Cambler

Niektóre nowe informacje na temat alkoholizmu

Jak rak lub choroby serca, alkoholizm jest przewlekłą chorobą swoich objawów i przyczyn. Choroba jest postępująca i często śmiertelne, jeśli nie jest leczone.

Nadużywanie alkoholu może zaszkodzić wielu głównych narządów i układów organizmu. Zwiększa to ryzyko dla różnych nowotworów, marskość wątroby, cukrzyca, wrzody trawienne, udaru, bezpłodności, uszkodzenia mózgu i utratę pamięci.

Rozpoznać objawy

Alkoholicy mają reakcję na alkohol, który sprawia, że ​​pragniesz więcej i więcej picia wyzwala więcej tęsknoty.

Dziedziczenie wydaje się odgrywać istotną rolę w alkoholizm. Badania pokazują, że dzieci alkoholików są bardziej narażone na choroby. Innymi czynnikami ryzyka są rodzina i środowisko społeczne, osobowość i psychologiczne makijaż.

Niektórzy alkoholicy zaczynają jako umiarkowanie pijących, zwiększenie ich wykorzystania i uzależnienia od alkoholu w czasie. Inni pragną więcej od początku. Umiarkowane picie jest zdefiniowany jako jeden drink dziennie lub mniej (lub siedmiu drinków lub mniej tygodniowo) dla kobiet. Dla mężczyzn, to dwa drinki dziennie lub mniej (lub 14 lub mniej drinków tygodniowo).

Późnym początku alkoholizm często pojawia się, gdy nagle pijący umiarkowane przeżywa stresujące wydarzenia, takie jak utrata pracy lub małżonka.

Po dotarciu do punktu tracisz kontrolę nad swoim piciem, trzeba powiedzieć: "Jestem alkoholikiem".

Sprawdź swoje wzory

Kilka alkoholicy przyznają, że mają problem. To charakterystyczne uwierzyć, że jesteś OK-wszystko i wszyscy są w błędzie. Tych, którzy chcą zmierzyć się fakty zazwyczaj znaleźć wiele wskazówek, że ich picie jest poza kontrolą. Są to objawy, które mogą cierpieć z powodu alkoholizmu:

  • U których wystąpiły problemy w pracy, z prawem lub z rodziną z powodu picia.

  • Unikać stron lub miejsc, w których alkohol nie jest serwowane.

  • Czekamy na określony czas w ciągu dnia, kiedy można zacząć pić.

  • Martw alkohol nie będzie dostępna, jeśli chcesz go.

  • Okresowo spróbować spowolnić lub przestać pić.

  • Zawsze mają "dobry powód" dlaczego trzeba pić, być może trudny dzień w pracy, argument lub stres.

  • Wystąpienia objawów wycofania z krótkich okresach abstynencji.

  • Znajomych, członków rodziny i / lub inni mówili o pani picia.

Skorzystaj z pomocy

Szukać pomocy, jeśli nadużywają alkoholu. Kontakt Anonimowi Alkoholicy lub w pobliżu obiektu substancją nadużycie informacje na temat programów w danym obszarze.

Rzucić picie jest niezbędne do odzyskania, ale to tylko część procesu. Leczenie jest doświadczenie edukacyjne, w których można zbudować poczucie własnej wartości, zmniejszenie stresu, a może, rozwijać swoją duchowość.

To kwestia odbudowy się przez małe, ale pozytywne zmiany. Krok po kroku, można się wystarczająco silny, aby przejąć kontrolę nad swoim życiem.