Cambler

Elektromiografii (EMG)

(Myogram)

Procedura

Co to jest EMG?

EMG (EMG) pomiar odpowiedzi mięśni lub aktywności elektrycznej w odpowiedzi na stymulację nerwu w części mięśni. Badanie to jest wykorzystywane w celu wykrycia zaburzeń nerwowo-mięśniowych.

Podczas badania, jeden lub więcej małych igieł (zwane również elektrody) jest wprowadzana przez skórę do mięśnia. Aktywność elektryczne odbierane przez elektrody jest następnie wyświetlany na oscyloskopie (monitora, który wyświetla aktywność elektryczną w formie fali). Wzmacniacz audio używany jest więc działanie może być wysłuchane.

EMG mierzy elektryczną aktywność mięśni podczas odpoczynku, lekkie skurcze i silny skurcz. Tkanka mięśniowa zwykle nie wytwarzają sygnały elektryczne podczas odpoczynku. Gdy elektroda jest włożona, krótki okres działalności widać na oscyloskopie, ale po tym, brak sygnału powinien być obecny.

Po wszystkich elektrod zostały wstawione, może zostać poproszony do zaciągania mięśni, na przykład przez podniesienie lub zginanie nogi. Potencjał czynnościowy (wielkość i kształt fali), które tworzy się na oscyloskopie dostarcza informacji na temat zdolności mięśnia reaguje nerwy są stymulowane. Jak mięśni zamówienia mocniej, coraz więcej włókien mięśniowych są aktywowane, wytwarzania potencjałów czynnościowych.

Powiązane procedury, które mogą być wykonywane jest szybkość przewodzenia nerwu (WO). Wo jest pomiar szybkości przewodzenia impulsu elektrycznego poprzez nerw. WO można określić uszkodzenia nerwów i zniszczenie, jest często wykonywane w tym samym czasie co EMG. Obie procedury pomagają wykryć obecność, lokalizację i zakres chorób, które uszkadzają nerwy i mięśnie. Proszę zobaczyć tę procedurę, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Interpretacja wyników testu:

Zdrowych mięśni pokaże żadnej aktywności elektrycznej (brak oznak potencjału czynnościowego) podczas odpoczynku, tylko wtedy, gdy kurczy. Jednakże, jeśli mięsień jest uszkodzone lub utracone dane wejściowe z nerwów, może mieć aktywność elektryczną w spoczynku. Kiedy kurczy się jego aktywność elektryczna może powodować nieprawidłowe wzorce.

Nieprawidłowy wynik EMG może być objaw wielu chorób mięśni i nerwów, w tym zapalenia wielomięśniowego (zapalna choroba mięśnia który powoduje zasilanie zmniejszyła mięśni), dystrofii mięśni (przewlekłą chorobą genetyczną, która stopniowo wpływa na funkcjonowanie mięśni), miastenię rzekomoporaźną (genetycznej lub zaburzenia immunologicznego, który występuje w momencie, gdy nerwowych łączy się z mięśnia) i miotoniczne (sztywne) mięśnie.

Przyczyny postępowania

EMG jest często używany wraz z prędkością przewodzenia nerwowego (NCV) odróżnić zaburzenia mięśni z zaburzeniami nerwu. WO wykryje błąd nerwów, podczas EMG wykrywa chorób wynikających z problemów związanych z samą mięśni, a także innych problemów, które wynikają z oddziaływania na mięsień z innymi systemami, takimi jak na nerwy.

EMG można zrobić, aby zidentyfikować przyczynę objawów, takich jak osłabienie mięśni, deformacja, spastyczność, atrofia i sztywności. Może być stosowany do wykrywania, czy ktoś doświadcza prawdziwej osłabienie mięśni lub osłabienie z powodu bólu lub ze względów psychologicznych.

EMG może być stosowany do oceny wielu problemów / zaburzeń, w tym, ale nie ograniczając się do nich, następujące:

 • Choroby nerwowo-mięśniowe, takie jak myasthenia gravis

 • problemy motoryczne, takie jak mimowolne skurcze mięśni

 • kompresja nerwów lub uszkodzenie ciała, takie jak zespół cieśni nadgarstka

 • uraz korzeni nerwowych, takich jak rwa kulszowa

 • degeneracja mięśni, takie jak dystrofia mięśni

Mogą być też inne powody, dla lekarza polecić EMG.

Ryzyko związane z procedurą

Niektóre dolegliwości, podobnie jak uczucie iniekcji lub igły akupunktury mogą być odczuwalne przy elektrody igłowe są wstawiane do mięśni. Następnie może czuć ból mięśni przez kilka dni i siniak może pojawić się w miejscu igłą.

Umieszczenie elektrod mogą również powodować fałszywe wyniki na biopsji mięśnia lub podczas badania krwi, w których enzymy mięśniowe są mierzone.

EMG jest zwykle przeciwwskazane u osób przyjmujących leki przeciwzakrzepowe (leki rozrzedzenia krwi, takie jak Coumadin), ponieważ elektrody igłowe może powodować krwawienia w mięśniach.

Może on również być przeciwwskazany u osób z rozległymi infekcje skóry ze względu na ryzyko rozprzestrzenienia infekcji skórę do mięśnia.

Mogą być też inne ryzyka, w zależności od konkretnej choroby medycznych. Pamiętaj, aby omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem przed zabiegiem.

Niektóre czynniki lub choroby mogą zakłócać wyniki badań EMG. Obrzęk, farbowania lub otyłości mogą zakłócać fale elektromagnetyczne przekazywania do elektrod, a tym samym zmieniać wyniki EMG. Leki takie jak zwiotczających mięśnie szkieletowe, antycholinergiczne oraz antycholinergików mogą zakłócać wyniki badań EMG.

Przed zabiegiem

 • Lekarz wyjaśni procedury do ciebie i oferują możliwość zadawania pytań, które mogą mieć na temat procedury ci.

 • Zostaniesz poproszony o podpisanie formularza zgody, który daje uprawnień do procedury. Przeczytaj uważnie i formy zadawania pytań, jeśli coś nie jest jasne.

 • Generalnie, nie jest wymagana czczo przed badaniem. W niektórych przypadkach, papierosy i napoje gazowane, takich jak kawa, herbata i coli może być ograniczone 02:58 godziny przed badaniem.

 • Powiadom lekarza o wszystkich leków (określonych i ponad-the-counter) oraz ziołowych suplementów, które są z natury.

 • Powiadom lekarza, jeśli masz rozrusznik serca.

 • Ubierać się w ubrania, które umożliwiają dostęp do obszaru do badań lub które można łatwo usunąć.

 • Przestań używać płynów lub olejów na skórę na kilka dni przed procedurą.

 • Uspokajającym lub lek przeciwbólowy może być przepisywany przed zabiegiem. Jeśli podano środek uspokajający przed zabiegiem, może być konieczne, aby ktoś odwiezie Cię do domu później.

 • Oparte na swojej choroby medycznej, lekarz może zażądać innych szczególnego przygotowania.

Podczas procedury

Procedura EMG może być wykonywana w warunkach ambulatoryjnych lub jako część pobytu w szpitalu. Procedury mogą się różnić w zależności od choroby i lekarz praktyk jest.

EMG jest wykonywana przez neurologa (lekarza, który specjalizuje się w chorobach mózgu i nerwów), choć może także technolog wykonania niektórych części testu.

EMG zwykle wykonywane natychmiast po badaniu przewodzenia nerwowego (testu, który mierzy przepływ prądu przez nerw zanim osiągnie mięśni zamiast reakcji samego mięśnia).

Generalnie procedura EMG następuje tego procesu:

 1. Zostaniesz poproszony, aby usunąć odzież, biżuteria, spinki do włosów, okulary, aparaty słuchowe lub inne metalowe przedmioty, które mogą kolidować z procedurą.

 2. Jeśli pojawi się prośba, aby usunąć ubranie, będziesz mieć suknię na zużycie.

 3. Zostaniesz poproszony, aby usiąść lub położyć się do badania.

 4. Neurolog będzie zlokalizować mięśnie (y) do studia.

 5. Skóra będzie oczyszczona z roztworem antyseptycznym. Następnie dobrze sterylna igła jest wkładana do mięśni. Metalowa płyta zostanie umieszczony pod tobą.

 6. Dziesięć lub więcej igieł wstawki mogą być niezbędne do badania. Może wystąpić lekki ból z wprowadzania elektrody, ale jest zazwyczaj bezbolesny.

 7. Jeżeli badanie jest bolesne musi poinformować egzaminatora, ponieważ może to kolidować z wyników.

 8. Zostaniesz poproszony, aby odpocząć, a następnie wykonać niewielkie lub pełnej siły skurczów mięśni.

 9. Aktywność elektryczna mięśni pracuje z mierzyć i będzie wyświetlany na oscyloskopie.

 10. Audio, wzmacniacz może być również tak, że zarówno wygląd i dźwięk potencjałów elektrycznych mogą być oceniane. Jeśli nagrywarka jest podłączona do wzmacniacza audio, można usłyszeć dźwięk jak grad na blaszanym dachem podczas zaciągania się z mięśni.

Po zabiegu

Ból może być podawany lek i ciepłe okłady mogą być stosowane do danego obszaru natychmiast po zabiegu.

Niektóre bolesność mięśni może utrzymywać się przez dzień lub dwa po zabiegu. Powiadomić o tym lekarza, jeśli wystąpi zwiększenie ból, tkliwość, obrzęk lub ropy w miejscach wkłuwania igły.

Twój lekarz może dać Ci dodatkowe lub alternatywne instrukcje po zabiegu, w zależności od konkretnej sytuacji.

Zasoby w sieci

Zawartość tej stronie jest tu tylko w celach informacyjnych i nie był przeznaczony do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby, lub zastąpić profesjonalnej porady medycznej otrzymasz od lekarza. Proszę skonsultować się z lekarzem z jakichkolwiek pytań lub wątpliwości mogą mieć dotyczące choroby.

Ta strona zawiera linki do innych stron internetowych z informacjami na temat tej procedury i powiązanych chorób zdrowia. Mamy nadzieję, że te strony pomocne, ale proszę pamiętać, że nie kontroluje ani nie popiera informacje prezentowane na tych stronach internetowych, ani nie popiera tych witryn informacje zawarte tutaj.

Stowarzyszenie ALS

Europejska Akademia Neurologii - edukacja publiczna

Dystrofia mięśniowa stowarzyszenie

Miastenia fundamentem Ameryki

Narodowy Instytut zaburzenia neurologiczne i skoku

National Institutes of Health (NIH)

National Library of Medicine