problemów wcześnie, sprawdzając swoje stopy codziennie zmian. Spójrz na górnej i dolnej części nogi, piętach i między palcami. To może pomóc, aby mieć mirror. Jeśli jest to trudne, poproś kogoś, by sprawdzić dla Ciebie. Zadzwoń do lekarza, jeśli zauważysz, rany, owrzodzenia, wrastanie paznokci, lub jakiekolwiek zmiany w stopach. Obejmuje to zwiększenie ciepła, obrzęk i zaczerwienienie.

Noś odpowiednie obuwie

Zawsze noś buty i skarpetki, a nawet w domu. Zapytaj lekarza, jak wybrać odpowiedni but. Po zakupie butów, doprowadzić je do lekarza należy sprawdzić dopasowanie. Podjąć nowe buty co godzinę lub tak, aby sprawdzić, czerwony obszary ciśnienia na nogach. Za każdym razem można umieścić na buty, najpierw palcami, aby czuć się w środku na obcych obiektach.