Cambler

Ocena spożywanie alkoholu

Większość dorosłych, którzy piją alkohol są umiarkowanie pijące. Oni są w grupie niskiego ryzyka dla o uzależnienie od alkoholu. Jeśli martwisz się o swojego picia, jednak to narzędzie pomoże Ci dowiedzieć się, czy masz problem z alkoholem.

Cztery następujące pytania są używane przez pracowników służby zdrowia do poszukiwania nadużywania alkoholu lub uzależnienia od alkoholu. Pytania są zbiorczo nazywane klatki. Nazwa pochodzi od pierwszej litery każdego pytania w temacie.

1. Czy kiedykolwiek czułeś, że powinieneś zmniejszyć picia? Tak Nie
2. Czy ludzie denerwują cię krytykując picia? Tak Nie
3. Czy kiedykolwiek czułeś się źle lub winny z powodu picia? Tak Nie
4. Czy kiedykolwiek miał pić z samego rana, aby uspokoić nerwy lub pozbyć się kaca (otwarcie oczu)? Tak Nie

Wyniki

Twoje odpowiedzi na te pytania sugerują, że masz problem z alkoholem. Powinieneś zobaczyć się z lekarzem od razu mówić o swoich odpowiedzi na te pytania. On lub ona może pomóc dowiedzieć się, czy masz problem z alkoholem. Jeśli tak, czy dostawca może polecić najlepszy kierunek działania.

Twoje odpowiedzi na te pytania pokazują, że masz problem z alkoholem. Pokaż się z lekarzem od razu mówić o swoich odpowiedzi na te pytania. On lub ona może pomóc potwierdzić, że masz problem z piciem. On lub ona może również zalecić najlepszy kierunek działania.

Twoje odpowiedzi na te pytania sugerują, że nie ma problemu z alkoholem. Pokaż się z lekarzem, czy picia dostaje się w kłopoty z Twojej pracy, życia rodzinnego, zdrowia lub prawa.

Na temat używania alkoholu i nadużyć

Picie alkoholu jest często przypadkowy częścią życia społecznego. Światło pitnej może pomóc obniżyć ryzyko chorób serca u dorosłych w średnim wieku lub starszych. Umiarkowane picie nie więcej niż dwa drinki dziennie dla większości zdrowych mężczyzn. To jest nie więcej niż jeden drink dziennie dla kobiet niebędących w ciąży najbardziej zdrowych i mężczyzn w wieku powyżej 65 lat. Standardowy drink to jeden 12-uncji butelki lub puszki piwa lub wina chłodnicy, jeden kieliszek 5 uncji wina lub 1-1/2 uncji destylowanych.

Alkoholizm, znany również jako "uzależnieniem od alkoholu" jest chorobą, która powoduje silne pragnienie alkoholu. Ale nie wszystkie problemy z alkoholem są spowodowane alkoholizmem. Nadużywanie alkoholu może prowadzić do ciężkich lub zagrażających życiu wyników. Ludzie, którzy nadużywają alkoholu nie zawsze są alkoholikami. Nadmierne picie przez dłuższy okres czasu może zwiększyć ryzyko pewnych nowotworów. Są to nowotwory wątroby, raka przełyku, raka gardła i krtani. Przewlekłe picie może powodować szkodliwe choroby wątroby, zaburzenia układu immunologicznego i uszkodzenia mózgu. Picie szkodliwe oznacza posiadanie więcej niż 1 drink dziennie dla większości kobiet niebędących w ciąży i mężczyzn powyżej 65 lat lub więcej niż 3 drinki w rzędzie, lub więcej niż 7 drinków w tygodniu. Dla większości mężczyzn, szkodliwe picie jest więcej niż 2 drinki dziennie, więcej niż 4 drinki w rzędzie, lub więcej niż 14 drinków w tygodniu. Osoba, która jest szkodliwa pijący ma problemy zdrowotne lub osobiste spowodowane piciem. Osoba ta jednak, nie jest zależna od alkoholu.

Nadmierne spożywanie alkoholu jest inny rodzaj szkodliwego picia. Oznacza to, mające pięć lub więcej drinków z rzędu dla mężczyzn i cztery lub więcej drinków dla kobiet. Osoba binge napojów nie jest zależne od alkoholu.

Picie alkoholu zwiększa ryzyko śmierci z wypadków samochodowych. Ludzie, którzy piją może być ranny w czasie wolnym lub w pracy. Ciężarna kobieta, która pije może zaszkodzić jej płód. Zabójstwa i samobójstwa jest bardziej prawdopodobne u osób, które zostały do ​​picia.

Co to jest alkoholizm?

Nadużywanie alkoholu oznacza picia zbyt dużo na celu. Nadużywanie alkoholu nie zawiera silne pragnienie alkoholu. Nie obejmują utratę kontroli nad piciem lub uzależnieniem od alkoholu.

Nie każdy, kto nadużywa alkoholu staje się alkoholikiem. Nadużywanie alkoholu zawiera jeden lub więcej z poniższych:

 • Nie można ukończyć duży projekt w pracy, szkole lub w domu z powodu picia.
 • Pić podczas jazdy lub jazdy maszyny.
 • Masz problemy prawne z powodu picia. Przykładem jest aresztowany za jazdę po pijanemu. Innym przykładem jest ranienia kogoś, gdy jesteś pijany.
 • Zdecydujesz się pić, nawet jeśli mają problemy osobiste pogarsza picia.

Co to jest alkoholizm?

Alkoholizm jest również znane jak uzależnienie od alkoholu. Jest to choroba medycznych. Są to objawy alkoholizmu:

 • Masz silne pragnienie alkoholu.
 • Nie można ograniczyć lub kontrolować swoje picie.
 • Kiedy przestać pić po okresie intensywnego użytkowania, masz mdłości, pocenie się, drżenie i niepokój. Są to tak zwane objawy odstawienia.
 • Musisz pić więcej i więcej alkoholu, aby poczuć to samo "wysoka".

Decyzja, aby uzyskać pomoc

Wiele osób z problemem alkoholowym trudno przyznać, potrzebują pomocy. Szybciej uzyskać pomoc, lepsze szanse na wyzdrowienie. Każdy program do odzyskiwania obejmuje rezygnację alkoholu całkowicie. Cięcia z powrotem na swoim piciu nie działa. Musisz wyjść. Po zamknięciu, należy unikać alkoholu, bez względu na to, jak długo to było od kiedy zrezygnowałem.

Twój lekarz może pomóc. Twój dostawca będzie zadać pytania na temat picia. Spróbuj odpowiedzieć na te pytania, jak w pełni i uczciwie, jak tylko możesz. Twój dostawca poda również badanie lekarskie. Jeśli Twój dostawca stwierdza, że ​​możesz być uzależniony od alkoholu, może on lub ona zaleca się wizytę u specjalisty w leczeniu alkoholizmu. Pytania o jakichkolwiek wyborów leczenia i upewnij się, że je rozumiem.

Pierwsze dobrze

Pomoc dla nadużywania alkoholu

Twój lekarz może zdecydować, że nie są uzależnieni od alkoholu. Nadal mogą mieć problem z nadużywania alkoholu. Operator może pomóc:

 • Zastanów się, dlaczego powinieneś przestać nadużywać alkoholu.
 • Wyznaczyła cel picia. Można zdecydować się rzucić picie. Możesz zdecydować się na ograniczenie, ile pijesz.
 • Zastanów się, dlaczego nadużywają alkoholu. Możesz znaleźć nowe sposoby radzenia sobie z sytuacjami, które sprawiają, że chce pić.

Leczenie alkoholizmu

Leczenie zależy od tego, jak poważne problem alkoholu. To zależy również od tego, co zabiegi są dostępne, gdzie mieszkasz. Może trzeba detoksykacji. Jest to bezpieczny sposób na uzyskanie alkoholu z organizmu. Twój lekarz może dać ci receptę, która pomoże utrzymać się od podejmowania na nowo pić. Przykłady leków obejmują disulfiram (Antabuse ®), naltrekson (Revia ™) i akamprozatu (Campral ®). Może trzeba zobaczyć doradcą. Doradca może pomóc dowiedzieć się, co się dzieje, że nie przypominają picia.

Współmałżonka lub rodziny mogą również wymagać, aby zobaczyć się z doradcą, aby pomóc Ci odzyskać. Program leczenia może pomóc znaleźć prawnika, program szkoleniowy praca, opieka nad dziećmi lub klasy dla rodziców, jeśli jest to potrzebne.

O CAGE: Kwestionariusz CAGE została opracowana przez Dr John Ewing, dyrektor założyciel Centrum Bowles Studiów alkoholu, University of North Carolina w Chapel Hill. KLATKA jest używany międzynarodowym instrumentem oceny identyfikacji problemów z alkoholem.

Informacja ta nie jest przeznaczona jako substytut profesjonalnej opieki zdrowotnej. Zawsze należy skonsultować się z dostawcą opieki zdrowotnej w celu uzyskania porady dotyczącej zdrowia. Tylko Twój lekarz może sprawdzić, czy masz problem z używaniem alkoholu.