Cambler

Neuropatia cukrzycowa

Cukrzycą neuropatia fakty

Osoby chore na cukrzycę mogą rozwijać problemy nerwowe w każdej chwili, ale znaczący neuropatia kliniczne mogą rozwijać w ciągu pierwszych 10 lat po otrzymaniu diagnozy cukrzycy. Dowiedz się więcej o neuropatii cukrzycowej ›

Nie pozwól, aby ból nerwów utrzymać się na uboczu

Regularne ćwiczenia są ważne dla kontrolowania cukrzycy. To nie zmienia tylko dlatego, że neuropatia lub uszkodzenie nerwów spowodowanych przez wysoki poziom cukru we krwi., Ale być może trzeba będzie podjąć specjalne środki ostrożności, aby pozostać w grze.

Aktywność fizyczna utrzymuje swoją wagę i poziom cholesterolu w dół. Pomaga również stężenie cukru we krwi pobyt w ryzach. Twój uszkodzenia nerwów jest mniej prawdopodobne, aby rozwijać się, gdy czynniki te są pod kontrolą.

Jeśli masz cukrzycę i neuropatię, szanse spadają są wyższe niż normalnie. Ale ćwiczenia, które poprawiają siłę i równowagę może przeciwdziałać tym ryzyko. Co więcej, regularna aktywność fizyczna:

 • Zmniejsza ryzyko chorób serca

 • Pomaga utrzymać zdolność do wykonywania codziennych zadań

 • Zapobiega i pomaga zarządzać inne powikłania cukrzycy, w tym chorób nerek i oczu

Dowiedz się więcej o nerwobóle ›

Traktuj swoje nogi w prawo, gdy masz cukrzycę

Właśnie otrzymał diagnozę cukrzycy typu 2. Jest wiele rzeczy, które przychodzą na myśl: Co mogę zrobić, aby utrzymać się zdrowy? Jakie diety muszę iść? Jak mogę sprawdzić mój poziom cukru we krwi? Ale jest inna sprawa należy porozmawiać z lekarzem o - jak chronić swoje nogi.

Jeśli masz cukrzycę, masz poziom cukru we krwi, które są zbyt wysokie. Z biegiem czasu, może to doprowadzić do uszkodzenia nerwów i naczyń krwionośnych w organizmie. Uszkodzone naczynia krwionośne na myśli stopy nie otrzymują wystarczającej ilości tlenu lub krew. Z uszkodzeniem nerwów, może wystąpić ból piekący lub utratę czucia w nogach. To dlaczego mały blister może przekształcić się w poważny problem w postaci wrzodu.

Praca z cukrzycą zespołu opieki zdrowotnej

Jeśli masz cukrzycę, masz dużo spółki. Liczba osób dorosłych, u których zdiagnozowano cukrzycę jest codziennie wzrasta. Należy również być prowadzenie przedsiębiorstwa o liczbie pracowników służby zdrowia, od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej do dentysty, okulisty i stóp lekarza.

Cukrzyca ma wpływ na organizm w wielu skomplikowanych sposobów, i mając zespół, aby pomóc zatrzymać jako zdrowe i niezbędne, jak to możliwe, tak długo, jak to możliwe, jest kluczem.

Jednak bez względu na to, jak bardzo zależy od opieki zdrowotnej, również odgrywają ważną rolę jako lidera zespołu.

"Musisz być odpowiedzialny za własne zdrowie", mówi Karmeen Kulkarni, MS, RD, CDE, z Europejskiego Towarzystwa Diabetologicznego (ADA). "Jeśli masz zainwestowane w opiekę jej monitorowania, śledzenia terminów i wizyty kontrolne i angażowanie się w zdrowym stylu życia-odzew poczuć się lepiej. Będzie to mieć duże znaczenie w twoim życiu."

Dowiedz się więcej o neuropatii cukrzycowej ›

Powikłań cukrzycy

Powikłań związanych z cukrzycą mogą być następujące:

 • Choroby układu sercowo-naczyniowego. Choroby sercowo-naczyniowe, w wielu przypadkach jest spowodowane miażdżycą-nadmiarem narastanie płytki na wewnętrznej ściance naczynia krwionośnego dużej, która ogranicza przepływ krwi. Choroba serca jest najczęstszą przyczyną zgonów związanych z cukrzycą. Choroby serca i udar mózgu są dwa do czterech razy częściej u osób z cukrzycą.

 • Nadciśnienie. Wysokie ciśnienie krwi wpływa aż dwóch z trzech osób z cukrzycą.

 • Choroby zębów. Przyzębia (guma) choroba występuje z większą częstością u osób z cukrzycą.

 • Retinopatia lub jaskra (choroba oczu lub ślepota). Ślepota z powodu retinopatii cukrzycowej jest ważniejsza przyczyną zaburzeń widzenia w młodszym padaczkowych ludzi niż w starszych-początek ludzi. Mężczyźni z cukrzycą młodszy padaczkowych ogół szybciej niż samice rozwoju retinopatii w cukrzycy młodszy padaczkowych. Cukrzyca jest najczęstszą przyczyną nowych przypadków ślepoty wśród osób dorosłych w wieku od 20 do 74.

 • Choroby nerek (nerki / choroby układu moczowego). Cukrzyca jest najczęstszą przyczyną schyłkowej niewydolności nerek (ESRD), choroba, w której pacjent wymaga dializy lub przeszczepu nerki, aby żyć.

 • Neuropatia (choroba nerwów). Około 60 do 70 procent osób z cukrzycą mają łagodne do ciężkich form cukrzycowej uszkodzenia nerwów. Ciężkie formy neuropatia cukrzycowa jest główną przyczyną wpływającym amputacji kończyn dolnych.

 • Amputacja. Ponad 60 procent nie-urazowych amputacji kończyn dolnych w USA występuje u osób z cukrzycą.

 • Cukrzycowej kwasicy ketonowej (DKA). DKA jest jedną z najbardziej poważnych efektów cukrzycy słabo kontrolowane i pojawia się przede wszystkim u osób z cukrzycą typu 1. DKA charakteryzuje się wysokim poziomem glukozy we krwi wraz z ketonów w moczu.

Dowiedz się więcej na temat powikłań cukrzycy ›

Neuropatia cukrzycowa

Neuropatia cukrzycowa, zaburzenia nerwów, jest powikłaniem cukrzycy, która może prowadzić do problemów w organizmie.

Osoby chore na cukrzycę mogą rozwijać problemy nerwowe w każdej chwili, ale znaczący neuropatia kliniczne mogą rozwijać w ciągu pierwszych 10 lat po otrzymaniu diagnozy cukrzycy. Ryzyko rozwoju neuropatii wzrasta już osoba ma cukrzycę. Około połowa osób z cukrzycą cierpi na jakąś formę neuropatii.

Chociaż dokładne przyczyn neuropatii cukrzycowej jest znane kilka czynników może przyczyniać się do zaburzeń, w tym następujące:

 • wysoki poziom glukozy we krwi
  Wysoki poziom glukozy we krwi powoduje zmiany chemiczne w nerwach i upośledza zdolność nerwów 'do przesyłania sygnałów. Posiada również może uszkodzić naczynia krwionośne, które przenoszą tlen i składniki odżywcze do nerwów.

 • Czynniki dziedziczne
  Istnieją pewne genetyczne cechy, które sprawiają, że niektórzy ludzie mogą bardziej podatne na choroby nerwów niż inni.

Dowiedz się więcej o neuropatii cukrzycowej ›