Cambler

Drętwienie ręki

Co to jest ręka drętwienie?

Drętwienie rąk jest nieprawidłowe chorobą, w której czujesz utratę czucia w rękach. Możesz czuć drętwienie na dłoni, grzbiet dłoni, palców, lub kombinacji tych miejsc.

Drętwienie ręki zwykle wynika z braku dopływu krwi do obszaru lub uszkodzenia nerwu lub nerwów, które zaopatrują rękę, np. z powodu zespołu cieśni nadgarstka lub szyjki macicy błąd dysku. Drętwienie rąk może także wynikać z infekcji, stanów zapalnych, uraz i innych nienormalnych procesów. W większości przypadków nie są drętwienie rąk z powodu chorób zagrażających życiu, ale to zdarza się z udaru i nowotworów.

Drętwienie ręki jest często związane z bólem lub poprzedzone jak szpilki-i-igieł, kłucia lub pieczenia zwane parestezje. Podczas gdy potrzebne jest drętwienie utrata czucia, porażenie obejmuje utratę zdolności ruchu, z lub bez utraty czucia w regionie.

W zależności od przyczyny, utrata czucia może zniknąć szybko, takie jak drętwienie ręki od spania na ramieniu z łokcia lub nadgarstka zacięciem. Drętwienie może pojawić się nagle lub postępu powoli. Przewlekłe drętwienie zazwyczaj oznacza pewien stopień uszkodzenia nerwów.

Ponieważ zdrętwiała ręka lub drętwienie w ogóle może być objawem choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby, należy porozmawiać z lekarzem specjalistą o wszelkich niezwykłych doznań ręki drętwienie, które trwają dłużej niż kilka minut.

Jeśli wystąpi drętwienie rąk z zamieszania, paraliż, osłabienie, lub ręcznie niewyraźna mowa, natychmiast skontaktować się z lekarzem. Jeśli drętwienie ręki jest trwała, nawracające lub powoduje ci zaniepokojenie, skontaktuj się z lekarzem.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z ręki drętwienie?

Drętwienie ręki może występować w przypadku innych objawów lub kombinacji objawów. Na przykład, drętwienie, mrowienie i świąd w kombinacji mogą być objawy stwardnienia rozsianego. Drętwienie powodu wybrzuszenia dysku szyjnego (w szyi) może być związane z bardzo silny ból, który rozciąga się w dół ramię, ręka, ręce, i niektórych palców. Wszystkie objawy występujące z ręki drętwienie może pomóc lekarzowi postawić diagnozę.... Więcej o objawy drętwienie rąk

PRZYCZYNY

Co powoduje drętwienie ręki?

Drętwienie ręki może być objawem wielu różnych chorób, zaburzeń lub chorób, które albo ograniczają przepływ krwi lub spowodować szkodę dla nerwów.... Czytaj więcej o przyczynach drętwienie rąk

Więcej artykułów