Cambler

Nadużywanie alkoholu

Nadużywanie alkoholu fakty

Nadużywanie alkoholu jest wzór nadmiernego picia, który powoduje negatywnych skutków zdrowotnych i społecznych dla pijącego. Dowiedz się więcej ›

Zrozumienie wpływu alkoholu

Jeśli wiesz, jak alkohol wpływa na Ciebie, może to pomoże Ci się pić odpowiedzialnie.

Następujące czynniki wpływają, jak ludzie reagują na alkohol, zgodnie z Narodowego Instytutu Zdrowia i Europejskiego Stowarzyszenia Medycznego.

Zakres efektu alkoholu na ośrodkowy układ nerwowy, zależy od tego, ile jest w krwi, ile trzeba krwi. To dlatego, że alkohol jest rozprowadzany przez ciało przez wody w krwiobiegu, zgodnie z National Institute on Alcohol Abuse i alkoholizm (NIAAA). Więcej wody we krwi, tym bardziej rozcieńczony alkohol będzie.

Dowiedz się więcej o skutkach nadużywania alkoholu ›

Problemy społeczne vs pitnej pitnej

Niektórzy ludzie mogą pić alkoholu na wiele godzin i pozostać trzeźwy, podczas gdy inni się podpity po jednym drinku. Więc jak można powiedzieć, jeśli ty lub ktoś inny jest pijący problem?

"Jeśli ktoś pije wielokrotnie i picie powoduje problemy osobiste, zawodowe i rodzinne, mogą mieć chorobę alkoholową", mówi Hamilton Beazley, Ph.D., psycholog i były prezes Krajowej Rady na alkoholizm i uzależnienie od narkotyków Inc. "Kiedy alkoholicy piją, może nie zawsze przewidzieć, ile będą pić, gdy przestaną, lub to, co będą robić podczas picia. I to jest wspólne dla alkoholików, aby zaprzeczyć negatywnym skutkom picia lub, że mają nawet problemem. "

Dowiedz się więcej o alkoholu społecznej ›

Jak obniżyć picia

Możesz zmniejszyć picia z wielu powodów. Niestety, najlepsze intencje nie muszą uczynić wysiłek łatwiejsze.

Jeśli masz zamiar pić alkoholu, należy go używać mądrze i z umiarem. A jeśli jesteś jednym z 10 do 15 procent populacji z alkoholizmu w rodzinie, należy uważać, aby nie pić zbyt dużo lub zbyt często, czy nie pić w ogóle.

Natomiast alkohol może być relaksujące i przyjemne w małych dawkach, picie nie jest nieszkodliwe rekreacji. Substancji powinny być traktowane z szacunkiem.

To pomaga zrozumieć, dlaczego i kiedy pijesz, jeśli masz zamiar skutecznie zmniejszyć ilość alkoholu można konsumować. Odpowiedzi na poniższe pytania mogą pomóc wprowadzić swoje motywacje do picia w centrum uwagi.

Dowiedz się więcej na temat nadużywania alkoholu ›

Niebezpieczeństwa upijania

Zbyt wielu młodych ludzi bierze udział w niebezpiecznej praktyki zwanej pijaństwa. Oznacza to, picia do zatrucia. Jest definiowany jako mający pięć lub więcej drinków z rzędu dla mężczyzn. Dla kobiet, to dodatkowo napoje cztery z rzędu.

Według sondażu przeprowadzonego przez Departament Edukacji USA, 44 procent studentów w USA są upijają.

"Dla tych studentów, zatrucie jest głównym celem. A zatrucia mogą pochodzić z wielu innych niebezpieczeństw, w tym zawroty głowy, utrata koordynacji, biegunka, wymioty, brak wyroku, a nawet zatrucia alkoholowego", mówi Don Timm II, MD, awaryjne Lekarz medycyny w Dallas.

Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, upijania jest związane z niezamierzonych urazów. Są to wypadki samochodowe, upadki, oparzenia, utonięcia i hipotermię. Zabójstwo, samobójstwo, przemoc wobec dzieci, przemoc w rodzinie, nadciśnienie tętnicze, zawał serca, zapalenie błony śluzowej żołądka, zapalenie trzustki, choroby przenoszone drogą płciową, zapalenie opon mózgowych, i słaba kontrola cukrzycy są również wyniki pijaństwa.

Dowiedz się więcej na temat pijaństwa ›

Alternatywy dla anonimowych alkoholików

Mimo, że Anonimowi Alkoholicy i inne programy abstynencji 12-step oparte są podstawową formą leczenia alkoholizmu w Europie, wielu ludzi nie są w stanie trzymać się z nimi i powrót do uzależnienia od alkoholu.

Dziś istnieją alternatywy dla programów 12-krokowych. Niektóre programy leczenia nauczyć problemem alkoholowym w celu zmniejszenia ich picia, podejście, które przemawia do ludzi, którzy w innym wypadku nie mają na leczenie. Programy te opierają się na przekonaniu, że ludzie mogą zmienić swoje zachowania picia.

Aby odnieść sukces w moderacji lub abstynencji wymaga wysiłku i zaangażowania w proces zmiany. Należy wziąć pod uwagę stopień problemu picia i wszelkich chorób medycznych, psychologicznych lub innych, które mogłyby zostać pogłębione przez picia, nawet z umiarem. Jeśli nie masz pewności, najlepszy program dla Ciebie, zapytaj lekarza, czy doradcy uzależnień o poradę.

Dowiedz się więcej o Anonimowych Alkoholików ›